doblogoo

Čím podepsat smlouvu? Zkuste tyto rady

Pilot

Publikováno: 31. 07. 2019
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

S podpisem smlouvy či jiného oficiálního dokumentu se během života setkáme nesčetněkrát. Takový podpis by měl být čitelný, voděodolný, nezaměnitelný a obstát třeba i v náročných klimatických podmínkách. Neexistuje žádný právní předpis, který by stanovoval, jakým perem je smlouvu třeba podepsat. Inspirujte se proto našimi radami, díky kterým při podpisu nikdy chybu neuděláte.

 

1. Použijte pero s dokumentním inkoustem

Jako dokumentní inkoust může být označen pouze ten, který odpovídá ISO normám a je testovaný mimo jiné na světlostálost a vodostálost. Vyznačuje se extrémní trvanlivostí a stálostí. Používá se například při psaní kronik, na matrikách a samozřejmě také k podpisu smluv. Dokumentní inkoust najdete například v gelovém rolleru Pilot G-2 (56 Kč), kuličkovém peru Pilot Acroball (51 Kč) či Pilot Super Grip-G (37 Kč). U inkoustů pro plnicí pera je nutné se o certifikaci daného inkoustu informovat u prodejce.

V dnešní době velmi populární gumovací pera sice oceníte při přepisování termínů v diáři, ovšem pro podepisování důležitých dokumentů nebo třeba pro písemnou maturitní práci se rozhodně nehodí. 

Tip pro leváky: Nejlepší volbou jsou rychleschnoucí inkousty, které okamžitě zasychají a brání tak nežádoucímu rozmazání. S inkoustem v kuličkovém peru Pilot Acroball se podepíšete hladce jako nikdy předtím, a především bez rozmazání.

2. Podepisujte modře

Pro platnost smlouvy je důležitější její obsah než barva podpisu. Ovšem i tento detail může její účinnost značně zkomplikovat. Všeobecná rada podepisovat se modře vychází zejména z praktických zkušeností. Modrý podpis je oproti černému hůře zaměnitelný s kopií, obtížněji padělatelný a ve shluku černých tištěných písmen je hlavně na první pohled dobře viditelný. 

3. Kvalitní pero

Luxusní ručně vyráběná pera jistě podtrhnou vaši výjimečnost a styl, ovšem kvalitní kousky pořídíte i hluboko pod tisíc korun. Pera Pilot Capless s unikátním výsuvným hrotem jsou dokonalou souhrou technologie a luxusu. Doporučená cena je od 5 560 Kč. Zástupce střední třídy Pilot Middle Range Retro Pop pořídíte za 487 Kč. Koupit si můžete i sadu plnicího pera, rolleru a kuličkového pera, a to ve stejném designu. Smlouvu můžete s klidem podepsat i gelovým rollerem Pilot G-2 nebo kuličkovým perem Pilot Acroball.

4. Pište více

Víte, kolikrát jste se během posledního týdne podepsali? Vysokého čísla se pravděpodobně nedopočítáte. Trendem poslední doby se stal elektronický podpis, který značně snižuje frekvence ručních podpisů. To, že píšeme méně a méně, je všeobecným problémem, jenže se netýká pouze podpisů. Náš rukopis je nevypsaný a snahou velkého množství lidí je stále si psaní a podpisy ulehčovat a zrychlovat. Nebezpečím lehkých podpisů je jejich jednoduché falšování. Doporučením je přidat si k podpisu drobný znak, který bude na první pohled těžce rozpoznatelný.


 

 
 
Fotogalerie
 
 
Pilot Capless 5 560 Kč (www.pilotpen.cz)
Stáhnout galeriiStáhnout foto
 
 
Pilot Capless 5 560 Kč (www.pilotpen.cz)
Pilot Middle Range Retro Pop 487 Kč (www.pilotpen.cz)
Pilot Middle Range Retro Pop 487 Kč (www.pilotpen.cz)
Pilot Capless 5 560 Kč (www.pilotpen.cz)
Pilot G-2 56 Kč (www.pilotpen.cz)
Pilot G-2 56 Kč (www.pilotpen.cz)
Pilot Acroball 51 Kč (www.pilotpen.cz)
Pilot Acroball 51 Kč (www.pilotpen.cz)
 
 
 

Už celých 100 let je PILOT synonymem pro poskytování nových řešení a nápadů v oblasti psaní. Společnost byla založena v Japonsku roku 1918 pány Ryosuke Namiki a Masao Wada. Původně společnost nesla jméno The Namiki Manufacturing Company. V roce 1938 byla přejmenována na The Pilot Pen Co., Ltd., a své současné označení Pilot Corporation nese společnost od roku 1989. Moderní jméno odkazuje na desetiletí tvořivosti, inovace a designu, což zajistilo značce PILOT pozici mezi světovými lídry v oblasti psacích potřeb. Na českém trhu figuruje značka PILOT od roku 1995. Od založení až do současnosti společnost nikdy nepřestala s inovací a stále přináší nové prostředky, kterými posunuje vpřed technologii psacích potřeb. Tím, že naslouchají svým zákazníkům, jim jejich výzkum umožnil vytvořit nové standardy z hlediska komfortu: uvedení rollerů s tekutým inkoustem, gelových rollerů a výrobku FriXion – rolleru s termosenzitivním inkoustem, který si oblíbili lidé na celém světě. I nadále nepřestávají plnit hlavní úkoly, kterými jsou ochrana životního prostředí, zlepšování kvality a komfortu jejich produktů.

www.pilotpen.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]