doblogoo

Ukažte, co ve vás je. Startuje 7. ročník soutěže BALAKRYL RECY věci

Balakryl

Publikováno: 07. 03. 2019
Autor: Michaela Čermáková

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Již posedmé mají tvořiví a zruční příznivci udržitelného životního stylu šanci se zviditelnit v rámci projektu BALAKRYL RECY věci. Přihlašovat se mohou online na www.balakrylrecyveci.cz v průběhu března a dubna. Odborná porota z nich vybere 20 nejlepších, kteří se zúčastní soutěžního workshopu. Pod vedením zkušených designérů pak budou mít víkend na vytvoření svého soutěžního díla. O vítězích rozhodne veřejné hlasování a trojice nejúspěšnějších si mezi sebou rozdělí výhru 20 000 Kč. S projektem a jeho nejlepšími kousky se budeme letos poprvé nominovat na prestižní výstavu Designblok 2019.

 

Lidé se zbavují různých věcí, přitom řada z nich by ještě nemusela skončit na smetišti. Mezi námi je spousta šikovných vizionářů, kteří dokáží dát harampádí nový kabát a smysl. A přesně takové nadšence hledáme do projektu Balakryl RECY věci 2019. Kromě naděje na finanční výhru se mohou těšit na inspirativní zážitek s podobně naladěnými lidmi, získat užitečné rady a přispět svým dílem na dobrou věc.

Zájemci se mohou registrovat na webu www.balakrylrecyveci.cz od 15. března do konce dubna 2019. Na soutěžní workshop postoupí jen dvacítka vyvolených.  O postupu rozhoduje zajímavý nápad, kvalita zpracování, poutavá fotodokumentace, a hlavně porota složená z odborníků na ekodesign a loňská vítězka ceny poroty.

Workshop se uskuteční začátkem června v Ostravě. Objekty pro recyklaci budou soutěžící vybírat z aktuální nabídky místního sběrného dvora. Těžko dopředu odhadnout, jaké „skvosty“ tam na ně čekají. Musejí zapojit fantazii, představivost a improvizovat přímo na místě. Svým úlovkům potom v DIY dílně vdechnou nový život a poslání. Nápomocni radou i činem jim budou zkušení designéři Antonín Wenzel a Marian Lacek, kteří se recyklaci a udržitelnému životnímu stylu věnují už několik let.

Nově tři výherci a účast na Designbloku

Hotová díla profesionálně nafotíme a zveřejníme na webu projektu Balakryl RECY věci. O vítězích pak rozhodne veřejnost svým hlasováním. Tři tvůrci, jejichž objekty dostanou nejvíce hlasů, získají dohromady 20 000 korun.

„Úroveň soutěže stoupá a soutěžící jsou rok od roku zručnější a nápaditější. Rozhodli jsme se proto ucházet se o možnost představit výběr toho nejlepšího z letošního ročníku veřejnosti na prestižní výstavě Designblok 2019,“ říká Martina Macková, marketingová manažerka ze společnosti PPG.

Dražba pro TEREZU

Na konci roku budou všechny soutěžní předměty vydraženy. Výtěžek již tradičně věnujeme vzdělávacímu centru TEREZA, které učí tisíce dětí zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí.

A jak to dopadlo loni?

1. místo: Manželé Pavel a Marie Tilšarovi našli ve sběrném dvoře starou vanu, kterou na workshopu rozřezali, natřeli a vytvořili z ní posezení pro dva i se stolkem. Jak se na takovém posezení medituje? Nejlépe v tureckém sedu a s voňavým čajem na stolku.

2. místo: Když Pavel Remunda prohledával kontejner se železem, našel hromadu hrnců a pekáčů. Přitom si vzpomněl na svého synka Tondu, jak kdysi rád břinkal na nádobí, a nápad na Tondobřink byl na světě a druhé místo v kapse.

3. místo: Na originální taburet Lydie Matějov stačily dvě vyřazené pneumatiky, barvy Balakryl, vatelín, ozdobná látka a písnička na rtech.

Cena poroty: Také loni se už třetím rokem udílela čestná cena poroty. Zkušené porotce v zastoupení profesionálních designérů nejvíce zaujal „Krotitel světla“ od Mariky Mánkové – tajemná lampa, se kterou si posvítíte do všech zákoutí.

 

 

 

 
 
Fotogalerie
 
 
Meditační vana - 1.místo
Stáhnout galeriiStáhnout foto
 
 
Meditační vana - 1.místo
Tondobřink - 2.místo
Taburet z pneumatik - 3.místo
Krotitel světla - cena poroty
Ilustrační foto ze sběrného dvora v Plzni
 
 
 

Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let min. století. Na konci roku 1985 byla v závodu Tebas zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Raketový start zaznamenaly v roce 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala velkou oblibu u zákazníků. Od 6. dubna 2009 patří značka Balakryl pod křídla společnosti PPG.

www.balakryl.cz


Michaela Čermáková

E-mail: michaelac(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 
Kam dál?
 
DIY hračky pro malé i velké
 

DIY hračky pro malé i velké

Balakryl

Publikováno: 13. 02. 2020

 

Více

 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]