doblogoo

Profesionální nátěry SIGMAFLOOR na betonové podlahy

Sigma Coatings

Publikováno: 23. 05. 2018
Autor: Markéta Rejmonová

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Přiznaný beton se v moderním interiéru stává nezastupitelným prvkem. Ať už jde o podlahy v užitkových místnostech bytových domů, jako jsou komory či sklepy, garáže, technické místnosti, ale také o průmyslové objekty – všude se betonové podlahy jeví jako nejpraktičtější řešení.

 

I povrch betonu je však třeba zafixovat a ošetřit, aby takové zátěži odolal. Od loňského roku jsou v oblíbené síti specializovaných prodejen Dům barev v prodeji dva nové profesionální nátěry na betonové podlahy (SIGMAFLOOR 1K Alkyd-Urethane a SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua), které kombinují odolnost vůči mechanické i chemické zátěži s vynikající kryvostí a atraktivním finálním vzhledem.

SIGMAFLOOR 1K Alkyd-Urethane

SIGMAFLOOR 1K Alkyd-Urethane je jednosložkový alkyd-uretanový nátěr na betonové podlahy v interiéru i exteriéru s mírnou a střední zátěží. Používá se v užitkových místnostech obytných domů, sklepech, dílnách nebo na schodiště. „Zvláště vhodný je do garáží, kde minimalizuje vznik stop po horkých pneumatikách a usnadňuje jejich čištění. Uplatnit se může i v průmyslových objektech s lehkou zátěží. Ovšem ne v místech, která jsou vystavena působení kyselin užívaných např. v potravinářství,“ upozorňuje Radek Kříž, technicko-obchodní zástupce společnosti PPG Deco Czech a. s.

Barva SIGMAFLOOR 1K Alkyd-Urethane chrání podklad, snižuje prašnost a usnadňuje udržování podlah v čistotě. Podle klasifikace FeRFA splňuje tento nátěr třídu 1.

Při aplikaci je třeba dodržet obvyklé základní podmínky. Teplota podkladu a okolí nesmí klesnout pod 10 °C a relativní vlhkost vzduchu nesmí být vyšší než 80 %. Podklad musí být před aplikací soudržný, čistý, suchý, zbavený mastnot, starých nátěrů, prachu a jiných nečistot. Povrch musí být také savý, ne kletovaný. Beton by měl být vyzrálý minimálně 4 týdny, se zbytkovou vlhkostí max. 10 %.

Po důkladném rozmíchání se barva SIGMAFLOOR 1K Alkyd-Urethane nanáší v rovnoměrné vrstvě štětcem, válečkem nebo stříkáním, a to minimálně ve 2 vrstvách. Pro první základní vrstvu nátěru rozřeďte barvu vhodným ředidlem v množství do 15 %. Barva bude suchá na dotek při teplotě 20 °C a relativní vlhkosti vzduchu 50 % už po 5 hodinách, ale další vrstvu nanášejte nejdříve po 8 hodinách již nezředěnou barvou. Nižší teplota a vyšší vlhkost vzduchu zpomalují zasychání. Povrch je možné začít opatrně používat s malou zátěží již po 3 dnech.

Vybrané technické údaje:

Vzhled suché vrstvy:  satin s vysokou kryvostí

Barevné odstíny:        šedý (RAL 7045) a 18 dalších vybraných odstínů podle vzorkovnice RAL lze natónovat přímo v obchodě

Vydatnost:                  10 m²/l v jedné vrstvě v závislosti na savosti a hrubosti podkladu

 

SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua

SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua je dvousložkový epoxidový nátěr na vodní bázi pro betonové podlahy v interiéru se střední a vyšší zátěží„Zatímco jednosložkový nátěr 1K Alkyd-Urethane je určen zejména do technických místností rodinných domů nebo do exteriéru, dvojsložkový epoxidový nátěr 2K Epoxy Aqua je díky své vysoké mechanické a chemické odolnosti určený i pro nátěry v průmyslových objektech se střední zátěží (není vhodný pro pojezd těžkou manipulační technikou), dílnách, garážích, na vnitřních parkovištích apod. Je vhodný nejen pro novostavby, ale i renovace. Díky tomu, že odolává působení chemikálií, můžeme ho bez obav využít i na podlahy v potravinářských provozech. Navíc omezuje vznik stop po horkých pneumatikách,“ vypočítává přednosti tohoto nátěru Radek Kříž, technicko-obchodní zástupce společnosti PPG Deco Czech a. s. Podle klasifikace FeRFA splňuje tento nátěr třídu 2.

Podobně jako u jiných epoxidových nátěrů je třeba před aplikací složku A smíchat s tvrdidlem (složkou B) v poměru 1:1. Výslednou směs je třeba dobře rozmíchat a nechat odstát asi 20 minut. Pro první vrstvu pak barvu nařeďte ještě asi 20 % vody, druhou vrstvu nanášejte po 24 hodinách již neředěnou. Barvu SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua je možné aplikovat válečkem, štětcem nebo stříkáním. „Protiskluzové vlastnosti nátěru na schodech či šikmých plochách můžete ještě zvýšit přidáním křemičitého nebo korundového písku,“ radí Radek Kříž z PPG a svůj tip doplňuje: „První vrstvu nechte vsáknout. Na druhou vrstvu okamžitě po nátěru nasypte písek. Po zaschnutí nadbytečný písek smeťte nebo vyluxujte. Pak aplikujte ještě třetí vrstvu.“ Povrch je možné začít opatrně používat s malou zátěží po 2 dnech.

Vybrané technické údaje:

Vzhled suché vrstvy:  hedvábně matný vzhled

Barevné odstíny:        dle vzorkovnice RAL Classic

Vydatnost:                   6–9 m²/l v jedné vrstvě v závislosti na savosti a hrubosti podkladu

 

 
 
Fotogalerie
 
 
SIGMAFLOOR 1K Alkyd-Urethane
Stáhnout galeriiStáhnout foto
 
 
SIGMAFLOOR 1K Alkyd-Urethane
SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua
 
 

Markéta Rejmonová

Tel.: 739 547 358

E-mail: marketa(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]