doblogoo

Limitovaná edice 36 524 lahví Československé slivovice

Rudolf Jelínek

Publikováno: 23. 08. 2018
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Nová limitovaná edice Československé slivovice je pálenkovou oslavou stoletého výročí naší státnosti. Hlavním impulsem pro spojení českých a slovenských švestek v jeden ovocný destilát byla nepříznivá sklizeň v minulém roce. Vzhledem k nízké úrodě se ve vizovické pálenici zpracovávaly převážně švestky z Česka a Slovenska. Následně palírníci vybrali dvě nejlepší slivovice, jejíchž kombinací vznikla Československá slivovice. Polovina šťavnatých plodů pochází z vlastních sadů společnosti RUDOLF JELÍNEK a druhá polovina ze slovenských Horných Obdokovců od pana Stanislava Kytky. Limitovaná edice Československé slivovice R. JELÍNEK je v prodeji od poloviny října v originálně číslovaných lahvích o objemu 0,35 l za 299 Kč.

 

„Stoleté výročí československé státnosti je krásný důvod k oslavám. Z loňské sklizně českých a slovenských švestek jsme vybrali ty nejlepší, vypálili z nich dvě slivovice a ty smíchali v jednu slavnostní – Československou. Rozhodli jsme se naplnit symbolických 36 524 lahví, protože přesně tolik dní československé, a později české a slovenské státnosti, oslavíme 28. října 2018,“ říká Miroslav Motyčka, obchodně-marketingový ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK. Stejně jako všechny ostatní vizovické slivovice, tak i tu Československou, Jelínkovi palírníci destilovali třikrát. Díky pečlivému zacházení s kvasem má jemnou, kulatou a po ovoci nasládlou chuť. Nechybí mandlový podtón, který ovšem pálence neubírá na typické švestkové chuti. Nejlépe si limitovanou slivovici vychutnáte při pokojové teplotě, kdy dokonale vynikne její chuť.

Spojení Čechů a Slováků má pro likérku RUDOLF JELÍNEK ještě jeden hlubší význam. Vývoj společnosti je časově téměř totožný s vývojem československé státnosti. Když se Rudolf Jelínek a jeho bratr Vladimír vrátili v listopadu 1918 z války, rozhodl se jejich otec svěřit rodinný podnik do rukou svých synů. Společnost bratři nejdříve nazvali po svém otci „Zikmunda Jelínka synové“. V roce 1926 se pak bratři rozhodli pro samostatné podnikání, které dalo vzniknout společnosti RUDOLF JELÍNEK tak, jak ji známe dnes. 

 

 
 
 

RUDOLF JELÍNEK je největší výrobce ovocných destilátů v České republice. Společnost vznikla v roce 1894. Dnes je členem skupiny R. JELÍNEK GROUP SE, která je největším světovým výrobcem ovocných destilátů. Mezi nejznámější produkty patří klasická bílá tříletá slivovice, košer destiláty nebo netradiční pálenky z trnky, moravské jaderničky či třešní. Výjimečným produktem v sortimentu je pak Vizovická slivovice, vyrobená ze švestek vypěstovaných ve vlastních sadech. Výroba, sídlo a sady společnosti se nachází ve Vizovicích. Na českém trhu RUDOLF JELÍNEK distribuuje také produkty Metelka, rum Stroh a St. James, vybrané produkty společnosti Fratelli Branca nebo bourbon Evan Williams. 

www.rjelinek.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]