AEG vyvrací mýty o pračkách kombinovaných se sušičkou

AEG

29.05.2017

Lucie Krejbichová

Existuje spoustu mýtů o pračkách kombinovaných se sušičkou. Lidé si například myslí, že tím, že se jedná o spotřebič 2v1, přichází o spoustu pokročilých technologií, funkcí a benefitů, které samotné spotřebiče mají. Níže se můžete podívat na přehled těch nejrozšířenějších mýtů o pračkách kombinovaných se sušičkou a přečíst si o tom, zda jsou nebo nejsou pravdivé.

1.  Mýtus: Kombinované pračky se sušičkou jsou nešetrné k prádlu

Pračky kombinované se sušičkou AEG přizpůsobí díky technologii DualSense® praní i sušení různým druhům tkanin a vytvoří jim program šitý na míru, ať už sušíte bavlněné tričko, outdoorovou bundu nebo vlněný svetr. Praní i sušení obdrželo modrý certifikát Woolmark Blue, který je zárukou bezpečné péče i o vlnu určenou k ručnímu praní.

2.  Mýtus: Kapacita sušení je nižší než kapacita praní

Pokud třídíte oblečení dle barev a materiálu, velmi zřídka naplníte buben až na jeho maximální kapacitu. Pračky kombinované se sušičkou nabízejí pro praní kapacitu bubnu až 10 kg a pro sušení 6 kg, což odpovídá průměrné náplni prádla v pračce, takže se nemusíte obávat, že by náplň byla pro fázi sušení překročena.

3. Mýtus: Praní a sušení menších náplní v kombinovaných pračkách se sušičkou je velmi nákladné

Technologie ProSense® automaticky upravuje dobu praní a sušení podle velikosti náplně. Přináší pohodlné cykly – s úsporou času, energie a vody – ať už perete jedno triko nebo prádlo z celého týdne. Kromě toho vás zabudované senzory hmotnosti zvukovým signálem upozorní, když vložíte do bubnu příliš mnoho prádla pro danou fázi.

4.  Mýtus: Kombinovaná pračka se sušičkou je složitá na ovládání

Pračka kombinovaná se sušičkou je sice spotřebič 2v1, ale ovládání je stejně jednoduché jako u samostatného spotřebiče. Všechny série praček kombinovaných se sušičkou AEG disponují přednastavenými nonstop programy, které nabízejí nejlepší poměr času a náplně pro praní a sušení v dané sérii.

Přednastavené nonstop programy se objeví na displeji hned po zapnutí, stačí zmáčknout tlačítko start. Nastavení dalších programů je také velmi rychlé a intuitivní. Tlačítkem režimu praní a sušení rychle zvolíte, zda chcete prát a sušit dohromady, nebo zvlášť.

5.  Mýtus: Pračka kombinovaná se sušičkou není šetrný spotřebič

Díky technologii DualSense® pračka kombinovaná se sušičkou přizpůsobí během fáze praní a sušení teplotu a pohyb bubnu různým druhům tkanin, a proto se nemusíte bát prát a sušit cokoliv. Pro některé i velmi choulostivé materiály je sušení v pračce kombinované se sušičkou dokonce více žádoucí než sušení na vzduchu. Příkladem je outdoorové oblečení, kde dokáže tato technologie udržet
a obnovit funkční vlastnosti materiálů – voděodolnost i prodyšnost.

6.  Mýtus: Kombinované pračky se sušičkou nenabízejí parní praní jako pračky

Samozřejmě nabízejí. Speciální parní programy zmírňují u všech modelů AEG pomačkání a tvorbu záhybů, čímž snižují nároky na žehlení. Možnost rychlého osvěžení oblečení také znamená, že je oblečení méně vystavováno působení teplot a pohybu a vydrží déle jako nové. Navíc budete mít oblečení hned po parním cyklu připraveno k nošení.

7. Mýtus: Pračky kombinované se sušičkou nabízejí „zaostalejší“ technologie a nekopírují nejnovější technologie samostatných praček
a sušiček

Není tomu tak, pračky kombinované se sušičkou AEG nabízejí stejné inovativní technologie jako samostatné pračky a sušičky. Příkladem je nejmodernější ökoinvertorový motor s doživotní zárukou. AEG je také jedinou značkou na světě, která u praček kombinovaných se sušičkou nabízí technologie, jež jsou jinak devizou pouze samostatných praček a sušiček, jako například technologie ÖKOMix® či technologie SensiDry (technologie tepelného čerpadla).

8.  Mýtus: Pračka kombinovaná se sušičkou není úsporným spotřebičem

Energetická náročnost je u praček kombinovaných se sušičkou vyšší než
u samostatných spotřebičů, nicméně moderní spotřebiče v energetické třídě A zatíží vaši peněženku podstatně méně, než byste čekali. Během pracího cyklu je spotřeba srovnatelná s praním v samostatné A+++ pračce. Sušící cyklus je nákladnější*, protože u kombinovaných modelů je během sušení spotřebovávána voda. Na druhou stranu jsou výhodou kombinovaného spotřebiče výrazně nižší pořizovací náklady.

Průměrná pořizovací cena samostatné pračky AEG je 14 990 Kč a sušičky 17 490 Kč. Kombinovanou pračku se sušičkou AEG koupíte od 16 990 Kč. Úspora za nižší pořizovací náklady na kombinovaný spotřebič vám pak pokryje cca 3 roky provozu. Od 3. roku jsou pak náklady na provoz vyšší především díky spotřebě vody během sušícího cyklu.

Absolutní vrchol energetické úspornosti nabízejí modely AEG série 9000 ÖKOkombi, které jsou o polovinu úspornější než spotřebiče třídy A, a to díky technologii tepelného čerpadla. Díky němu je proces sušení rychlejší, efektivnější, mnohem šetrnější a s nulovou spotřebou vody během sušícího cyklu.

*srovnáno se sušičkou s technologií tepelného čerpadla

**v potaz je bráno 160 pracích a sušících cyklů za rok (vypočítáno z roční průměrné spotřeby).

Electrolux je přední světová společnost vytvářející spotřebiče, které již více než 100 let formují život svých zákazníků k lepšímu. K naší misi za lepší život neodmyslitelně patří i náš závazek přinášet důmyslně navržená, inovativní, a hlavně udržitelná řešení. Pod našimi značkami Electrolux, AEG a Frigidaire prodáváme každý rok přibližně 60 milionů domácích spotřebičů ve více než 120 zemích světa. V roce 2020 měla společnost Electrolux tržby 116 miliard SEK a zaměstnávala 48 000 lidí po celém světě.

https://www.aeg.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies