doblogoo

Vsetínský CLIMAX koupil většinový podíl ve francouzské firmě

Climax

Publikováno: 26. 10. 2017
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Výrobce stínicí techniky CLIMAX zaplatil za většinový 55% podíl ve francouzské firmě Baumann Hüppe desítky milionů korun. Baumann Hüppe je největším světovým distributorem výrobků vsetínské společnosti, na jejímž obratu se podílí 10 %. Transakcí získává česká strana silného strategického partnera s dlouholetými zkušenostmi na evropském trhu stínicí techniky. CLIMAX je s obratem převyšujícím 1 miliardu korun největším českým producentem stínicí techniky. 

 

„Po založení dceřiné společnosti ve Švýcarsku v loňském roce je tato akvizice dalším krokem k posílení naší pozice na trzích západní Evropy. Partnerství s francouzskou Baumann Hüppe nám umožní dlouhodobý rozvoj spolu s růstem obratu,“ říká Miroslav Jakubec, majitel a generální ředitel společnosti CLIMAX.

„Francie je hned po Německu druhý největší evropský trh se stínicí technikou. Naší filozofií je mít silné partnery na všech důležitých trzích. Například díky exkluzivnímu partnerství v Izraeli se nám daří úspěšně vyvážet i do zemí Blízkého východu,“ dodává Jakubec.

Baumann Hüppe hospodaří se ziskem a ročním obratem okolo 4,5 milionu eur. Cílem transakce není maximalizace zisku, CLIMAX bude především investovat do rozvoje firmy.

Akvizici CLIMAX financoval z provozního zisku a francouzskou společnost začlenil do své struktury. O její řízení a kontrolu se stará oddělení dceřiných společností.

Podíl exportu společnosti CLIMAX dlouhodobě roste a v roce 2016 dosáhl 62 %. Hlavními exportními trhy, kterých je aktuálně 31, jsou dlouhodobě právě země západní Evropy. Pro zajímavost – ve Francii se celosvětově prodá nejvíce venkovních rolet. 

 

 
Video
 
Výroba
 
 
 

Společnost CLIMAX je největším výrobcem stínicí techniky v České republice. Zaměstnává přes 500 zaměstnanců a patří k významným zaměstnavatelům ve Zlínském kraji. Na trhu působí již od roku 1993 a po celou dobu své existence klade důraz na kvalitu a špičkové zpracování svých výrobků. Výroba, sídlo společnosti a vlastní vývojové centrum se nachází ve Vsetíně. Více než polovina všech výrobků směřuje na export do zemí západní Evropy. CLIMAX vyrábí venkovní žaluzie a rolety, markýzy, svislé fasádní clony, vnitřní látkové stínění, pergoly, sítě proti hmyzu a vnitřní žaluzie.  

www.climax.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]