Climax loni dosáhl rekordního obratu 1,1 miliardy. Zájem o stínění roste v celé Evropě

Climax

26.08.2019

Michaela Čermáková

Vsetínská společnost CLIMAX, největší český výrobce stínicí techniky, zaznamenala ve finančním roce 2018 nárůst obratu o 9,3 % na 1,15 miliardy Kč. Zisk společnosti po zdanění meziročně klesl na 52,7 milionu Kč, investice naopak vzrostly na 108 milionů Kč. CLIMAX z Česka vyvezl stínění za 660 milionů korun. V loňském roce skupina zaměstnávala 432 lidí. Česká firma vznikla v roce 1992, dnes do skupiny CLIMAX patří i dceřiné společnosti ve Francii a Švýcarsku.

„Naše letošní výsledky navazují na loňský úspěch a upevňují naši pozici lídra na tuzemském trhu v oblasti výroby stínicích systémů,“ říká David Žabčík, ředitel společnosti CLIMAX. Vsetínský výrobce loni investoval 84,6 milionu korun do staveb a rekonstrukcí budov a 14,3 milionu do strojního vybavení.

V Česku prodává stínění značky CLIMAX přes 40 autorizovaných prodejců. „Našimi hlavními exportními trhy, kterých je aktuálně více než 30, jsou Rakousko, Slovensko, Francie, Německo a Švýcarsko. Podíl vývozu stále dlouhodobě roste a v roce 2018 dosáhl 59,19 %,“ dodává Žabčík. Pro následující období chce firma ještě zvýšit svoji aktivitu v Itálii, Španělsku, Skandinávii a na Středním východě.

CLIMAX v loňském roce vyrobil přes 682 000 výrobků. K nejoblíbenějším patří – a nejvýznamněji se na tržbách podílí – venkovní žaluzie, venkovní rolety, markýzy a pergoly. „Venkovní žaluzie se staly synonymem názvu naší společnosti. Uplynulých 27 let klademe důraz na jejich kvalitu a vlastní vývoj. I proto dnes vyvážíme patentovanou žaluzii Protal do celého světa,“ informuje Žabčík. Loni se společnost zaměřila na sortiment venkovního látkového stínění. Meziročním skokanem jsou tak svislé fasádní clony, které zaznamenaly nárůst obratu o 46 %.

„Našemu podnikání pomáhají i výjimečně dlouhá a horká léta. Lidé v celé Evropě hledají řešení, jak ochránit své domovy před vysokými teplotami. Naše venkovní clony dokážou snížit teplotu v interiéru až o 10 °C. Stínění absorbuje až 52 % sluneční energie, 42 % odrazí a pouze 6 % propustí,“ uvádí Žabčík.

Také letošní rok je pro CLIMAX úspěšný. „Obrat za první pololetí narostl oproti stejnému období roku 2018 o 16 % na 580 milionů Kč,“ komentuje dosavadní vývoj David Žabčík, ředitel společnosti CLIMAX.

„Nic z toho by nebylo možné bez našich zaměstnanců, kteří se o úspěch zasloužili především. Ve Vsetíně jich v současnosti pracuje 500,“ uzavírá Žabčík.

Společnost CLIMAX je největším výrobcem stínicí techniky v České republice. Zaměstnává přes 500 zaměstnanců a patří k významným zaměstnavatelům ve Zlínském kraji. Na trhu působí již od roku 1993 a po celou dobu své existence klade důraz na kvalitu a špičkové zpracování svých výrobků. Výroba, sídlo společnosti a vlastní vývojové centrum se nachází ve Vsetíně. Více než polovina všech výrobků směřuje na export do zemí západní Evropy. CLIMAX vyrábí venkovní žaluzie a rolety, markýzy, svislé fasádní clony, vnitřní látkové stínění, pergoly, sítě proti hmyzu a vnitřní žaluzie.

https://www.climax.cz/
Michaela Čermáková

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]