doblogoo

4 rady, jak a čím podepsat smlouvu

Pilot

Publikováno: 12. 09. 2018
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Podpis na smlouvě nebo jiné důležité listině či dokumentu musí být čitelný i za mnoho desítek let. Žádný právní předpis, který by stanovoval požadavky na to, jakým perem je třeba podepsat smlouvu, však neexistuje. Jak a čím se tedy podepsat, aby byl podpis čitelný, voděodolný, nezaměnitelný a obstál i v náročných klimatických podmínkách?

 

1. Použijte pero s dokumentním inkoustem

Jako dokumentní inkoust může být označen pouze ten, který odpovídá ISO normám a je testovaný mimo jiné na světlostálost a vodostálost. Dokumentní inkousty se vyznačují extrémní trvanlivostí a stálostí. Používají se například při psaní kronik, na matrikách a samozřejmě k podpisu smluv. Dokumentní inkoust najdete například v gelovém rolleru G-2, kuličkovém peru Acroball či Super Grip-G japonského výrobce psacích potřeb Pilot. U inkoustů pro plnicí pera je nutné se o certifikaci daného inkoustu informovat u prodejce.

Gumovací pera sice oceníme při přepisování termínů v diáři, ovšem pro podepisování důležitých dokumentů nebo třeba pro písemnou maturitní práci se rozhodně nehodí.

Tip pro leváky: Nejlepší volbou jsou rychleschnoucí olejové inkousty, které okamžitě zasychají, a brání tak nežádoucímu rozmazání. S olejovým inkoustem v kuličkovém peru Pilot Acroball se podepíšete hladce jako nikdy předtím. Naopak ne úplně vhodný je pro leváky gelový inkoust, neboť jeho technologie potřebuje o trochu více času k zaschnutí. Jeho výhodou však je vysoká sytost barev.

2. Podepisujte modře

Pro platnost smlouvy je důležitější její obsah než barva podpisu. Ovšem i tento detail může její účinnost značně zkomplikovat. Všeobecná rada podepisovat se modře vychází především z praktických zkušeností. Modrý podpis je oproti černému hůře zaměnitelný s kopií, obtížněji padělatelný a především je ve shluku černých tištěných písmen na první pohled dobře viditelný.

3. Kvalitní pero

Luxusní ručně vyráběná pera jistě podtrhnou vaši výjimečnost a styl, ovšem kvalitní kousky pořídíte i hluboko pod tisíc korun. Pera Pilot Capless s unikátním výsuvným hrotem jsou dokonalou souhrou technologie a luxusu. Doporučená cena je od 4 449 Kč. Zástupce střední třídy Pilot Middle Range Retro Pop pořídíte za 456 Kč. Koupit si můžete i sadu plnicího pera, rolleru a kuličkového pera, a to ve stejném designu. Smlouvu můžete s klidem podepsat i gelovým rollerem Pilot G-2 nebo kuličkovým perem Pilot Acroball, jejichž doporučená cena se pohybuje nad 50 korunami.

4. Pište více

Víte, kolikrát jste se během posledního týdne podepsali? Vysokého čísla se pravděpodobně nedopočítáte. Trendem poslední doby se stal elektronický podpis, který značně snižuje frekvence ručních podpisů. To, že píšeme méně a méně, je všeobecným problémem, jenže se netýká pouze podpisů. Náš rukopis je nevypsaný a snahou velkého množství lidí je stále si psaní a podpisy ulehčovat, zrychlovat. Nebezpečím lehkých podpisů je jejich jednoduché falšování. Doporučením je přidat si k podpisu drobný znak, který bude na první pohled těžce rozpoznatelný.

 

Pozn.: Jako zdroj pro více informací, prosím, uvádějte www.pilotpen.cz 

 

 
 
Fotogalerie
 
 
Pilot Middle Range Retro Pop Collection
Stáhnout galeriiStáhnout foto
 
 
Pilot Middle Range Retro Pop Collection
Pilot Super Grip-G
Pilot Middle Range Retro Pop
Pilot Middle Range Retro Pop
Pilot Capless Rhodium
Pilot Middle Rande Animal Collection
Pilot G-2
 
 
 

Už celých 100 let je PILOT synonymem pro poskytování nových řešení a nápadů v oblasti psaní. Společnost byla založena v Japonsku roku 1918 pány Ryosuke Namiki a Masao Wada. Původně společnost nesla jméno The Namiki Manufacturing Company. V roce 1938 byla přejmenována na The Pilot Pen Co., Ltd., a své současné označení Pilot Corporation nese společnost od roku 1989. Moderní jméno odkazuje na desetiletí tvořivosti, inovace a designu, což zajistilo značce PILOT pozici mezi světovými lídry v oblasti psacích potřeb. Na českém trhu figuruje značka PILOT od roku 1995. Od založení až do současnosti společnost nikdy nepřestala s inovací a stále přináší nové prostředky, kterými posunuje vpřed technologii psacích potřeb. Tím, že naslouchají svým zákazníkům, jim jejich výzkum umožnil vytvořit nové standardy z hlediska komfortu: uvedení rollerů s tekutým inkoustem, gelových rollerů a výrobku FriXion – rolleru s termosenzitivním inkoustem, který si oblíbili lidé na celém světě. I nadále nepřestávají plnit hlavní úkoly, kterými jsou ochrana životního prostředí, zlepšování kvality a komfortu jejich produktů.

www.pilotpen.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]