doblogoo

Ve Zlíně začala výstava 50 let Trnkobraní

Rudolf Jelínek

Publikováno: 03. 07. 2017
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Letos se ve Vizovicích uskuteční jubilejní 50. ročník Vizovického Trnkobraní. U této příležitosti vznikla nevšední putovní výstava, která připomíná všech 49 ročníků hudebního festivalu. Výstavu tvoří kovové stromy, které odkazují na švestkový sad. K vidění je v Centru Zlín od 3. do 31. července 2017. 

 

Úspěšná premiéra proběhla během festivalu Febiofest na pražském Smíchově a pak se výstava přesunula do Zlína a Ostravy. Dalším, téměř až symbolickým místem, kde bude ke zhlédnutí, je náměstí přímo ve Vizovicích.

Na výstavě 50 let Trnkobraní uvidíte 10 kovových stromů, které jsou ztvárněny do podoby švestky domácí. Na každé budou zavěšeny švestky – informační cedulky s historií jednotlivých ročníků, které zároveň slouží jako pozvánka na jubilejní 50. ročník.

Hudebně-švestkový festival probíhá tradičně ve Vizovicích v areálu společnosti RUDOLF JELÍNEK, kde se vyrábí světově proslulá slivovice. Trnkobraní je jednou z největších hudebních akcí letní festivalové sezony a nejvýznamnější událostí ve Zlínském kraji. Na své si přijde celá rodina – na podiích vystoupí hvězdy české a slovenské hudební scény, doplní je divadlo s kinokavárnou a pro nejmenší nebude chybět ani dětský koutek.

Letos se na tuto bohatou žánrovou a kulturní přehlídku můžete těšit od 18. do 19. 8.

Další informace o výstavě a Trnkobraní naleznete na www.vizovicketrnkobrani.cz.

 

 
 
Fotogalerie
 
 
 
 

RUDOLF JELÍNEK je největší výrobce ovocných destilátů v České republice. Společnost vznikla v roce 1894. Dnes je členem skupiny R. JELÍNEK GROUP SE, která je největším světovým výrobcem ovocných destilátů. Mezi nejznámější produkty patří klasická bílá tříletá slivovice, košer destiláty nebo netradiční pálenky z trnky, moravské jaderničky či třešní. Výjimečným produktem v sortimentu je pak Vizovická slivovice, vyrobená ze švestek vypěstovaných ve vlastních sadech. Výroba, sídlo a sady společnosti se nachází ve Vizovicích. Na českém trhu RUDOLF JELÍNEK distribuuje také produkty Metelka, rum Stroh a St. James, vybrané produkty společnosti Fratelli Branca nebo bourbon Evan Williams. 

www.rjelinek.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]