doblogoo

Zlatá Vizovická slivovice zrála celý rok. V prodeji je pouze 5004 lahví

Rudolf Jelínek

Publikováno: 22. 08. 2017
Autor: Lukáš Jungbauer

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Limitovaná edice 5 004 lahví Zlaté Vizovické slivovice vznikla kupáží devíti nejlepších švestkových odrůd. Největší podíl má odrůda Stanley, Čačanská lepotica a Katinka. Všechny vyrostly před dvěma lety ve vlastních sadech společnosti R. JELÍNEK. Právě v roce 2015 sklidili ve Vizovicích nejvyšší úrodu od založení sadů. Švestky měly nadprůměrně hodně cukru a také aromatických látek. Svou zlatavou barvu získává Vizovická slivovice díky stárnutí na sušených švestkách. 

 

„Každou odrůdu destilujeme zvlášť a až po následné kupáži uložíme slivovici k ročnímu zrání. V každém roce stočíme stejný počet 5 004 lahví o objemu 0,7 litru,“ říká Miroslav Motyčka, obchodně-marketingový ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK.

„Zlatá Vizovická slivovice voní sladce po sušených švestkách, v závěru cítíme příjemné mandlové aroma, které slivovici dodávají pecky. Chuť je díky zrání a tradičním postupům jemná, sladce ovocná až medová. Mix odrůd dodává destilátu jedinečnost a neopakovatelnost,“ dodává Motyčka.

Rok co rok se míchají destiláty z různých odrůd švestek. Právě pečlivý výběr kvalitních švestek, které mají v oblasti Vizovic mimořádně vhodné a léty prověřené klimatické podmínky, garantuje, že se jedná o delikatesu mezi slivovicemi. Zlatá Vizovická slivovice 2015 je nejen sběratelským unikátem, ale především prémiovým produktem. Každá z 5 004 lahví je opatřena ručně psaným pořadovým číslem a korkovým uzávěrem s voskovou pečetí.

Lahodná chuť i nezaměnitelná vůně Zlaté Vizovické slivovice 2015 se dokonale rozvine při pokojové teplotě. Celý zážitek z degustace ještě umocní sušená vizovická švestka. Jedině tak si naplno vychutnáte poctivou práci vizovických palírníků.

Limitovaná edice 5 004 lahví Zlaté Vizovické slivovice 2015 50% je v prodeji od 21. srpna 2017 na e-shopu nebo v podnikových prodejnách Rudolf Jelínek v Brně a ve Vizovicích. Cena lahve o objemu 0,7 l je 749 Kč. Více na www.vizovickaslivovice.cz

Podnebí valašského kraje po staletí švestkám a jejich pěstování přálo a nabízelo jim dostatek životadárné vláhy i slunečního svitu. Na konci devatenáctého století bylo možné na vizovických kopcích spatřit více než šedesát osm tisíc švestkových stromů. A byl by hřích nenavázat na sadařskou tradici a také dnes nevyužít těchto ideálních podmínek.

Proto společnost RUDOLF JELÍNEK v roce 2003 zahájila výsadbu vlastních švestkových sadů na jižní stráni vizovického údolí, v oblasti zvané Těchlov. Po pěti letech přišla sklizeň první úrody vizovických švestek a započala se nová tradice – výroba limitované série Vizovické slivovice.

 

 
 
 

RUDOLF JELÍNEK je největší výrobce ovocných destilátů v České republice. Společnost vznikla v roce 1894. Dnes je členem skupiny R. JELÍNEK GROUP SE, která je největším světovým výrobcem ovocných destilátů. Mezi nejznámější produkty patří klasická bílá tříletá slivovice, košer destiláty nebo netradiční pálenky z trnky, moravské jaderničky či třešní. Výjimečným produktem v sortimentu je pak Vizovická slivovice, vyrobená ze švestek vypěstovaných ve vlastních sadech. Výroba, sídlo a sady společnosti se nachází ve Vizovicích. Na českém trhu RUDOLF JELÍNEK distribuuje také produkty Metelka, rum Stroh a St. James, vybrané produkty společnosti Fratelli Branca nebo bourbon Evan Williams. 

www.rjelinek.cz

Lukáš Jungbauer

Tel.: 724 729 773

E-mail: lukas(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]