doblogoo

Vsetínský výrobce žaluzií CLIMAX expanduje na sever. Ke Švýcarsku a Francii nově přidává Švédsko

Climax

Publikováno: 05. 03. 2020
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Výrobce venkovních žaluzií, rolet, markýz, pergol a dalšího stínění CLIMAX získal většinový 75% podíl ve švédské firmě Jaretegs Interiör AB. Nákup společnosti s ročním obratem 20 milionů korun CLIMAX financoval z provozního zisku. Vsetínská společnost transakcí získala silného strategického partnera na trhu stínicí techniky ve Skandinávii. CLIMAX vyváží přes 60 % produkce do více než 31 zemí světa a s obratem převyšujícím 1,2 miliardy korun je největším českým producentem stínicí techniky. Dceřiné společnosti má už ve Švýcarsku a Francii. 

 

„Naší filozofií je mít silné partnery na všech důležitých trzích. Našimi hlavními exportními trhy jsou dlouhodobě právě země západní a severní Evropy. Jaretegs je švédská rodinná firma založená v roce 1956. Její znalost tamního trhu je dokonalá, což pro nás znamená daleko rychlejší vstup do Skandinávie, než kdybychom začínali od nuly. V horizontu následujících tří let tam proto plánujeme několikanásobné zvýšení obratu,“ říká David Žabčík, ředitel společnosti CLIMAX. 

„Severské země pro nás představují zajímavý a rostoucí trh, kde stínění patří do standardního vybavení rezidenční i komerční architektury. K nejprodávanějším produktům zde patří svislé fasádní clony, markýzy, pergoly, venkovní a vnitřní žaluzie. V prodeji nám budou pomáhat také nové showroomy v Göteborgu a v Borås, kde je i sídlo společnosti. Oba showroomy budou plně vybaveny výrobky ze Vsetína,“ dodává Žabčík.

Na zbylý 25% podíl má CLIMAX opci. Během následujících let plánuje CLIMAX ve Švédsku, obdobně jako ve Francii a Švýcarsku, vytvořit vlastní síť montážních firem, aby mohl koncovým zákazníkům nabídnout co nejlepší servis. Ve firmě Jaretegs zůstává současné vedení. CLIMAX bude mít svého zástupce v představenstvu společnosti, aby měl přímý dosah na fungování firmy. 

 

 
 
Fotogalerie
 
 
 
 
Výroba ve Vsetíně
Výroba ve Vsetíně
Výroba ve Vsetíně
Výroba ve Vsetíně
David Žabčík, ředitel Climax
David Žabčík, ředitel Climax
 
 
 

Společnost CLIMAX je největším výrobcem stínicí techniky v České republice. Zaměstnává přes 500 zaměstnanců a patří k významným zaměstnavatelům ve Zlínském kraji. Na trhu působí již od roku 1993 a po celou dobu své existence klade důraz na kvalitu a špičkové zpracování svých výrobků. Výroba, sídlo společnosti a vlastní vývojové centrum se nachází ve Vsetíně. Více než polovina všech výrobků směřuje na export do zemí západní Evropy. CLIMAX vyrábí venkovní žaluzie a rolety, markýzy, svislé fasádní clony, vnitřní látkové stínění, pergoly, sítě proti hmyzu a vnitřní žaluzie.  

www.climax.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]