doblogoo

Český startup Caara spouští revoluční službu nákupu a prodeje ojetých vozů

Caara

Publikováno: 10. 10. 2016
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Autobazarům a inzertním portálům na prodej ojetých vozů vstupuje na trh konkurence. Caara.cz nabízí výhodnější, pohodlnější a především transparentnější způsob nákupu či prodeje vozu. Tím, co Caara.cz do obchodu s ojetými vozy přidává, je nezávislá a důkladná kontrola technického stavu vozidla. Prodej probíhá přímo mezi prodávajícím a nakupujícím a Caara.cz cílí s prověřenými vozy na lidi, kteří jsou zatím zvyklí nakupovat nebo prodávat ojeté vozy přes inzeráty nebo v bazarech.

 

„Český trh s ojetými auty, kterých se u nás ročně prodá na 600 tisíc, trápí především nedůvěra, netransparentnost a špatná pověst autobazarů. U nás na Caara.cz je nákup i prodej vozu férový a maximálně transparentní. Díky výrazně menší provizi nabízíme lepší cenu oproti klasickým autobazarům. A na rozdíl od nákupu přes inzerát u nás každý najde detailní nezávislou technickou analýzu každého vozu,“ říká Jan Veselý, zakladatel startupu Caara.cz.

Caara.cz vstupuje na český trh po více než roce vývoje a důkladných příprav. S ní přichází na tuzemský trh s ojetými vozy opravdu transparentní a nezávislý hráč. Obdobné služby úspěšně fungují již delší dobu také v zahraničí. Nápad založit online službu Caara.cz postavil Jan Veselý na svém vlastním negativním zážitku s nákupem i prodejem ojetého vozu.

Jeho zkušenost dokreslují i čísla České obchodní inspekce. Za rok 2015 provedla ČOI celkem 115 kontrol v autobazarech a u nadpoloviční většiny z nich (56,5 %) zjistila nějaké pochybení. Ve 39 případech dokonce prodávající porušili Zákon o ochraně spotřebitele tím, že deklarovali u nabízených vozidel nepravdivé údaje. Zejména to, že vozidlo nebylo havarované nebo že mělo nižší počet předchozích majitelů než ve skutečnosti. ČOI zaznamenala i případy, kdy měla vozidla tachometr stočený o více než 100 000 kilometrů.

Caara.cz nabízený vůz nejdříve prověří v několika databázích a zjistí, zda není kradený, zabavený, předmětem leasingu nebo soudního sporu. Následně proběhne technická prohlídka nezávislým technikem s dlouholetou praxí. Ten není motivován provizí z prodaného vozu, čímž je garantována jeho nezávislost. Pro zařazení na platformu Caara.cz musí vůz splňovat několik kritérií, jako například: mít najeto méně než 150 000 km, stáří do 6 let, maximálně 2 majitele, auto nesmí být v minulosti bourané a nesmí mít žádné tuningové úpravy.

Majitel může svůj vůz používat i v době, kdy je na Caara.cz prodávaný. Musí ho pouze zapůjčit pro testovací jízdy. Caara.cz poskytuje v ceně vozu roční záruku na skryté vady a půlroční záruku na vozidlo. Převod vozidla na nového majitele je bezplatný a další službou zákazníkům je například zařízení  financování a pojištění vozu od většiny finančních ústavů.

Investorem revoluční služby Caara.cz je nově založený startupový investiční fond Use It Up. Ten se soustřeďuje na rozjezd startup projektů s růstovým potenciálem, financování subjektů rozvojovým kapitálem, převzetí nástupnictví podnikání „otců zakladatelů“ či financování restrukturalizací. Use It Up je fondem kvalifikovaných investorů.

 

 
Video
 
Jak funguje Caara?
 
 
 

Caara.cz je nová online služba, která nabízí levnější, pohodlnější a především transparentnější způsob nákupu či prodeje vozu. Caara.cz propojuje prodávající a kupující a představuje tak novou alternativu nákupu a prodeje ojetého vozu přes internet. Bez bazarů a s detailní analýzou technického stavu vozu. Tím, co Caara.cz do obchodu s ojetými vozy přidává, je nezávislá a důkladná kontrola technického stavu vozidla. 

www.caara.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]