doblogoo

Velikonoce ve znamení pálenek R. JELÍNKA. Klasická bílá nebo zrající zlatá?

Rudolf Jelínek

Publikováno: 22. 01. 2018
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

K Velikonočnímu pondělí patří – stejně neodmyslitelně jako barvení vajíček nebo vyšlehání pomlázkou – také tradiční přípitky s dospělými koledníky. Čím je ale na Velikonoce pohostit? V celém Česku si nejčastěji připíjíme klasickou bílou slivovicí. RUDOLF JELÍNEK hospodyňkám doporučuje i tříletou zlatou zrající slivovici. Jaký je v nich rozdíl?

 

Zlatá tříletá 45% slivovice z Vizovic je světový unikát mezi ovocnými destiláty, který vznikl a dodnes je tradičně vyráběn ve valašské baště palírníků zvané Vizovice. Stejně jako u bílé slivovice začíná výroba trojstupňovou destilací vyzrálého švestkového kvasu. Vzniklý destilát je však uložen ke zrání do sudů z dubu. Tři roky staření v těchto sudech promění klasickou slivovici v ojedinělý destilát charakteristický svou zlatavou barvou, vůní podobnou koňaku či brandy a harmonicky jemnou chutí ovoce s dřevitým podtónem.

Při konzumaci v pokojové teplotě se báječně rozvinou všechny vlastnosti zlatavé pálenky, chuť i vůně dosáhne svého maxima a jen tak můžete ocenit umění vizovických mistrů.

Cena za lahev 0,5 l je 279 Kč.

Klasická bílá tříletá 45% slivovice v legendární lahvi „budík“ je nejznámější český ovocný destilát. Ve Vizovicích ho připravují tradičními postupy již od 19. století z toho nejlepšího švestkového kvasu. Palírníci při výrobě bílé Jelínkovy slivovice dodržují mnohaleté tradice. Ty požadují, aby vyzrálý švestkový kvas prošel trojstupňovou destilací, díky které dosahuje slivovice dokonalé jemnosti. Pecky zůstávají celou dobu v kvasu, aby vzniklé pálence dodaly specifickou chuť třísloviny. Právě díky peckám v kvasu spolu s tříletým zráním získává slivovice R. JELÍNEK jemnou, zaoblenou chuť ovoce s příjemným podtónem uleželého destilátu.

Cena za lahev 0,5 l je 259 Kč.

Více se o Jelínkových ovocných pálenkách dozvíte na www.praveovocnedestilaty.cz

 

 
Video
 
Rozkvetlé švestkové sady
 
 
 

RUDOLF JELÍNEK je největší výrobce ovocných destilátů v České republice. Společnost vznikla v roce 1894. Dnes je členem skupiny R. JELÍNEK GROUP SE, která je největším světovým výrobcem ovocných destilátů. Mezi nejznámější produkty patří klasická bílá tříletá slivovice, košer destiláty nebo netradiční pálenky z trnky, moravské jaderničky či třešní. Výjimečným produktem v sortimentu je pak Vizovická slivovice, vyrobená ze švestek vypěstovaných ve vlastních sadech. Výroba, sídlo a sady společnosti se nachází ve Vizovicích. Na českém trhu RUDOLF JELÍNEK distribuuje také produkty Metelka, rum Stroh a St. James, vybrané produkty společnosti Fratelli Branca nebo bourbon Evan Williams. 

www.rjelinek.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]