doblogoo

Bazén skutečně pro každého. Stačí vybrat ten správný

Albixon

Publikováno: 15. 06. 2016
Autor: Lucie Krejbichová

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu

 

 

Krásný a dokonale čistý bazén může v dnešní době vlastnit každý. Nejde jen o to, že jsou na trhu finančně příznivá řešení. Společnost ALBIXON nyní nabízí bazény z materiálu ALBISTONE®, který garantuje až padesátiletou životnost a perfektně se přizpůsobí jakémukoli tvaru. Samozřejmostí jsou modely pro milovníky komfortu, kteří touží po přelivovém bazénu naplněném vodou až po samý okraj.   

 

Společnost ALBIXON má s výrobou bazénů již 25 let zkušeností. Díky tomu může garantovat vysokou kvalitu i široké portfolio variant. Při rozhodování o pořízení bazénu je pochopitelně potřeba zohlednit očekávání a možnosti budoucího uživatele.

Zapuštěný bazén na míru                                          

U zapuštěných bazénů nabízí ALBIXON hned několik materiálových řešení. Foliové bazény jsou výhodné zejména pro svou širokou variabilitu. Tyto bazény získají přesně takový tvar, jaký jim vytvoříte z betonu. Díky betonovému skeletu, na který se instaluje těžká, speciální fólie, lze zajistit nejvyšší tvarovou stabilitu bazénu. Těžká fólie odpuzuje mikroorganismy, je odolná vůči UV záření, účinkům chemicky upravené vody a plísním.

Stálicí mezi materiály pro výrobu bazénů je laminát. Laminátové bazény se pyšní nejenom výbornou životností, ale také elegantním designem. Jsou totiž vyráběny jako jednolitý kus a jejich povrch tak neruší žádný spoj. Nespornou výhodou laminátových a sklolaminátových bazénů je také široký límec, který umožňuje jednoduché „podsunutí“ dlažby.

Skutečně ideálním materiálem pro zapuštěný bazén je homogenní kopolymer ALBISTONE®. Bazény z našeho materiálu ALBISTONE® nabízíme hned v několika barvách a standardních provedeních. Není pro nás však problém vyrobit tyto bazény prakticky v jakémkoliv tvaru či velikosti,“ vysvětluje Alena Rozšafná. Zásadními výhodami materiálu ALBISTONE® jsou jeho nadstandardní životnost (až padesát let), stálobarevnost i na tom nejprudším slunci
a pětkrát vyšší odolnost proti proražení, než má běžný polypropylen. Tento materiál dokonce splňuje přísné normy pro styk s potravinami a pitnou vodou.

Potěšení z bazénu plného až po okraj

U technologie spojené s bazénem se nabízí dvě možnosti. Základním řešením je skimmerový systém. Ten sbírá nečistoty z hladiny, než klesnou na dno, čímž předchází množení mikrobů a řas. Skimmerový systém se uchycuje přímo na konstrukci bazénu, díky čemuž je technicky i finančně méně náročný. Ten, kdo touží po požitku z bazénu naplněného vodou až po samotný okraj, jistě zvolí bazén s přelivovou technologií. Voda z něj přetéká do žlábku po obvodu bazénu a shromažďuje se do akumulační nádoby. Následně se nasává pomocí čerpadla do účinné filtrační jednotky a dokonale vyčištěná se vrací zpět tryskami, které ústí symetricky umístěné do dna bazénu.

Údržba je klíčová

Aby bazén dobře vypadal, je potřeba vyřešit údržbu vody. Základem je písková filtrace s odpovídajícím výkonem. Tu lze doplnit chlorovými tabletami, které však zákazníkům citlivým na chemii nemusí vyhovovat. Proto má společnost ALBIXON další alternativy. Slaná úprava vody prostřednictvím solné jednotky je velice efektivní a zároveň přínosná pro pokožku těla. Další možností je desinfekce ionizací, což je forma úpravy vody pomocí iontů mědi a stříbra (které mají přirozené antiseptické účinky). Ionizace vyčistí až 95 % bazénové vody, takže stačí přidat už jen minimální množství chlorové chemie. Ošetření UV lampou je možné využívat u menších typů bazénů, kde účinně a bezpečně dezinfikuje vodu a zajistí její vynikající kvalitu. Díky této neinvazivní metodě můžete významně snížit spotřebu chemických přípravků.

 
 

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

www.bazeny.cz

www.albixon.cz

Lucie Krejbichová

E-mail: lucie(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 
Kam dál?
 
DIY hračky pro malé i velké
 

DIY hračky pro malé i velké

Balakryl

Publikováno: 13. 02. 2020

 

Více

 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]