doblogoo

Laik si montáž oken nepohlídá

Inoutic

Publikováno: 09. 05. 2017
Autor: Markéta Rejmonová

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Nejen výběr kvalitních okenních profilů s dobrými tepelněizolačními a protihlukovými vlastnostmi, ale také jejich profesionálně odvedená montáž jsou zárukou, že vaše nová okna budou správně plnit svoji úlohu a vy budete moci klidně spát. Jak ale montáž probíhá a je laik schopen si všechny její detaily ohlídat?

 

„Jako laik nemám šanci poznat, zda při montáži oken probíhá všechno tak, jak má. Navíc máme tendenci dát na rady odborníků. Když nám pak technik montážní firmy říká, že bohatě stačí montáž tzv. na pěnu a že hydroizolační pásky jsou zbytečně drahé, obvykle ho poslechneme. Hydroizolační pásky skutečně zdraží jedno okno cca o 1 000 Kč, ale pomohou zajistit, že investice do výměny oken nebyla zbytečná,“ upozorňuje Petr Sýs, technický a produktový manažer společnosti Inoutic a aktivní zástupce této společnosti v České komoře lehkých obvodových plášťů (ČKLOP).

„Žádná polyuretanová pěna totiž není parotěsná, proto dochází v zimním období k průniku vnitřního teplého a vlhkého vzduchu do hmoty pěny a ke kondenzaci vodní páry. Tato zkondenzovaná vlhkost může zapříčinit vznik plísní, v případě použití dřevěných rámů dokonce i degradaci materiálu rámu a jeho hnilobu,“ dodává Petr Sýs ze společnosti Inoutic.

Jediný způsob, jak se proti špatné montáži účinně bránit, je detailně zpracovaná objednávka, kde je přesně uveden nejen typ profilu a zasklení, ale i způsob provedení připojovací spáry, vnějších, případně vnitřních parapetů a začištění ostění po zabudování oken. Právě podle takto pečlivě specifikované objednávky může v případě reklamace např. soudní znalec ověřit, zda všechno proběhlo tak, jak mělo.

„Už poptávka, v níž zákazník přesně specifikuje, jaké otvorové výplně chce - minimálně, jaký má být součinitel tepelné prostupnosti, solární faktor a hlukový útlum, a že si přeje montáž s využitím pásek - je takovým psychologickým signálem pro dodavatele, že zákazník je informován,“ říká s úsměvem Petr Sýs. Ideální je poradit se hned na začátku s projektantem, který umí požadavky na okna u konkrétní stavby stanovit. Investice do konzultace s projektantem, kterou při výměně oken většinou opomíjíme, se může v případě reklamace rychle vrátit.

Nemá tedy smysl nad řemeslníky během montáže stát. Tento čas je lepší věnovat přípravě poptávky, resp. objednávky nebo smlouvy o dílo. Pokud poptáme více firem, vyplatí se prozkoumat, co která z firem do své nabídky zahrnula. Nejlevnější neznamená nejlepší.

Při předávání díla zkontrolujeme, zda jdou všechna nová okna řádně otevřít a zavřít. Rukou můžeme objet prostor kolem rámů, zda nikde citelně netáhne studený vzduch. Strhneme ochranné pásky a prohlédneme, jestli profily či skla nemají nikde viditelné vady, škrábance či jiné zřejmé poškození. Pokud se nám vše zdá v pořádku, podepíšeme předávací protokol. V opačném případě si dílo nepřevezmeme a začneme s dodavatelem jednat o nápravě zjištěných vad nebo nedodělků.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Video
 
Profesionální montáž profilů Inoutic Eforte v novostavbě. Neslovice u Brna
 
 
 

Společnost Inoutic je dceřiná firma belgického koncernu Deceuninck, předního výrobce kvalitních PVC okenních a dveřních profilů s parametry pro nízkoenergetické a pasivní bydlení. Zaměřuje se také na výrobu stavebních systémů, zejména obkladů a teras. Skupina Deceuninck se řadí mezi tři největší výrobce okenních profilů v Evropě. Je aktivní v 19 zemích Evropy (včetně Ruska a Turecka), severní i jižní Americe a Asii.

Inoutic/Deceuninck patří k zodpovědným výrobcům PVC okenních a dveřních systémů, jehož výrobky prochází tzv. uzavřenou výrobní smyčkou. Produkty, které firma vyrobí, po skončení jejich uplatnění následně zpracuje ve své recyklační lince v belgickém Diksmuide, otevřené v roce 2012. Surovina se následně znovu použije pro výrobu PVC profilů s recyklovaným jádrem – EcoPowerCore, které si zachovávají vysoké materiálové vlastnosti.

Česká pobočka Inoutic byla založena a úspěšně působí na trhu již od roku 1993. Jako dceřiná obchodní jednotka zajišťuje prodej a zákaznický servis okenních a dveřních systémů – Eforte, Prestige a Arcade, včetně varianty s recyklovaným jádrem EcoPowerCore a dalších stavebních systémů, jako je kompozitní materiál Twinson či obklady Standard apod.

www.inoutic.cz 

Markéta Rejmonová

Tel.: 739 547 358

E-mail: marketa@doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2017 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]