doblogoo

Vypusťte na jaře svou kreativní duši

Balakryl

Publikováno: 06. 03. 2018
Autor: Markéta Rejmonová

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Už 6. rokem otevírá projekt Balakryl RECY věci brány všem kutilům. Své výrobky mohou od 20. března přihlašovat na webu www.balakrylrecyveci.cz. Porota složená z odborníků na ekodesign a absolutní výherkyně loňského ročníků vybere 40 soutěžících, kteří se zúčastní červnových workshopů pod vedením zkušených designerů. Nově vytvořená díla pak budou na podzim soupeřit o hlasy veřejnosti. Tvůrce nejzajímavějšího nápadu získá rovnou dvě výhry – částku 20 000 Kč a účast na festivalu designSUPERMARKET.

 

Přivítejte jaro novou výzvou

První jarní den letos připadá na 20. března, tedy datum, odkdy se každý nadšený kutil a tvořivá duše budou moci přihlašovat s fotografií a popisem svého výrobku do soutěže na stránkách www.balakrylrecyveci.cz. Inspiraci můžete hledat jak na webových stránkách projektu, tak všude kolem sebe. Přihlašování skončí symbolicky 22. dubna na Den Země, který vybízí k ochraně životního prostředí, menší spotřebě a recyklaci.

Hvězdná porota

Zkušená porota, složená z profesionálních designérů (Antonín Wenzel, Marian Lacek), absolutní vítězka loňského ročníku (Vendula Brendlová) a zástupce společnosti PPG Deco, zveřejní 3. května 40 nejzdařilejších výrobků. Jejich tvůrci se pak zúčastní červnových dvoudenních workshopů v Plzni a Brně.

Inspirativní workshopy

Zkušení designéři vás doprovodí do sběrných dvorů, kde budete sbírat inspiraci i materiál pro své nápady. V hodinových DIY dílnách pod jejich vedením vytvoříte nová díla. Ta budou profesionálně nafocena a vystavena na webu. Od 1. září do 31. října budou sbírat hlasy veřejnosti, které zajistí vítězi 20 000 Kč a účast na podzimním festivalu designSUPERMARKET.

Dražba pro centrum TEREZA

Stejně jako v předchozím ročníku proběhne na konci roku benefiční aukce pro vzdělávací centrum TEREZA, které učí tisíce dětí chránit životní prostředí. V loňském roce získala TEREZA dražbou recy věcí částku 61 964 Kč.

Více informací k projektu včetně pravidel naleznete na www.balakrylrecyveci.cz. Balakryl můžete také sledovat na Facebooku a YouTube. 

 

 
 
 

Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let min. století. Na konci roku 1985 byla v závodu Tebas zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Raketový start zaznamenaly v roce 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala velkou oblibu u zákazníků. Od 6. dubna 2009 patří značka Balakryl pod křídla společnosti PPG.

www.balakryl.cz


Markéta Rejmonová

Tel.: 739 547 358

E-mail: marketa(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 
Kam dál?
 
DIY hračky pro malé i velké
 

DIY hračky pro malé i velké

Balakryl

Publikováno: 13. 02. 2020

 

Více

 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]