doblogoo

Hospodářské výsledky R. Jelínek za rok 2016

Rudolf Jelínek

Publikováno: 24. 04. 2017
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Společnost RUDOLF JELÍNEK a. s. dnes zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2016, které potvrzují úspěšný ekonomický a obchodní rozvoj firmy. Společnost v loňském roce dosáhla výnosů téměř 440 mil. Kč a vytvořila zisk před zdaněním ve výši 29,2 milionu Kč. Oproti roku 2015 je to nárůst o 9 %. Zisk po zdanění činil 23,2 milionu Kč. 

 

„Představenstvo akciové společnosti RUDOLF JELÍNEK hodnotí výsledky loňského roku jako velmi dobré, odpovídající výborné ekonomické situaci v České republice,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Pavel Dvořáček.

„V roce 2016 jsme za prodej vlastních výrobků utržili 389 mil., což je meziroční pokles z důvodu aplikace zákona o významné tržní síle. Základem zůstávají tržby v České republice, které jsou stále ovlivněny doznívajícími dopady zákona o významné tržní síle, nicméně se nám daří navyšovat podíl exportu. Nejvýznamnějšími zahraničními trhy zůstávají Slovensko a USA, nově jsme zaznamenali úspěšný růst v Polsku,“ říká Pavel Dvořáček. Podíl exportu vlastních výrobků dosáhl v loňském roce 35 % tržeb a zaznamenal tak růst o více než 12 % oproti předchozímu roku. Produkty vizovické likérky putovaly celkem do 40 zemí celého světa.

Společnost RUDOLF JELÍNEK a. s. v roce 2016 dále rozvíjela svou zemědělskou činnost v oblasti sadařství a pokračovala v investicích do nákupu pozemků pro výsadbu vlastních ovocných sadů. Momentálně dosahuje rozloha vlastních sadů 163 ha.  

Plánované investice do rozvoje firmy

V letošním roce firma pokračuje v plánovaném rozvoji, do něhož patří zásadní investice ve výši 50 mil. Kč do rekonstrukce a přestavby skladovacích a zracích kapacit, tzv. egalizace ve vizovickém areálu, která bude zahájena koncem letošního roku, a také vybudování podnikové prodejny, degustačního baru a muzea na pražském Klárově, která by měla být dokončena v průběhu roku 2018. 

 

 
 
 

RUDOLF JELÍNEK je největší výrobce ovocných destilátů v České republice. Společnost vznikla v roce 1894. Dnes je členem skupiny R. JELÍNEK GROUP SE, která je největším světovým výrobcem ovocných destilátů. Mezi nejznámější produkty patří klasická bílá tříletá slivovice, košer destiláty nebo netradiční pálenky z trnky, moravské jaderničky či třešní. Výjimečným produktem v sortimentu je pak Vizovická slivovice, vyrobená ze švestek vypěstovaných ve vlastních sadech. Výroba, sídlo a sady společnosti se nachází ve Vizovicích. Na českém trhu RUDOLF JELÍNEK distribuuje také produkty Metelka, rum Stroh a St. James, vybrané produkty společnosti Fratelli Branca nebo bourbon Evan Williams. 

www.rjelinek.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]