doblogoo

Terasy Twinson odolaly při zkoušce působení požáru

Inoutic

Publikováno: 12. 11. 2018
Autor: Markéta Rejmonová

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Všechny terasové systémy Twinson, tedy Terrace, Terrace Massive i novinka Terrace Massive Pro, prošly zkouškou působení vnějšího požáru BROOF (t1) a mohou být tedy bez obav použity na plochých střechách rodinných domů i výrobních prostorů. Jde o jediný kompozitní dřevoplastový (WPC) materiál na střešní terasy a balkony, který tuto certifikaci momentálně má.

 

Kromě designu je právě odolnost proti požáru jedním z hlavních kritérií při návrhu povrchů plochých střech. Terasy z materiálu Twinson odolají sálavému teplu i odletávajícím jiskrám a brání tak šíření požáru. 

Zkouška chování střech při působení vnějšího požáru se řídí podle původně evropské normy ČSN EN 13501-5, která stanoví přesný postup testování – zapálí se 600 g dřevěné vlny v drátěném koši, během hoření i po spálení vlny se podle podle jasných kritérií hodnotí, k jakému poškození povrchu střechy došlo (např. nesmí hořet, doutnat či odpadávat žádné její části). Jde o náročnější zkoušku, než musí splnit materiály „zpomalující hoření“.

Další výhodou terasových systémů z materiálu Twinson je jejich snadná údržba, vysoká odolnost proti působení počasí, dřevokazným houbám i hmyzu, pevnost (Inoutic na materiál poskytuje záruku 25 let), odolnost proti uklouznutí (R10/11) díky zdrsněnému povrchu a samozřejmě také vzhled, který je velmi blízký přírodnímu dřevu.

Materiál Twinson obsahuje 50 % PVC (plně recyklovatelný plast) a 50 % borovicových pilin (které pocházejí z lesů s certifikací PEFC, tedy udržitelným hospodařením).

www.twinson.cz

 

 

 

 
 
Fotogalerie
 
 
 
 
Logo Broof t1
Novinka Terrace Massive Pro - odloný vůči mastnotě a skvrnám
Terrace Massive - vhodný pro řešení atypických tvarů
Terrace - realizace střešní terasy
 
 
 
Logo Broof t1
 
Novinka Terrace Massive Pro - odloný vůči mastnotě a skvrnám
 
Terrace Massive - vhodný pro řešení atypických tvarů
 
Terrace - realizace střešní terasy
 
 
Logo Broof t1Novinka Terrace Massive Pro - odloný vůči mastnotě a skvrnámTerrace Massive - vhodný pro řešení atypických tvarůTerrace - realizace střešní terasy
 
 

Značka Inoutic je součástí belgického koncernu Deceuninck Group, předního evropského výrobce kvalitních PVC okenních a dveřních profilů s parametry pro nízkoenergetické a pasivní bydlení. Zaměřuje se také na výrobu stavebních systémů, zejména obkladů a teras. Skupina Deceuninck se řadí mezi tři největší výrobce okenních profilů v Evropě. Je aktivní ve 20 zemích Evropy (včetně Ruska a Turecka), Severní i Jižní Americe a Asii.

Česká pobočka Inoutic byla založena roku 1993. Letos tedy slaví 25 let svého úspěšného působení na českém, slovenském a maďarském trhu. Zajišťuje prodej, marketing, technickou podporu a zákaznický servis okenních a dveřních systémů – Eforte, Prestige a Arcade, včetně varianty s recyklovaným jádrem EcoPowerCore, a dalších stavebních systémů, jako jsou terasy z kompozitního materiálu Twinson či hliníkové fasádní obklady Premium

www.inoutic.cz

Markéta Rejmonová

Tel.: 739 547 358

E-mail: marketa(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]