CLIMAX loni utržil miliardu, chystá rozšíření výroby žaluzií za 180 milionů

Climax

29.08.2017

Michaela Čermáková

Největší český výrobce stínicí techniky CLIMAX zveřejnil své auditované hospodářské výsledky za finanční rok 2016. Tržby společnosti dosáhly rekordních 1 001 milionů korun, což je o 13 % více oproti předcházejícímu období. Zisk po zdanění vzrostl o třetinu, činil 68,5 milionu korun a umožní společnosti největší investici v její historii. Během tří let investuje do rozšíření výroby ve Vsetíně na 250 milionů korun.

Český výrobce stínění CLIMAX má za sebou nejúspěšnější sezónu ve své dvacetileté historii. Rekordní tržby ve výši 1 miliardy korun řadí společnost s velkým náskokem na první místo mezi výrobce stínicí techniky na tuzemském trhu. Na pozitivních hospodářských výsledcích se podílela především silná pozice společnosti na zahraničních trzích. Podíl vývozu společnosti CLIMAX dlouhodobě roste a v roce 2016 dosáhl 62 %. Hlavními exportními trhy, kterých je aktuálně 31, jsou dlouhodobě země západní Evropy. Dceřiné společnosti založil CLIMAX nově ve Francii a ve Švýcarsku a díky exkluzivnímu partnerství v Izraeli se mu úspěšně daří vyvážet také do zemí Blízkého východu.

V uplynulém roce stoupl zájem zákazníků nejvíce o markýzy a mezi českými zákazníky stále oblíbenější svislé fasádní clony (24 %). Dvouciferně rostly také vnitřní látkové rolety, sítě proti hmyzu a jednoznačným tahounem růstu společnosti jsou venkovní žaluzie.

Investice

„Dlouhodobě roste poptávka především po svislých fasádních clonách a venkovních žaluziích. Také podle prognóz ze zahraničních trhů oba tyto výrobky čeká v následujících letech rozvoj.  Proto jsme se rozhodli k doposud největší investici v naší historii. Naši výrobu ve Vsetíně rozšíříme za více než 180 milionů korun z dosavadních 22 000 m2 na 29 500 m2. Díky nové hale s užitnou plochou 7 500 m2, jejíž výstavba právě probíhá, zvýšíme od příštího roku výrobní kapacitu o 100 % u venkovních žaluzií a o 200 % u svislých fasádních clon a vnitřních látkových rolet,“ říká Miroslav Jakubec, majitel a generální ředitel společnosti CLIMAX.

Zaměstnanost

„Letos zaměstnáváme 428 osob, což je o 30 více než vloni. Otevřením nové výroby vytvoříme dalších zhruba 50 nových pracovních míst. Aktuálně se nám nedostává především pracovníků ve výrobě, kam je prakticky nereálné najít kvalifikované zaměstnance. Poprvé v historii firmy také uvažujeme o možnosti zaměstnávání agenturních pracovníků. Chybějící pracovníky se také částečně snažíme nahrazovat automatizací výroby,“ dodává Jakubec.

Také začátek letošního roku byl pro firmu úspěšný. „Za první pololetí vzrostl obrat o 4,5 % oproti stejnému období minulého roku. Po pomalém začátku během chladných zimních měsíců se prodej rozběhl a v červnu jsme dosáhli historicky nejvyššího měsíčního obratu ve výši 127,7 milionu korun,“ komentuje vývoj v prvním pololetí Miroslav Jakubec, generální ředitel společnosti CLIMAX. 

Výroba

Společnost CLIMAX je největším výrobcem stínicí techniky v České republice. Zaměstnává přes 500 zaměstnanců a patří k významným zaměstnavatelům ve Zlínském kraji. Na trhu působí již od roku 1993 a po celou dobu své existence klade důraz na kvalitu a špičkové zpracování svých výrobků. Výroba, sídlo společnosti a vlastní vývojové centrum se nachází ve Vsetíně. Více než polovina všech výrobků směřuje na export do zemí západní Evropy. CLIMAX vyrábí venkovní žaluzie a rolety, markýzy, svislé fasádní clony, vnitřní látkové stínění, pergoly, sítě proti hmyzu a vnitřní žaluzie.

https://www.climax.cz/
Michaela Čermáková

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]