Buďte pánem svého bazénu a nedovolte počasí, aby vám překazilo plány

Albixon

04.07.2019

Lucie Krejbichová

Buďte pánem svého bazénu a nedovolte počasí, aby vám překazilo plány s přáteli či rodinou. Existuje řešení, jak si vodu v bazénu ohřát na příjemnou teplotu rychle a bez námahy. A tím je tepelné čerpadlo. Pro ty, kteří se obávají o kvalitu vody, je tu solnička. Ta se za použití soli vzniklé díky elektrolýze postará o průzračnou čistotu snadno a ohleduplně k citlivé kůži. Při pravidelné údržbě bazénové vody a vhodně navrženým bazénem ji stačí vyměnit až po několika sezónách a chránit tak své finance i životní prostředí.

Nejefektivnějším způsobem, jak ohřát vodu v bazénu je použití tepelného čerpadla s invertorovým motorem. To během své činnosti získává teplo z okolního vzduchu a předává ho do vody ve vašem bazénu. Současně je chlad z vody odváděn do okolí. Díky tepelnému čerpadlu si výrazně prodloužíte koupací sezónu. Tepelné čerpadlo ALBIXON XHPFD funguje i naopak – v parných letních dnech dokáže vodu také ochladit pro Vaše dokonalé osvěžení.

Výkon čerpadla lze měnit podle momentální potřeby a neutrácet tak zbytečně peníze. Oproti klasickému tepelnému čerpadlu lze navíc libovolně nastavit i rychlost vyhřátí bazénu. Lze si tak například nastavit čerpadlo na vyšší výkon v době, kdy potřebujete bazén rychle vyhřát na párty po chladném období. Pak jej stačí přepnout do úsporného režimu a udržovat stálou teplotu pomocí nižšího výkonu a spotřeby energie.

Tepelná čerpadla ALBIXON jsou vhodná i při slané úpravě vody. Nejšetrnější způsob sanitace bazénové vody je pomocí solničky a obdobných zařízení. Koupání je tak vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou. Ekologické zařízení využívající jednoduché reakce vody, soli a elektrické energie ochrání vaši vodu před řasami a bakteriemi, a navíc pohlídá její hodnotu pH.

Solničku lze navíc doplnit o Wi-Fi modul a získat tak naprostou kontrolu nad bazénem i mimo domov. Prostřednictvím mobilní aplikace lze ovládat veškeré funkce solničky.

TIP: Bazénové zastřešení výrazně omezuje odpar vody v letním období. Navíc s vhodně navrženou technologií bazénu, jakým bude chystaná novinka ALBIXON Bazén 2020, není třeba při zazimování vodu vůbec upouštět. Při pravidelné a správné údržbě ji stačí vyměnit až po několika sezónách. O čistou vodu se postará jak bazénový vysavač, tak i nové chytré bazénové technologie, které udělají všechnu práci za vás.

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

https://www.albixon.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]