doblogoo

ALBIXON má bezpečnostní certifikaci NSF. Jako první na světě

Albixon

Publikováno: 26. 07. 2016
Autor: Lucie Krejbichová

 

Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Česká firma ALBIXON splnila se svým bazénovým zastřešením přísné podmínky bezpečnostní certifikace NSF. Tato mezinárodní organizace se sídlem v USA testuje produkty s ohledem na jejich bezpečnost, funkčnost a vliv na zdraví. Díky získanému certifikátu je nyní bazénové zastřešení společnosti ALBIXON schváleným bezpečnostním prvkem, jak jej u bazénů vyžadují americké zákony.

 

Ve Spojených státech amerických se vzhledem k vysokému počtu utonulých začaly před pěti lety klást zvýšené nároky na bezpečnost domácích bazénů. Byla zavedena jejich povinná registrace a k ní se v roce 2015 přidal zákon určující, že každý bazén musí být zajištěný plotem, zdí nebo jiným prvkem, který dokáže předcházet náhodnému vstupu nebo pádu do bazénu. A právě bazénové zastřešení české firmy ALBIXON, jež na americký trh vstoupila před čtyřmi lety, získalo jako první na světě potvrzení nezávislou certifikační autoritou NSF International a lze jej tedy používat jako bezpečnostní prvek podle americké legislativy.

„Získat certifikát nám trvalo rok. Museli jsme dokládat nejrůznější výpočty, upravovali jsme procesy a dělali potřebné technické změny. Téma bezpečnosti bazénů je v USA velmi silné, a proto jsme rádi, že jsme certifikaci získali právě tam,“ říká Alena Rozšafná, marketingová specialistka společnosti ALBIXON. „Teď finišujeme s certifikací nezávadnosti i na naše bazény ALBISTONE,“ doplnila.

Podle údajů Českého statistického úřadu a Světové zdravotnické organizace patří Česko mezi státy s nejvyšším počtem tonutí (průměr 2,69 tonutí na sto tisíc obyvatel). V počtu utonulých jsme dokonce na třetím místě v Evropě. Většina nehod se stane v přírodní vodě, u bazénů lze rizika zásadně lépe ošetřit. Zastřešení bazénů je totiž spolehlivým způsobem, jak neštěstí předejít. Nově získaná bezpečnostní certifikace NSF se vztahuje na všechny druhy zastřešení bazénů z portfolia ALBIXON.

NSF International je nezávislou americkou certifikační autoritou hodnotící funkčnost výrobků, jejich bezpečnost a vliv na zdraví. Definuje standardy zdravotní nezávadnosti, provádí testování a uděluje certifikáty s cílem chránit spotřebitele i životní prostředí. Z původně americké organizace zaměřující se na bezpečnost vody a potravin se NSF International stala mezinárodní autoritou zaměřující se na nejrůznější oblasti. Certifikací NSF se pyšní značky světového významu, jako jsou automobilky Dodge a Ford nebo výrobce zahradnických potřeb Fiskars.

 

 
 
 

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

www.bazeny.cz

www.albixon.cz

Lucie Krejbichová

E-mail: lucie(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 
Kam dál?
 
DIY hračky pro malé i velké
 

DIY hračky pro malé i velké

Balakryl

Publikováno: 13. 02. 2020

 

Více

 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]