doblogoo

Meditační vana, bubny z hrnců a taburet z pneumatik. 6. ročník Balakryl RECY věci hýřil nápady a obdaroval nejlepší

Balakryl

Publikováno: 16. 11. 2018
Autor: Michaela Čermáková

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Meditační vana, Tondobřink a taburet z pneumatik vyhrály letošní 6. ročník soutěže Balakryl RECY věci. Jejich autoři se společně s dalšími 30 soutěžícími zúčastnili červnových workshopů s profesionálními designéry, kde z odpadu vytvořili nové, nevšední a funkční kousky. Včera v Café Jedna proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů a aukce vybraných skvostů. Z dražby i online prodeje výrobků získalo vzdělávací centrum TEREZA pro své aktivity zatím 58 200 Online prodej pokračuje až do 15. prosince. 

 

A jak to letos dopadlo?

Až do začátku listopadu probíhalo na stránkách www.balakrylrecyveci.cz hlasování veřejnosti, které vítězi přineslo 20 000 Kč. 

1. místo: Manželé Pavel a Marie Tilšarovi našli ve sběrném dvoře starou vanu, kterou na workshopu rozřezali, natřeli a vytvořili z ní posezení pro dva i se stolkem. Jak se na takovém posezení medituje? Nejlépe v tureckém sedu a s voňavým čajem na stolku.

2. místo: Když Pavel Remunda prohledával kontejner se železem, našel hromadu hrnců a pekáčů. Přitom si vzpomněl na svého synka Tondu, jak kdysi rád břinkal na nádobí, a nápad na Tondobřink byl na světě a druhé místo v kapse.

3. místo: Na originální taburet Lydie Matějov stačily dvě vyřazené pneumatiky, barvy Balakryl, vatelín, ozdobná látka a písnička na rtech.

Cena poroty:

Také letos se už třetím rokem udílela čestná cena poroty. Zkušené porotce v zastoupení profesionálních designérů nejvíce zaujal „Krotitel světla“ od Mariky Mánkové – tajemná lampa, se kterou si posvítíte do všech zákoutí.

7. ročník v přípravě

Také příští rok se těšte už na 7. (třeba váš šťastný) rok projektu Balakryl RECY věci. Nápady můžete na jarní přihlašování sbírat už teď. Inspirujte se nejen letošními výrobky, ale i vyřazenými a zdánlivě nepotřebnými věcmi kolem sebe. Svůj um pak můžete předvést a zdokonalit se zkušenými designéry na letních workshopech.

Více informací k projektu včetně pravidel naleznete na www.balakrylrecyveci.cz. Balakryl můžete také sledovat na Facebooku a YouTube. 

 

 
 
 

Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let min. století. Na konci roku 1985 byla v závodu Tebas zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Raketový start zaznamenaly v roce 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala velkou oblibu u zákazníků. Od 6. dubna 2009 patří značka Balakryl pod křídla společnosti PPG.

www.balakryl.cz


Michaela Čermáková

E-mail: michaelac(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 
Kam dál?
 
DIY hračky pro malé i velké
 

DIY hračky pro malé i velké

Balakryl

Publikováno: 13. 02. 2020

 

Více

 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]