doblogoo

Pokoj pro malého dobrodruha s novými odstíny Balakryl

Balakryl

Publikováno: 02. 05. 2018
Autor: Markéta Rejmonová

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Balakryl přichází s novými trendy odstíny – elegantní šedé, klasické přírodní a také dynamické syté. Vyzkoušeli jsme je na čtyřech proměnách interiéru. Každá místnost v jiném stylu a v jiném ročním období. Začínáme dětským pokojem jako stvořeným pro letní dobrodružství.

 

Okoukal se vám už nevýrazný dětský pokoj? Barvy a štětec zmůžou velkou změnu

Původně byl pokoj velmi strohý a nevýrazný, bez fantazie. Nenabízel nic, co by mohlo malému průzkumníkovi zlepšit náladu, když na svých výpravách za poznáním narazí na překážku.

Stále velmi oblíbený do dětských pokojů je námořnický styl, ale proč si ho trochu neupravit podle svého? Zvlášť když orientace pokoje na severovýchod znemožňuje dostatečný přístup slunce.

Ze stávajícího vybavení nemusíme přitom nic vyhazovat, stačí vzít do ruky štětec a ty správné barvy. Pocit slunce, tepla a léta navodíme sytě žlutými doplňky, které kombinujeme s námořnickou modrou a neutrálními barvami (světle šedá na původně přírodních dřevěných pořadačích), které utlumí původně převažující bílou. Z nudného interiéru se stal optimistický, prázdninový a svěží prostor.

Žlutým Balakrylem UNI (č. odstínu 0620) jsme natřeli fotorámeček na zdi, reflektor u postele i odpadkový koš, který se díky pruhům stal výraznou dominantou pokoje. Tmavě modrým odstínem (č. odstínu 0460) jsme přetřeli lampičku na stole a využili jsme ho i na zmíněný odpadkový koš. Na dřevěné pořadače na stůl jsme použili světle šedou (č. odstínu 0105).

Postup – odpadkový koš

Odpadkový koš nejprve natřete celý žlutou barvou, alespoň ve dvou vrstvách tak, aby neprosvítala původní barva. Mezi vrstvami nechte nátěr dobře zaschnout, ideálně cca 4 hodiny. Důkladné proschnutí obou vrstev je v tomto případě zásadní, aby se pak z odpadkového koše barva nestrhla, až budete sundávat maskovací pásku. Pak si vyznačte pomocí maskovací pásky pruhy. Pásku přilepte důkladně, aby barva nezatekla, kam nechcete. A pak už jen natíráte modrým Balakrylem UNI – tolik vrstev, abyste byli spokojeni s výslednou barvou. Po úplném zaschnutí opatrně pásku odlepte.

Doporučení interiérové designérky Saši Dýckové:

Námořnický styl je prostě in a nevyjde jen tak z módy. S dítětem dobře poroste a vydrží i několik let, aniž by působil příliš dětsky. Do námořnického stylu patří barevnost modré, bílé nebo šedé, žluté a červené. Vhodnými doplňky jsou například pruhované polštáře, vlaječky, kotvy, pádla, nafukovací kruhy atd. 

 

 

 
 
Fotogalerie
 
 
 
 
Dětský pokoj PŘED
Dětský pokoj PO
Dětský pokoj-detail1
Dětský pokoj-detail2
Dětský pokoj-detail3
Dětský pokoj-detail4
 
 
 
Dětský pokoj PŘED
 
Dětský pokoj PO
 
Dětský pokoj-detail1
 
Dětský pokoj-detail2
 
Dětský pokoj-detail3
 
Dětský pokoj-detail4
 
 
Dětský pokoj PŘEDDětský pokoj PODětský pokoj-detail1Dětský pokoj-detail2Dětský pokoj-detail3Dětský pokoj-detail4
 
 

Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let min. století. Na konci roku 1985 byla v závodu Tebas zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Raketový start zaznamenaly v roce 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala početnou obec zákazníků. Od 6. dubna 2009 patří značka Balakryl pod křídla společnosti PPG.

www.balakryl.cz


Markéta Rejmonová

Tel.: 739 547 358

E-mail: marketa(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]