doblogoo

Plisé v koupelně zastíní to potřebné

Climax

Publikováno: 25. 04. 2019
Autor: Michaela Čermáková

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Koupelny jsou prostorem, kde si chceme dopřát naprosté soukromí. Z praktických důvodů v nich ale tam, kde je to možné, máme kvůli větrání okna. Ať už malá nebo velká, stávají se možností, jak nás přes ně mohou sousedé šmírovat. A pozorování se chceme ve většině případů vyhnout. Problém hravě vyřeší elegantní plisé nebo látkové rolety CLIMAX, které zamezí zvědavým pohledům, a navíc zkrotí letní sluneční paprsky.

 

Pokud řešíte otázku vnitřního zastínění v koupelně, máte stejné možnosti jako kdekoliv jinde v domě. Je ale třeba vyhnout se nekvalitním a nevhodným materiálům, jako např. dřevo a papír, které ve vlhkém prostředí mění tvar.

Zastíní a přizpůsobí se každému oknu

Plisé je látková skládaná žaluzie, která je atraktivní díky své tvarové, barevné i látkové variabilitě. Bez problémů se hodí na jakýkoliv atypický tvar okna, se šikminou i obloukem. Jestli máte koupelnu pod střechou, plisé si poradí i se střešními okny.

Svým širokým výběrem uspokojí plisé i toho nejnáročnějšího zákazníka. Můžete vybírat z nepřeberného množství látek různých dekorů, barev a různých tvarů – pravoúhlý, lichoběžníkový, trojúhelníkový, pětiúhelníkový, nebo dokonce šestiúhelníkový. Látky se vyrábějí s různou propustností světla (transparentní, polotransparentní, zatemňující či zcela zatemňovací). Ovládání u plisé pro půlkruhová okna je řešeno pomocí madla, u ostatních variant můžete volit motorické nebo ruční ovládání s madlem, šňůrou či řetízkem.

V porovnání s klasickou vnitřní žaluzií vyniká plisé i v dalším ohledu. Intenzitu stínění si můžete nastavit současně stažením či vytažením horního nebo dolního profilu, čímž si vytvoříte stínicí pruh libovolné výšky. To oceníte právě v koupelně, kde si plisé v okně naproti sprchovému koutu vytáhnete zdola jen do půlky okna, takže do místnosti stále proniká denní světlo, ale nemusíte se bát o svoje soukromí.

Další výhodou plisé je jeho snadná údržba. Stačí, když ho jednou za čas ponoříte do vodní lázně o teplotě 30 °C s trochou čisticího, neagresivního přípravku. Látku v ní důkladně omyjte, pak stlačte, aby se dostala ven přebytečná voda, a nakonec ve stažené poloze vyvěste, než uschne. Během sušení plisé několikrát stáhněte a vytáhněte, aby se zachovalo tvarování látky,“ doporučuje Filip Šimara, obchodní ředitel největšího českého výrobce stínění CLIMAX.

CLIMAX tip: V jednom okně lze u plisé kombinovat i dva odlišné typy látek – např. pro denní a noční použití. V provedení den/noc se během dne budete kochat výhledem skrz vysoce transparentní tkaninu a v noci použijete druhou, neprůhlednou plisovanou látku, s níž si zajistíte dostatek zatemnění i soukromí.

Zastíní a zútulní domov

Látkové rolety dokážou chladně působící prostředí koupelen zjemnit a zútulnit. Nejsou náročné na údržbu, snadno zkrotí horké sluneční paprsky a současně ochrání soukromí před nechtěnými zraky zvenčí. Ovládají se buď manuálně s řetízkem nebo motoricky pomocí dálkového ovládání. Ani střešní okna pro ně nejsou žádnou překážkou. Látková roleta Fantazie s propracovaným mechanismem zaručuje, že nedojde k vysunutí látky z postranních lišt ani při sklonu okna.

Obdobně jako u plisé můžete vybírat z látek s různou propustností světla, ze širokého spektra vzorů a barev. Od jemných neutrálních barev přes studené až po sytě barevné odstíny, které vaši koupelnu rozehrají barvami. Designovou látkovou roletu Varieta, která zastíní okno až o šířce 285 cm, nabízí CLIMAX spolu s kolekcí 256 látek.

V naší nabídce jsou i speciální textilie s ochrannou úpravou do vlhkého prostředí. Proto se nenechte omezovat ve svých představách o barvě ani druhu stínění,“ radí Filip Šimara

 

 
 
Fotogalerie
 
 
Plisé, www.climax.cz
Stáhnout galeriiStáhnout foto
 
 
Plisé, www.climax.cz
Plisé, www.climax.cz
Plisé, www.climax.cz
Plisé, www.climax.cz
Plisé, www.climax.cz
Látková roleta Fantazie, www.climax.cz
Látková roleta Fantazie, www.climax.cz
Látková roleta Fantazie, www.climax.cz
Látková roleta Fantazie, www.climax.cz
Látková roleta Varieta, www.climax.cz
 
Video
 
Plisé
 
 
 

Společnost CLIMAX je největším výrobcem stínicí techniky v České republice. Zaměstnává přes 500 zaměstnanců a patří k významným zaměstnavatelům ve Zlínském kraji. Na trhu působí již od roku 1993 a po celou dobu své existence klade důraz na kvalitu a špičkové zpracování svých výrobků. Výroba, sídlo společnosti a vlastní vývojové centrum se nachází ve Vsetíně. Více než polovina všech výrobků směřuje na export do zemí západní Evropy. CLIMAX vyrábí venkovní žaluzie a rolety, markýzy, svislé fasádní clony, vnitřní látkové stínění, pergoly, sítě proti hmyzu a vnitřní žaluzie.  

www.climax.cz

Michaela Čermáková

E-mail: michaelac(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]