doblogoo

Soutěž Balakryl RECY věci 2017 zná své vítěze

Balakryl

Publikováno: 29. 11. 2017
Autor: Markéta Rejmonová

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Včera v Monolok cafe proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků 5. ročníku soutěže Balakryl RECY věci. Absolutním vítězem se letos stala Vendula Brendlová se svým vinným stolkem. Cenu odborné poroty si vysloužil němý sluha od Kateřiny Bursíkové. Zároveň se během večera vydražilo 7 výrobků za 27 200 Kč v dobročinné aukci (v rámci mezinárodního svátku dárcovství Giving Tuesday). Další skvosty budou od 1. prosince nabídnuty k prodeji prostřednictvím online dražby na Aukro.cz. Výtěžek z obou aukcí bude půjde na konto vzdělávacího centra TEREZA. Obdarujte své blízké originálními vánočními dárky – zároveň tím přispějete na dobrou věc.

 

Hlasování veřejnosti

V průběhu září a října se na webových stránkách soutěže www.balakrylrecyveci.cz hlasovalo o nejpovedenější díla letošního ročníku. Z 1. místa a výhry 20 000 Kč se s 1 058 hlasy radovala Vendula Brendlová. Hlasující okouzlil její nevšední stolek s žárovkou pro vinaře či pivaře vyrobený ze staré dřevěné desky a nožiček od barové židličky.

Jen o několik hlasů méně měla se svými sesterskými židlemi „Geminy“ Michaela Deverová. Pomyslnou bronzovou medaili a 578 hlasů získala Pavlína Janků a její originální posezení z lavorů a kanystrů.

Cena odborné poroty

Doprovodnou soutěží letošního ročníku bylo vyhlášení čestné ceny poroty (cena se uděluje od loňského roku). Zkušené porotce nejvíce zaujala Kateřina Bursíková se svým věšákem „Náš František“. Při jeho výrobě se nebála zkombinovat vše, co našla – pedály od piana, stojan lampy, část skříně a garnyž.

Dražba pro centrum TEREZA

Už během včerejšího slavnostního večera se v kavárně Monolok podařilo prodat 7 výrobků za 27 200 Kč. Zbylá díla budou nabídnuta elektronickou cestou přes Aukro.cz od 1. do 10. prosince (https://www.balakrylrecyveci.cz/cz/beneficni-aukce). Celkový výtěžek z dražby pak bude zdvojnásoben. Ke každé získané koruně totiž přibude druhá – od dárce, který se již dopředu přihlásil. Celá suma poputuje na konto vzdělávacího centra TEREZA, které učí tisíce dětí trávit aktivně čas v přírodě a rozumět životnímu prostředí.

Chystáme 6. ročník Balakryl RECY věci

Další ročník soutěže Balakryl RECY věci odstartuje v dubnu, kdy šikovní domácí kutilové, začínající designéři a tvořiví nadšenci mohou opět přihlásit své výrobky a utkat se pak o přízeň veřejnosti. Také příštím ročníkem nás provedou zkušení ekodesignéři a pokračovat bude i spolupráce s centrem TEREZA.

 

 
 
Fotogalerie
 
 
 
 
Vinný stolek
Geminy
Posezení z lavorů a kanystrů
Němý sluha "Náš František"
 
 
 

Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let min. století. Na konci roku 1985 byla v závodu Tebas zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Raketový start zaznamenaly v roce 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala velkou oblibu u zákazníků. Od 6. dubna 2009 patří značka Balakryl pod křídla společnosti PPG.

www.balakryl.cz


Markéta Rejmonová

Tel.: 739 547 358

E-mail: marketa(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 
Kam dál?
 
DIY hračky pro malé i velké
 

DIY hračky pro malé i velké

Balakryl

Publikováno: 13. 02. 2020

 

Více

 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]