doblogoo

V létě s pergolou o místnost navíc

Climax

Publikováno: 09. 03. 2020
Autor: Michaela Čermáková

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Pobyt na čerstvém vzduchu, přímý kontakt se zahradou, zároveň bezpečí a pohodlí srovnatelné s interiérem. To jsou důvody, proč si většina majitelů pořizuje k rodinným domům také pergolu. V létě totiž slouží jako další, téměř plnohodnotný pokoj. Co pergole nesmí chybět, aby nabídla maximální komfort, a to i při nepřízni počasí?

 

Dnešní pergoly si s obytnými místnostmi v interiéru opravdu často nezadají. Nejčastěji plní funkci venkovního obývacího pokoje, ale také kuchyně, jídelny, dětské herny, posilovny, pracovny, na odpolední odpočinek zvládnou zastoupit i ložnici. Trendem je, aby taková pergola nabídla maximální komfort, a to při co nejmenších nárocích na údržbu. Dále musí zajistit stabilitu a životnost a také s domem souznít po estetické stránce. Sloužit by pak měla nejen při hezkém počasí. Zohlednit je ale vhodné i požadavek ochrany proti přímým slunečním paprskům v parních letních dnech, tedy zajistit dostatečné stínění. A v neposlední řadě je dobré myslet i na soukromí, které musí dobře navržená pergola poskytnout.

CLIMAX tip: Stylová pergola Med Twist účinně chrání před horkem i deštěm. Střecha se skládá z jednotlivých lamel, které lze natáčet v úhlu 0 až 135 stupňů. V zavřené poloze střechou nepronikne ani kapka vody. Díky množství doplňků si pod pergolou vytvoříte druhý domov na zahradě.

Proti větru i zvědavcům

Pokud potřebujete, aby byl prostor pergoly lépe chráněn před sluncem, větrem i před pohledy sousedů, lze ji vybavit svislými nebo bočními clonami, které jsou jednoznačným trendem ve venkovním stínění.

V nabídce největšího českého výrobce stínění CLIMAX najdete širokou barevnou škálu látek i konstrukcí těchto clon, které kromě praktických funkcí dodají pergole moderní vzhled a zároveň ji zútulní. „Při včasném plánování společně s pořízením pergoly lze vodicí lišty těchto clon skrýt do profilu pergoly, čistý vzhled je tak maximálně zachován. Clony chrání i před horkem a odolají větru o rychlosti až 90 km/h,“ upozorňuje Filip Šimara, obchodní ředitel CLIMAX.

Nabídka textilií, z nichž se clony zhotovují, představuje pestrou paletu kvalitních materiálů odolných proti vyblednutí i proti vodě. Zvolit můžete mj. textilie perforované, které i ve stavu „zataženo“ umožní vizuální kontakt s okolím. Naopak dokonalé zatemnění zajistí tzv. „blackout“ látky.

Moderní je hliníková

Architektura rodinných domů se posouvá směrem k čistotě a jednoduchosti, minimalisticky pojatá je tak i moderní pergola. Přitom ale musí dostát požadavkům na stabilitu a životnost. Všechny tyto náležitosti splňují pergoly s konstrukcemi z hliníkových profilů. Mohou stát jak volně v prostoru zahrady, tak být částečně kotvené na zeď domu.

Střechy pergol jsou buď stahovací, nebo tvořené otočnými hliníkovými lamelami. Taková pergola opatřená vhodnými bočními clonami chrání před sluncem i deštěm. Střešní lamely lze navíc u vybraných pergol, např. u Med Twist, opatřit vnitřní izolací pro zlepšení tepelné a zvukové izolace střechy, která díky tomu pohltí až 70 % akustické energie,“ dodává Filip Šimara ze společnosti CLIMAX, která nabízí i kvalitní designové hliníkové pergoly v různém provedení.

Chytré vychytávky

Také do pergol dorazily moderní technologie. Jde zejména o ovládání, které je možné i na dálku pomocí chytrých zařízení a aplikací. Zodpovědnost ale můžete nechat i na inteligentních senzorech. Ty světla v pergole rozsvítí, pokud se setmí, a zhasnou, když půjdete spát, stáhnou clony, pokud slunce či vítr dosáhnou určité intenzity, a zase je vytáhnou, když slunce zapadne za obzor nebo přestane foukat. Pokyny, podle kterých budou pracovat, samozřejmě nastavíte podle vlastních potřeb a přání.

 

 

 
 
Fotogalerie
 
 
Image foto s pergolou, www.climax.cz
Stáhnout galeriiStáhnout foto
 
 
Image foto s pergolou, www.climax.cz
Image foto s pergolou, www.climax.cz
Image foto s pergolou, www.climax.cz
Image foto s pergolou, www.climax.cz
Image foto s pergolou, www.climax.cz
Image foto s pergolou, www.climax.cz
Pergola Med Twist, www.climax.cz
Pergola Med Twist, www.climax.cz
Pergola Med Twist, www.climax.cz
Pergola Med Twist, www.climax.cz
Pergola Med Twist, www.climax.cz
Pergola Med Twist, www.climax.cz
Pergola Kubus, www.climax.cz
Pergola Kubus, www.climax.cz
Svislá clona Unirol Z, www.climax.cz
Svislá clona Unirol Z, www.climax.cz
 
 
 

Společnost CLIMAX je největším výrobcem stínicí techniky v České republice. Zaměstnává přes 500 zaměstnanců a patří k významným zaměstnavatelům ve Zlínském kraji. Na trhu působí již od roku 1993 a po celou dobu své existence klade důraz na kvalitu a špičkové zpracování svých výrobků. Výroba, sídlo společnosti a vlastní vývojové centrum se nachází ve Vsetíně. Více než polovina všech výrobků směřuje na export do zemí západní Evropy. CLIMAX vyrábí venkovní žaluzie a rolety, markýzy, svislé fasádní clony, vnitřní látkové stínění, pergoly, sítě proti hmyzu a vnitřní žaluzie.  

www.climax.cz

Michaela Čermáková

E-mail: michaelac(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]