doblogoo

Climax zastínil předchozí roky. V červnu prodal stínění za rekordních 152 mil.

Climax

Publikováno: 26. 08. 2020
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Vsetínská společnost CLIMAX, největší český výrobce venkovních žaluzií, rolet, markýz, pergol a dalšího stínění, zvýšila v roce 2019 obrat o 9,48 % na 1,26 miliardy korun. Zisk po zdanění meziročně vzrostl o čtvrtinu na 66 milionů a investice v loňském roce dosáhly výše 139 milionů korun. O stínění byl zájem také v první polovině letošního roku, negativním dopadům koronavirové krize navzdory. Tržby společnosti za prvních šest měsíců meziročně rostly o 5,54 procenta na 612 milionů.

 

Climax v pololetí 2020

„Letošní první kvartál se vyvíjel skvěle a navázal na úspěšný rok 2019. V dubnu jsme kvůli preventivním opatřením zastavili výrobu na několik dnů a plánovaný měsíční obrat klesl zhruba na polovinu. Od května vyrábíme v obvyklém provozu a letošní červen i červenec přinesly historicky rekordní obraty, kdy jsme vyráběli na hranici našich kapacit,“ říká David Žabčík, ředitel společnosti CLIMAX.

I přes těžké časy se vsetínské firmě podařilo udržet si všechny zaměstnance a stále nabírá nové. „Kromě pozic ve výrobě personálně výrazně posilujeme především divize IT a Vývoj, které vnímáme jako klíčové pro další růst společnosti,“ dodává David Žabčík.

Ani plánované investice do rozvoje výroby nebyly příliš poznamenány, jak dokládá David Žabčík: „Krátkodobé dopady na stavebnictví nevnímám nijak zásadně. Je před námi významná 150milionová investice do rekonstrukce výrobní haly, v níž bude následně instalována technologie plně automatického lakování, centrální sklad pro lakování a výroba krycích plechů. Podnikáme na řadě evropských trhů, kde máme stále velký potenciál růstu, a to i v případě očekávaného poklesu trhu jako celku. Ve střednědobém pohledu sice počítáme s tím, že se v Evropě bude zahajovat méně nových stavebních projektů, ale celkově vidíme vývoj optimisticky.“

Rok 2019 v kostce

CLIMAX v loňském roce vyrobil přes 750 000 výrobků. Nejoblíbenějším produktem, který se zároveň nejvýznamněji podílí na tržbách, jsou venkovní žaluzie. „Venkovní žaluzie jsou naší vlajkovou lodí. Jejich výroba je z velké části podepsána pod naším růstem a úspěchy. Venkovní žaluzie vyrábíme a vyvíjíme už 17 let a 29. června 2020 jsme vyrobili jubilejní miliontý kus. Byl součástí větší zakázky do Francie. Do budoucna ale plánujeme významný růst objemu i ve fasádních clonách, roletách a pergolách. Širší diverzifikace výrobního sortimentu je pro nás velmi důležitá,“ říká David Žabčík, ředitel společnosti.

V Česku prodává stínění značky CLIMAX přes 40 autorizovaných prodejců a díky dlouhodobé obchodně-marketingové aktivitě se jim daří zvyšovat jak prodávaný objem, tak i tržní podíl. Výrazně roste také objem exportovaného zboží. „Našimi hlavními exportními trhy, kterých je aktuálně více než 30, jsou Rakousko, Slovensko, Německo, Francie a Švýcarsko. Podíl exportu byl v roce 2019 necelých 60 %,“ dodává David Žabčík. Pro následující období chce firma ještě zvýšit svoji aktivitu ve Skandinávii a na Blízkém východě. V březnu koupil CLIMAX 75% podíl ve švédské rodinné firmě prodávající stínění.

S obratem přes 1,26 miliardy korun je CLIMAX největším českým výrobcem stínicí techniky. Česká firma vznikla v roce 1992, dnes do skupiny CLIMAX patří i dceřiné společnosti ve Francii, Švýcarsku a nově také ve Švédsku. V roce 2019 firma zaměstnávala 449 lidí. Sídlo a výrobu má ve Vsetíně.

 

 
 
Fotogalerie
 
 
David Žabčík, ředitel společnosti Climax
Stáhnout galeriiStáhnout foto
 
 
David Žabčík, ředitel společnosti Climax
Climax, výroba
David Žabčík, ředitel společnosti Climax
Pergoly Climax
Žaluzie Climax
Climax, výroba
Climax, výroba
 
Video
 
Největší výrobce stínicí techniky v České republice
 
 
 

Společnost CLIMAX je největším výrobcem stínicí techniky v České republice. Zaměstnává přes 500 zaměstnanců a patří k významným zaměstnavatelům ve Zlínském kraji. Na trhu působí již od roku 1993 a po celou dobu své existence klade důraz na kvalitu a špičkové zpracování svých výrobků. Výroba, sídlo společnosti a vlastní vývojové centrum se nachází ve Vsetíně. Více než polovina všech výrobků směřuje na export do zemí západní Evropy. CLIMAX vyrábí venkovní žaluzie a rolety, markýzy, svislé fasádní clony, vnitřní látkové stínění, pergoly, sítě proti hmyzu a vnitřní žaluzie.  

www.climax.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]