doblogoo

Nevyhazujte peníze oknem. Pořiďte si venkovní rolety

Climax

Publikováno: 06. 09. 2017
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Až 40 % z celkové ztráty tepla uniká z našich domovů okny a dveřmi. Venkovní rolety jsou nejlepší a nejefektivnější zábranou před únikem tepla skrz okno. V zimě zajišťují dodatečnou izolaci a tím minimalizují tepelné ztráty, v horkých letních dnech naopak redukují příjem tepla. Rolety toho ale nabízejí mnohem víc – ochranu soukromí, zvukovou izolaci, ochranu před nepříznivým počasím, zvyšují bezpečnost a díky integrované síti proti hmyzu vyřeší problémy s obtížným hmyzem. 

 

Venkovní rolety CLIMAX jsou dokonalým řešením pro kterékoli klima nebo roční období, protože v létě brání tomu, aby v pokoji bylo příliš horko, v zimě v pokoji udržují teplo a v kteroukoli denní dobu umožňují úplné zabránění přístupu světla dovnitř.

Ať už se rozhodnete pro přiznanou roletovou schránku nebo podomítkovou variantu, CLIMAX nabízí velký výběr různých tvarů, barev a provedení, které otevírají téměř neomezené tvůrčí možnosti.

Roletové pancíře CLIMAX jsou mnohostranné stejně jako přání, která jsou na ně kladena. Od jednoduché duté lamely z PVC pro malá okna až po válcované, velice kvalitní hliníkové lamely se silnou vrstvou laku vypěněné polyuretanovou pěnou.

Rolety schované pod fasádou. Neviditelné, a přesto funkční

Roletové schránky připravené k omítnutí představují ideální řešení pro novostavby. Roletová schránka je schovaná do fasády. Podomítkové rolety CLIMAX nevytváří žádné tepelné mosty způsobené montáží před oknem. Venkovní revizní klapka umožňuje snadné servisní zásahy a případné opravy je možné provést rychle a čistě. U podomítkových rolet je vyšší tepelná a zvuková izolace než u běžných zděných schránek, schránek v překladu a nadokenních schránek.

Dodatečné řešení při rekonstrukci

Předokenní rolety s viditelným boxem jsou určené k dodatečné montáži do již dokončeného domu, kde je schránka předsazená před okno a je viditelná. Vodicí lišty se montují na rám okna nebo na fasádu. Pokud se majitel rozhodne pro pohodlnější motorové ovládání rolet, je nutné ke každé roletě přivést napájení 230 V. Nejvhodnějším ovládáním pro dodatečně instalované motorové rolety je bezdrátové ovládání, které umožňuje minimalizovat elektroinstalační zásahy do již dokončených omítek.

Elegantní předokenní s_onro®

Patentovanou hliníkovou lamelu s_onro® můžeme nastavit tak, že do místnosti propouští až 21 % světla. Lamela nám přes den umožňuje výhled ven a možnost větrat i při stažené roletě, nebo úplné zatemnění v uzavřeném stavu.

V poslední době se velice často na jednom domě kombinují venkovní rolety s venkovními žaluziemi. Rolety se používají většinou v pokojích, kde se spí a odpočívá, venkovní žaluzie v pokojích, kde probíhá denní běžný ruch.

2v1

CLIMAX vyrábí venkovní rolety také v provedení s integrovanou rolovací sítí proti hmyzu. Jde o velmi propracované spojení venkovní rolety a sítě proti hmyzu. V boxu jsou umístěny dvě hřídele, síť tedy lze ovládat naprosto nezávisle na roletě.

Rolety vás budou poslouchat na slovo

Elektromotory se starají o to, že je možné ovládat stínicí techniku CLIMAX zcela jednoduše stisknutím tlačítka nebo automaticky. Výkonné elektromotory, neviditelně ukryté, pracují tiše, spolehlivě a bezúdržbově. Motor uvedou do provozu senzory, časová automatika či lehký dotyk prstu na vypínači, popř. bezdrátovém dálkovém ovladači.

Motorizace stínicí techniky vždy představuje větší pohodlí. Je jedno, zda je motorizace projektována již ve fázi novostavby nebo se provede dodatečně až při renovaci. Moderní systémy dálkového radiového ovládání nepotřebují žádné dodatečné kabelové ovládací rozvody. Hodí se především k dovybavení stávajících roletových systémů.

Proč roletové systémy CLIMAX?

  1. Ochrana před vtíravými pohledy zvenčí – větší pocit soukromí ve vlastním domově
  2. Úspora energie – zvýšení tepelné izolace, šetří náklady na energie a vytápění
  3. Ochrana před vloupáním – dodatečné zvýšení bezpečnosti odradí případné zloděje
  4. Ochrana před sluncem – příjemný chlad a stín během horkých letních dnů
  5. Ochrana před nepříznivým počasím – chrání okna před poškozením krupobitím
  6. Zvuková izolace – omezuje hluk zvenčí až o polovinu
  7. Síť proti hmyzu – přes integrovanou síť se nepříjemný hmyz nedostane dovnitř
  8. Stabilita – nekorodující hliník zajišťuje dlouhou životnost a nenáročnost na údržbu
  9. Pohodlné ovládání – pomocí popruhu, ruční klikou nebo komfortně elektrickým pohonem 
 

 
Video
 
Venkovní rolety
 
 
 

Společnost CLIMAX je největším výrobcem stínicí techniky v České republice. Zaměstnává přes 500 zaměstnanců a patří k významným zaměstnavatelům ve Zlínském kraji. Na trhu působí již od roku 1993 a po celou dobu své existence klade důraz na kvalitu a špičkové zpracování svých výrobků. Výroba, sídlo společnosti a vlastní vývojové centrum se nachází ve Vsetíně. Více než polovina všech výrobků směřuje na export do zemí západní Evropy. CLIMAX vyrábí venkovní žaluzie a rolety, markýzy, svislé fasádní clony, vnitřní látkové stínění, pergoly, sítě proti hmyzu a vnitřní žaluzie.  

www.climax.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]