doblogoo

Kalkulátor úspor Inoutic

Deceuninck

Publikováno: 03. 01. 2017
Autor: Markéta Rejmonová

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Okna, která jsou na trhu dnes, nelze srovnat s produkty, jež byly v nabídce před patnácti nebo dvaceti lety. Ta dnešní mají zcela jiné parametry a tepelně izolační vlastnosti. Vyrábějí se z nejrůznějších materiálů – hliník, dřevo, PVC, s různým typem zasklení a nabízejí širokou variabilitu rozměrů tvarů i barev. Není snadné si vybrat. Bezpochyby budete nejprve hledat informace, srovnávat a počítat. Zaměřili jsme se na okna z PVC profilů a zkusili jsme pátrat a počítat za vás.

 

Pokud chcete v rodinném rozpočtu uspořit za energii na vytápění a tím i na provozních nákladech, nová okna z PVC profilů jsou rozhodně dobrou volbou. Dokážou zamezit zbytečným tepelným únikům a v souvislosti s tím také zlepší váš tepelný komfort v chladných částech roku – těmito okny zkrátka netáhne. Technologie jejich zasklení umocňuje také jejich zvukově izolační vlastnosti, takže do interiéru nebude zvenčí pronikat například hluk dopravy. Investice do oken se tak vyplatí nejen kvůli úsporám za energie, ale přinese také větší domácí pohodu. A ta je k nezaplacení.

Přesvědčte se sami

Moderní plastová okna se dnes montují jako náhrada za špaletová, paneláková nebo zastaralé modely plastových, dřevěných a hliníkových oken z období před 15 – 25 lety. Ve všech případech lze velmi přesně určit, o kolik díky dnešním moderním oknům klesnou tepelné úniky. Jaká je však výše úspor? To zajímá asi každého. Můžete si ji vypočítat sami, a to prostřednictvím speciálního Kalkulátoru úspor pro plastová okna, který najdete na webových stránkách firmy Inoutic.

„Aplikace je unikátní, ale uživatelsky jednoduchá. Stačí zadat několik základních parametrů a dozvíte se, kolik peněz se dá ušetřit instalací kvalitních plastových oken do budoucna při současných cenách a také, jaká je návratnost této investice,“ říká Petra Schneeweiss ze společnosti Inoutic.

„Mezi požadované vstupní údaje patří typ bytu či domu, v němž žijete, plocha oken, typ současných oken a způsob vytápění budovy. Když si pak vyberete některý z okenních systémů a typ zasklení, objeví se graf, ze kterého zjistíte, kdy se vám investice vrátí a jakých úspor díky novým plastovým oknům dosáhnete v horizontu 5, 10 ale i 50 let. Výsledky zahrnují také dosažené snížení emisí CO2, tj. jaký pozitivní dopad na přírodu má vaše rozhodnutí,“ dodává Petra Schneeweiss.

Částky jsou orientační, protože vycházejí ze současných cen energií, ale vzhledem k tomu, že tyto ceny mají nepříjemný zvyk stoupat, dosažené úspory budou pravděpodobně vyšší. Metodu výpočtu je možné si ověřit přímo na webových stránkách, kde je Kalkulátor úspor široké veřejnosti zdarma k dispozici.

Dva modelové případy

Abyste si dokázali lépe představit, jak Kalkulátor úspor Inoutic funguje, zpracovali jsme pro vás dva modelové příklady, a to ve spolupráci s firmou Eximet Plast spol. s r.o., ze Žatce, výrobcem plastových oken a dveří, která zároveň zajišťuje i montáž nových oken.

Společnost Eximet Plast připravila nabídku zahrnující zaměření nových oken, demontáž starých, výrobu oken a dveří včetně kování a jejich odbornou instalaci. Ceny jsou včetně DPH.

Třípokojový byt

Když se v třípokojovém bytě s celkovou plochou oken 11,74 m2 vymění původní dřevěná špaletová okna za plastová okna s profily Arcade s dvojsklem, zaplatíte 45 609 Kč. Topíte-li plynem, z grafu zjistíte, že se vám tato investice vrátí za zhruba 6 let. Za 10 let úspora za energie dosáhne již téměř 80 000 Kč a za dvacet let dokonce 203 934 Kč!

Ještě výš se s úsporami dostanete, pokud ve zmíněném třípokojovém bytě nainstalujete nová okna s PVC profily Eforte s trojitým zasklením. Kompletní náklady budou činit 65 539 Kč, ale za 10 let už úspora za energie dosáhne již 86 389 Kč. Investice se vám tak vrátí za 8 let a potom už budete v plusu. 

Malý jednopatrový dům (bungalov)

Dalším modelovým příkladem je malý bungalov s plochou oken 16,34 m2, který je temperován elektřinou prostřednictvím podlahového topení. Před rekonstrukcí byl vybaven okny z PVC vyrobenými před rokem 2000. Po jejich výměně za okna s PVC profily Arcade s dvojitým zasklením, za které byste zaplatili 46 969 Kč, by úspora energie za vytápění za 10 let činila 89 895 Kč, návratnost je tedy v horizontu 6–7 let.

S okenním systémem Eforte s trojsklem, kde by základní investice činila 71 636 Kč, by úspory po deseti letech dosáhly 111 820 Kč, což znamená návratnost za necelých 8 let.

 

 
 
Fotogalerie
 
 
 
Kalkulator uspor
 
 
 
Kalkulator uspor
 
 
Kalkulator uspor
 
 

Deceuninck Group je přední evropský výrobce kvalitních PVC okenních a dveřních profilů s parametry pro nízkoenergetické a pasivní bydlení. Zaměřuje se také na výrobu stavebních systémů, zejména fasádních obkladů a teras. Skupina Deceuninck se řadí mezi tři největší výrobce okenních profilů v Evropě. Je aktivní ve více než 20 zemích Evropy (včetně Ruska a Turecka), dále v Severní i Jižní Americe, Asii a Austrálii.

Česká pobočka Deceuninck, spol. s r. o. (dříve Inoutic/Deceunink, spol. s r. o.), byla založena roku 1993. Na na českém, slovenském a maďarském trhu tedy úspěšně působí už více než 25 let. Zajišťuje prodej, marketing, technickou podporu a zákaznický servis okenních a dveřních systémů – Inoutic Eforte, Prestige a Arcade, novinky Deceuninck Elegante a dalších stavebních systémů, jako jsou terasy z kompozitního materiálu Twinson či hliníkové fasádní obklady Premium.

www.deceuninck.cz

Markéta Rejmonová

Tel.: 739 547 358

E-mail: marketa(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]