doblogoo

RUDOLF JELÍNEK vloni utržil 454 milionů korun. Do návštěvnického centra v Praze investuje rekordních 150 milionů

Rudolf Jelínek

Publikováno: 19. 04. 2018
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Vizovická likérka RUDOLF JELÍNEK a. s. dnes zveřejnila auditované hospodářské výsledky za rok 2017. Výnosy společnosti meziročně vzrostly o 3 % na 454 mil. Kč. Zisk před zdaněním ve výši 19 mil. Kč je pak v meziročním srovnání o třetinu nižší. Ovlivnily ho především investice a opravy za více než 33 mil. Kč. Zisk po zdanění dosáhl téměř 15 milionů a do státního rozpočtu společnost odvedla za DPH a spotřební daň celkem 461 milionů korun. 

 

„Loňský rok byl pro nás ve znamení důležitých investic. Společnost proinvestovala více než 28 milionů, což je v porovnání s rokem 2016 více než dvojnásobná částka. Největší loňskou investicí bylo vybudovaní reprezentačního prostoru ve Vizovicích pro konání firemních a společenských akcí, tzv. koštovny,“ uvedl předseda představenstva společnosti Pavel Dvořáček. „Naše výrobky vyvážíme celkem do 35 zemí celého světa, a tak hospodářské výsledky roku 2017 ovlivnil také nepříznivý vývoj kurzu koruny vůči euru a dolaru. Do loňského hospodaření se promítl i výrazný nárůst osobních nákladů způsobený navýšením počtu zaměstnanců i růstem mezd,“ dodává Dvořáček.

Návštěvnické centrum v Praze

„Zásadním počinem roku 2017 pro nás bylo tolik očekávané zahájení stavebních prací na největším obchodně-marketingovém projektu společnosti – návštěvnickém centru R. JELÍNEK na pražském Klárově,“ říká Pavel Dvořáček. Největší část objektu bude věnována muzeu s interaktivní expozicí výroby ovocných destilátů a ovocnářství v českých zemích. V rekonstruovaném areálu najde své místo také obchod s pálenkami, degustační bar a reprezentační prostory. „V podzemí umístíme archiv destilátů a společenský prostor Spolku přátel Jelínkovy slivovice. První návštěvníky bychom chtěli přivítat nejpozději do Vánoc roku 2019,“ doplňuje předseda představenstva společnosti Pavel Dvořáček.

Budování „slivovicového velvyslanectví“ v hlavním městě bude bezpochyby největší investicí roku 2018. Odhad celkové výše investice do projektu, včetně pořízení nemovitosti, je 150 milionů korun.

Sklizeň a sadařství

RUDOLF JELÍNEK nadále pokračoval v rozvoji své zemědělské činnosti v oblasti sadařství a investoval do nákupu pozemků pro výsadbu vlastních sadů, a to zejména na jižní Moravě. RUDOLF JELÍNEK je nyní 2. největším pěstitelem švestek v České republice a v současné době obhospodařuje 163 ha sadů.

Export

„Nejvýznamnějšími zahraničními trhy zůstávají Slovensko, USA, Polsko, Rusko a Německo. Novými exportními trhy jsou pak Hong Kong, Argentina a Panama,“ říká Dvořáček. Podíl exportu vlastních výrobků dosáhl v loňském roce 31 % tržeb a zaznamenal růst o více než 5 % oproti předchozímu roku. Produkty vizovické likérky putovaly celkem do 35 zemí celého světa.

 

 

 
 
 
Destilační kotle Arnold Holstein
 
Produkty R. JELÍNEK
 
Produkty R. JELÍNEK
 
 
 
Stáčení
 
Stáčení
 
Koštovna
 
Whiskárna
 
Whiskárna
 
Sídlo společnosti
 
Sady
 
Sady
 
Vizovická slivovice
 
 
Destilační kotle Arnold HolsteinProdukty R. JELÍNEKProdukty R. JELÍNEKStáčeníStáčeníKoštovnaWhiskárnaWhiskárnaSídlo společnostiSadySadyVizovická slivovice
Video
 
Výroba pravých ovocných destilátů R. JELÍNEK
 
 
 

RUDOLF JELÍNEK je největší výrobce ovocných destilátů v České republice. Společnost vznikla v roce 1894. Dnes je členem skupiny R. JELÍNEK GROUP SE, která je největším světovým výrobcem ovocných destilátů. Mezi nejznámější produkty patří klasická bílá tříletá slivovice, košer destiláty nebo netradiční pálenky z trnky, moravské jaderničky či třešní. Výjimečným produktem v sortimentu je pak Vizovická slivovice, vyrobená ze švestek vypěstovaných ve vlastních sadech. Výroba, sídlo a sady společnosti se nachází ve Vizovicích. Na českém trhu RUDOLF JELÍNEK distribuuje také produkty Metelka, rum Stroh a St. James, vybrané produkty společnosti Fratelli Branca nebo bourbon Evan Williams. 

www.rjelinek.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]