doblogoo

Unikátní sběratelský kousek v podobě Vizovické slivovice

Rudolf Jelínek

Publikováno: 21. 02. 2018
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

RUDOLF JELÍNEK navazuje na sadařskou i palírnickou tradici ve Vizovicích. I letos přináší limitovanou edici Vizovické slivovice, vypálenou pouze ze švestek z vlastních sadů – tentokrát z odrůdy Čačanská rodná. Každá lahev má své ručně psané pořadové číslo, které z ní dělá opravdový sběratelský unikát. 

 

RUDOLF JELÍNEK zahájil prodej jednoodrůdové Vizovické slivovice vyrobené výhradně z vlastních švestek v roce 2011. Od té doby členové Spolku přátel Jelínkovy slivovice každoročně vybírají tu nejlepší odrůdu. Ta pak doputuje až do unikátní lahve s ručně lepenou etiketou, korkovým uzávěrem a voskovanou pečetí.

Během destilace vzniká čirý destilát s nasládle ovocnou chutí a jemným mandlovým aroma pecek. Díky vyzrálému kvasu získanému pouze z jediné odrůdy švestek a následnému ročnímu zrání je chuť Vizovické slivovice vždy jemná a zakulacená.

Odrůda Čačanská rodná se svou cukernatostí až 22 brixů bývá na degustacích zařazována často mezi ty nejlepší. Šťavnaté, fialové plody mají pravidelný vejčitý tvar a jemné modré ojínění. Byla vyšlechtěna v zemích bývalé Jugoslávie před více než 55 lety křížením odrůd Stanley a Požegača. U RUDOLFA JELÍNKA byla v sadech Těchlov vysazena poprvé v roce 2006 na celkové ploše 4 ha. Třeskuté mrazy, které oblast Vizovických vrchů na jaře roku 2016 znenadání postihly, však úrodu, především díky vyšší poloze sadu i pozdnímu kvetení, neponičily.

Limitovaná edice 2016 lahví Vizovické slivovice 2016 Čačanská rodná 50% je v prodeji od 1. 3. 2018 na e-shopu a v prodejnách RUDOLF JELÍNEK v Brně a ve Vizovicích. Cena lahve o objemu 0,7 l je 849 Kč.

Vizovická slivovice, která je skvostem mezi slivovicemi, ve své chuti také ukrývá trpělivost a tvrdou práci jelínkovských mistrů, bez kterých by její kvalita nikdy nebyla na tak vysoké úrovni. Lahodná chuť i nezaměnitelná vůně Vizovické slivovice se dokonale rozvine při pokojové teplotě. Celý zážitek z degustace pozdvihne zdánlivě jednoduché – přidání sušené vizovické švestky, díky které společně s vašimi blízkými oceníte poctivost a pracovitost vizovických palírníků.

Více na www.vizovickaslivovice.cz.

 

 
Video
 
Rudolf Jelínek
 
 
 

RUDOLF JELÍNEK je největší výrobce ovocných destilátů v České republice. Společnost vznikla v roce 1894. Dnes je členem skupiny R. JELÍNEK GROUP SE, která je největším světovým výrobcem ovocných destilátů. Mezi nejznámější produkty patří klasická bílá tříletá slivovice, košer destiláty nebo netradiční pálenky z trnky, moravské jaderničky či třešní. Výjimečným produktem v sortimentu je pak Vizovická slivovice, vyrobená ze švestek vypěstovaných ve vlastních sadech. Výroba, sídlo a sady společnosti se nachází ve Vizovicích. Na českém trhu RUDOLF JELÍNEK distribuuje také produkty Metelka, rum Stroh a St. James, vybrané produkty společnosti Fratelli Branca nebo bourbon Evan Williams. 

www.rjelinek.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]