Časopis dTest označil testované spotřebiče AEG logem „dobrá kvalita“

AEG

16.11.2018

Lucie Krejbichová

Nezávislý spotřebitelský časopis dTest podrobil spotřebiče AEG důkladnému testování. Mezi testovanými se objevila myčka i sušička. Oba spotřebiče si vysloužily označení „dobrá kvalita“ společně s vysokými známkami za nízkou spotřebu energie.

Myčka nádobí AEG Mastery FFB62700PM

Mytí nádobí bez myčky už pro většinu z nás nepřipadá v úvahu. Kvalitní myčka nádobí malé i velké rodině ušetří spoustu času i energií. Časopis dTest proto otestoval množství vestavných, volně stojících, klasických i úzkých myček, mezi kterými se objevila i myčka AEG.

Všechny myčky jsou prověřovány hned v několika ohledech – účinnost mytí, sušení, délka programů, spotřeba, hlučnost, obsluha a zpracování. Účinnost a délka mytí je testována při dvou programech – hlavní a ekologický. Náplň myčky byla primárně uzpůsobena pro kapacitu 12 souprav nádobí, což znamená celkem 96 ks nádobí. V případě větší kapacity je pak úměrně navýšena. Po skončení cyklu pak zůstávají dveře otevřené 30 minut. Testovaná myčka AEG díky technologii AirDry v poslední fázi mycího cyklu automaticky pootevře dveře myčky, aby uvnitř lépe cirkuloval vzduch. V takovém případě probíhá hodnocení po 30 minutách od ukončení cyklu. Zkoumá se, zda na nádobí neulpívají nevzhledné kapky vody. Dále byla hodnocena spotřeba, hlučnost, jednoduchost obsluhy a celkové zpracování spotřebiče. 

Testovaná myčka AEG FFB62700PM si vysloužila celkovou známku „dobrá kvalita“. V testu ocenili jako velmi dobré její sušení v hlavním programu. Díky cirkulaci vzduchu při otevření dvířek na nádobí nezůstávají skvrny od vodních kapek. Zároveň se minimalizuje i spotřeba energie. Za velmi dobrou ocenil dTest i nízkou spotřebu energie v úsporném programu.

Sušička prádla AEG T8DBG68SC

Jako spotřebič „dobré kvality“ označil dTest také sušičku AEG T8DBG68SC. Hodnocení probíhalo v rámci dvou sušicích programů – bavlna pro uložení do šatníku a syntetika. V bubnu sušičky se objevily košile, trika, ručníky, potahy na polštáře i džíny, vždy se prádlo rozdělovalo dle materiálového složení.

Známku velmi dobře si sušička vysloužila i za přesnost a rovnoměrnost sušení syntetických materiálů. Skvěle se postará i o funkční oblečení. Technologie AbsoluteCare® navíc nabízí programy přizpůsobené všem druhům materiálů přímo na míru. Bez obav tak můžete sušičce svěřit vlnu
i hedvábí.

Jako velmi dobrou označil dTest i nízkou spotřebu energie, a to jak programy pro bavlnu, tak pro syntetiku. Precizní senzory technologie SensiDry® monitorují sušení a nevystavují oblečení zbytečně vysokým teplotám. Pohyb bubnu se přizpůsobuje materiálům a zabraňuje tak jejich srážení.

Electrolux je přední světová společnost vytvářející spotřebiče, které již více než 100 let formují život svých zákazníků k lepšímu. K naší misi za lepší život neodmyslitelně patří i náš závazek přinášet důmyslně navržená, inovativní, a hlavně udržitelná řešení. Pod našimi značkami Electrolux, AEG a Frigidaire prodáváme každý rok přibližně 60 milionů domácích spotřebičů ve více než 120 zemích světa. V roce 2020 měla společnost Electrolux tržby 116 miliard SEK a zaměstnávala 48 000 lidí po celém světě.

https://www.aeg.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies