doblogoo

Balakryl RECY věci přispívají k lepšímu prostředí i na výcvik psích asistentů

Balakryl

Publikováno: 25. 10. 2019
Autor: Michaela Čermáková

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Včera proběhlo v Písecké bráně za hlasité podpory psích superhrdinů slavnostní vyhlášení a aukce nejlepších výrobků ze 7. ročníku soutěže Balakryl RECY věci. Dvacítka designových kousků vyrobená z odpadu na letním workshopu zná své tři vítěze: kavárenský set, šachovnici z televize a stůl Gradient. Díla lákala na dražbu, z níž společnost PESTRÁ získala 43 900 Kč pro výcvik asistenčních psů.

 

U veřejnosti uspěli...

Celé září až po konec Designbloku, kde měly Balakryl RECY věci svou expozici, mohl každý hlasovat na stránkách www.balakrylrecyveci.cz a rozhodnout tak o vítězích. 1. místo získalo výhru 10 000 Kč, 2. místo 7 000 Kč a 3. místo 3 000 Kč. Soutěžit se mohlo i ve dvojicích, což se letos přihlášeným podle výsledků očividně vyplatilo.

1. místo: Přátelé Jan Čížek a Andrea Venenyová vyhráli se svým kavárenským setem, který tvoří hodiny z gramodesky a kávových zrn, stůl, podšálky a dva motýlci. Vše vytvořili z vyhozených věcí, dokonce i vyřazené pytle s kávou dostali z jedné pražírny.

2. místo: S provokativním heslem díla „Nečum do telky… alebo hej!“ uspěla Andrea Masaryková. Šachovnici vyrobila z vyhozené televize, hrací desku vyřezala z kusu staré skříně a figurky z roštu postele. 

3. místo: Československá dvojice Veronika Novotná a Michaela Tkáčová dosáhla na bronzovou medaili. Jejich barevný stůl Gradient je složený z okna, železných židliček, roštu z postele a hřebíků z obrazu a natřený ekologickými vodou ředitelnými barvami Balakryl.

… a čestnou cenu poroty získává

Uznání poroty si vysloužila Irena Steinerová s industriální lampičkou nazvanou „Tři veteráni“. Ze tří odložených věcí, mlýnku na maso, čističe nafty a růžového filtru, nalezených na skládce vytvořila umělecké svítidlo.

Příští rok opět recyklujeme

Také v roce 2020 se můžeme těšit na další, již 8. ročník soutěže. Dokud vidíme tolik nadšení při workshopech, stále máme důvod se těšit na shledání se všemi, jež baví tvoření a hlavně recyklace. Kromě tradičního workshopu a finanční odměny pro vítěze se můžete těšit i na několik novinek!

Více informací k projektu včetně pravidel sledujte průběžně na www.balakrylrecyveci.cz. Balakryl najdete i na Facebooku a YouTube.

 

 

 
 
Fotogalerie
 
 
1. místo Kavárenský set
Stáhnout galeriiStáhnout foto
 
 
1. místo Kavárenský set
1. místo Kavárenský set
2. místo Šachovnice
2. místo Šachovnice
3. místo Stůl Gradient
3. místo Stůl Gradient
Čestná cena porota - Tři veteráni
 
 
 

Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let min. století. Na konci roku 1985 byla v závodu Tebas zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Raketový start zaznamenaly v roce 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala velkou oblibu u zákazníků. Od 6. dubna 2009 patří značka Balakryl pod křídla společnosti PPG.

www.balakryl.cz


Michaela Čermáková

E-mail: michaelac(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]