doblogoo

Realizace podlahy v garáži

Sigma Coatings

Publikováno: 23. 05. 2018
Autor: Markéta Rejmonová

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Přiznaný beton se v moderním interiéru stává nezastupitelným prvkem. Ať už jde o podlahy v užitkových místnostech bytových domů, jako jsou komory či sklepy, garáže, technické místnosti, ale také o průmyslové objekty – všude se betonové podlahy jeví jako nejpraktičtější řešení.

I povrch betonu je však třeba zafixovat a ošetřit, aby takové zátěži odolal. Od loňského roku je v oblíbené síti specializovaných prodejen Dům barev v prodeji nový profesionální nátěr na betonové podlahy SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua, který kombinuje odolnost vůči mechanické i chemické zátěži s vynikající kryvostí a atraktivním finálním vzhledem.

 

1.     Příprava podkladu

Nový beton musí být vyzrálý minimálně 4 týdny, se zbytkovou vlhkostí do 10 %. Pokud je již podklad starší a chcete přetírat původní nátěr, zdrsněte ho a odstraňte uvolněné a nesoudržné části. Povrch by měl být před aplikací SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua čistý a suchý, zbavený mastnoty, prachu a jiných nečistot.

2.     Vhodné náčiní

Pak si připravíme potřebné nářadí. Kromě barvy je to především krycí fólie, malířská páska, odměrné nádoby a míchadlo na míchání barvy a vhodný váleček. Hodí se nylonový, např. značky Progold.

Následně fólií a malířskou páskou zakryjeme vše, kam se nátěr dostat nemá (např. zásuvky), případně si vymezíme prostor, kam až bude nátěr sahat.

3.     Namíchání nátěru

Při míchání velmi záleží na dodržení jednotlivých kroků návodu, abyste zachovali vlastnosti nátěru. Pro přípravu první vrstvy nejdříve promíchejte bázi, pak přidejte tvrdidlo, znovu promíchejte a teprve potom vmíchejte vodu pro naředění (20 %). Pro druhou vrstvu už vodou neřeďte. Bázi i tvrdidlo přesně odměřte, abyste dodrželi poměr 1:1. Směs nechte před aplikací 20 minut odstát. Doba zpracovatelnosti je maximálně 1,5 hod., proto si nepřipravujte nátěr pro obě vrstvy.

Je důležité dodržovat i časové lhůty, které jsou uvedeny na obalu. Pokud např. začneme aplikovat smíchanou barvu (báze a tvrdidlo) dříve než za 20 minut, bude mít podlaha nestejnoměrný lesk a dříve nanesená barva bude matnější.

4.     Těžko přístupná místa

Štětcem a malým válečkem nejprve natřeme všechna těžko přístupná místa, rohy apod.

5.     Velké plochy

Pak už se můžeme pustit do natírání celé podlahy garáže. Nátěr aplikujeme v rovnoměrné vrstvě. Druhou vrstvu nanášejte nejdříve po 24 hodinách po dokončení první vrstvy. Podle odstínu barvy, základního nátěru nebo druhu podkladu může být pro dosažení dostatečného krytí a stejnoměrného vzhledu nutné aplikovat i třetí vrstvu.

Povrch je možné začít opatrně používat s malou zátěží po 2 dnech. Maximální odolnost povrchu od nanesení poslední vrstvy je po 4 dnech.

6.     Čištění nářadí a pomůcek

Aplikační zařízení, nářadí a pomůcky je nutné po skončení prací ihned omýt vodou.

Podrobnější informace naleznete v Technickém a Bezpečnostním listu k výrobku, který je k dispozici buď na vyžádání v Domech barev nebo ke stažení na www.velkoobchodbarvylaky.cz. 

 

 
 
Fotogalerie
 
 
 
 
Příprava podkladu
Příprava podkladu
Vymezení prostoru
Vymezení prostoru
Vymezení prostoru
Namíchání nátěru
Namíchání nátěru
Namíchání nátěru
Namíchání nátěru
Natírání těžko přístupných míst
Natírání těžko přístupných míst
Natírání těžko přístupných míst
Natírání podlahy
Natírání podlahy
Natírání podlahy
Výsledek
Dům s garáží
SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua
 
 

Markéta Rejmonová

Tel.: 739 547 358

E-mail: marketa(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]