doblogoo

Padesát studentů se zúčastnilo druhého ročníku Mechathonu pořádaného společností Bosch

Bosch

Publikováno: 08. 03. 2019
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

O uplynulém víkendu se v pražském StartUp Marketu uskutečnil již druhý ročník soutěže Mechathon pořádaný firmou Bosch. Padesát studentů a studentek technických vysokých škol, rozdělených do deseti týmů, pracovalo na zadaném úkolu z oblasti robotiky a logistiky nepřetržitě 28 hodin. Vítězem se stal tým studentů z ČVUT a VUT.

 

Sestavit a naprogramovat autonomního robota, který je schopen vyskladnit zboží z kamionu do chytrého skladu, a následně jej dovést na výrobní linku. To byl úkol pro padesátku studentů a nadšenců do robotiky. Účastníci měli na vyřešení úkolu 28 hodin, většina týmů proto nešla ani spát a pracovala celou noc.

Těší mě obrovský zájem studentů o Mechathon. Jejich nadšený přístup k řešení úkolu je pro nás vždy inspirující. Bosch celosvětově podporuje technické vzdělávání studentů a jsem rád, že díky Mechathonu získají další zkušenosti,“ říká Milan Šlachta, reprezentant Bosch Group v České republice.

Oproti prvnímu ročníku se akce zúčastnilo o 12 studentů více. Příjemnou změnou bylo také dvojnásobné zastoupení dívek na stupních vítězů. „Mechathon bych doporučila všem studentům techniky. Rozšířil mi obzory a naučil mě spolupráce v týmu. Vděčná jsem hlavně za všechny získané praktické zkušenosti,“ prozradila Viola Vrbová, studentka ZČU v Plzni, jejíž tým se umístil na třetím místě.

Vítězem Mechathonu se stal tým složený ze studentů ČVUT, VUT a VOŠ Písek. Porotu přesvědčilo především technické zpracování robota a inovativní přístup k řešení celého úkolu. Na druhém místě se potom umístila skupina zástupců z ČVUT, VUT a ČZU a studentka z UJEP. Vítězové si odnesli drony, brýle pro virtuální realitu nebo také 3D pero.

Celý víkend byli na místě odborníci z praxe, kteří poskytovali jednotlivým týmům cenné rady. „Bylo skvělé pozorovat účastníky, jak se snaží přijít s nějakým inovativním řešením. Druhý ročník byl podle mě ještě úspěšnější než ten první,“ říká Jiří Masopust, projektový vedoucí ve společnosti Bosch v Českých Budějovicích.

Více informací naleznete na webových stránkách www.mechathon.cz.

 

 
 
Fotogalerie
 
 
Mechathon 2019 www.mechathon.cz
Stáhnout galeriiStáhnout foto
 
 
Mechathon 2019 www.mechathon.cz
Mechathon 2019 www.mechathon.cz
Mechathon 2019 www.mechathon.cz
Mechathon 2019 www.mechathon.cz
Mechathon 2019 www.mechathon.cz
Mechathon 2019 www.mechathon.cz
Mechathon 2019 www.mechathon.cz
Mechathon 2019 www.mechathon.cz
 
 
 

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2017 zaměstnával 8 654 pracovníků. Konsolidovaný prodej v roce 2017 dosáhl 22 miliard korun (836 milionů eur) a celkový prodej v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 52 miliard korun (1,97 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 5 jsou výrobní závody. 

www.bosch.cz


Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]