doblogoo

Čmárat na zeď už není zakázáno! SIGMA Memo Paint – transparentní popisovatelný nátěr na zeď i nábytek

Sigma Coatings

Publikováno: 09. 05. 2018
Autor: Markéta Rejmonová

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Sigma Memo Paint je popisovatelný, dvousložkový nátěr pro použití v interiéru. Vytváří průhledný, lesklý, omyvatelný povrch, který se dá popisovat fixy na bílé tabule (whiteboard markery) nebo fixy na skleněné výlohy (window markery). Popsanou stěnu jednoduše vyčistíte vlhkou houbičkou nebo hadříkem. Použití je široké – od dětských pokojů přes školní šatny, jídelny, studovny až po kanceláře. Sigma Memo Paint koupíte v síti obchodů Dům barev i dalších prodejnách barev.

 

Správná příprava podkladu je základ

Nátěr Sigma Memo Paint lze použít na zeď (např. sádrokarton, sádrové omítky, architektonický beton atd.) nebo na dřevěné povrchy či povrchy na bázi dřeva (např. laminované desky, desky MDF, HDF).

Podklad musí být před aplikací pevný, čistý, suchý, odmaštěný, zbavený prachu a jiných nečistot. Dřevěné povrchy nejprve zbruste do hladka. Zdi musí být opatřeny finálním nátěrem oděruvzdorným za mokra, nejlépe Balakrylem UNI či Primalexem Fortissimo. Pokud by byl nátěr Sigma Memo Paint aplikován na nedoporučené (tj. neomyvatelné) barvy, hrozí žloutnutí podkladu nebo jeho odlupování.

Natírání zvládne i zkušenější laik

Bázi (složka A) nejprve důkladně promíchejte, následně přidejte tvrdidlo (složka B) a míchejte cca 3 minuty, aby se složky spojily. Po smíchání je nutné směs spotřebovat do 4 hodin. K natírání budete potřebovat vhodný molitanový váleček, případně štětec.

Během natírání a po jeho skončení zajistěte dostatečné větrání místnosti. Povrch bude suchý po 24 hodinách, psát na něj můžete po zhruba pěti dnech.

Bílá tabule přes celou stěnu

V kanceláři i doma se už nemusíte omezovat nevzhlednou bílou tabulí. Můžete dát průchod svému talentu přes celou stěnu. „Dokonce přímo doporučujeme nátěr aplikovat na celou plochu stěny až k podlaze, protože má tendenci stékat přes vymezovací malířské pásky i za ně zatékat,“ upozorňuje Radek Kříž, technicko-obchodní zástupce společnosti PPG. Pro získání požadovaného efektu stačí jedna vrstva nátěru. 

Čištění tabule

Doporučujeme použít houbičku nebo hadřík, lehce navlhčené vodou či speciálním prostředkem na čištění bílých tabulí nebo čističem na okenní skla. Pokud necháte povrch popsaný delší dobu (v řádu několika týdnů), může být odstraňování popisků obtížnější a fixy mohou zanechat trvalé stopy.


Vybrané technické údaje:

Barevné odstíny: transparentní

Konečný vzhled: vysoce lesklý

Vydatnost:

10–12 m²/l v jedné vrstvě na minerální povrchy

20–25 m²/l v jedné vrstvě na povrchy ze dřeva (laminované a jiné)

 

 

 
 

Markéta Rejmonová

Tel.: 739 547 358

E-mail: marketa(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]