Co jste ještě chtěli vědět o bazénech (ale báli jste se zeptat)

Albixon

12.08.2021

Lucie Krejbichová

Pokud vás letos odradily vnější okolnosti od cestování k moři, s bazény ALBIXON o vytoužené letní koupání rozhodně nepřijdete. A jestli jste ještě doteď váhali či věřili některým zažitým mýtům o bazénech, přinášíme vám několik důležitých odpovědí na často kladené otázky. Týkají se nejen kvality vody či použití chlóru, ale i ekonomického provozu vlastního bazénu a šetření s vodou. Vyberte si bazén podle vlastních představ a koupací sezóna s bazény ALBIXON může začít!

Bazén je přechlorovaný, když je cítit chlór?

Křišťálově čistou vodu v bazénu bereme jako naprostou samozřejmost a chlorování je nejběžnější způsob, jak vodu ošetřit. Během používání bazénu se však do vody dostanou i organické nečistoty, se kterými chlór reaguje. Množství chlóru se dá změřit testy a jeho množství tak optimalizovat. Větší množství chlóru ve vodě může být způsobeno použitím nadměrného množství chlorových tablet, ale i aplikací tzv. chlórošoku, který se používá pro rázové ošetření bazénové vody. Pokud je voda v bazénu přechlorovaná, můžete použít i přípravky na jeho snížení. 

Hromadění chlóru lze zamezit pouze chemicky?

Není tomu tak. Důležité je především udržovat optimální hodnotu pH vody. Chlór lze nechat i přirozeně vyprchat otevřením zastřešení nebo provzdušňováním vody vzduchovacími tryskami. S technologiemi ALBIXON ale můžete využít i moderní metody úpravy vody pomocí UV lampy.

Lze nahradit chlór solí?

Jednou z variant úpravy vody je ošetření pomocí solničky. Pracuje na principu elektrolýzy, při které se uvolňuje volný chlór, který ani nezapáchá, ani nedráždí pokožku. Okamžitě vodu ošetřuje a následně se opět změní v solný roztok. Úplně bez chlóru to tedy skutečně nejde. Ovšem v bazénu se slanou vodou se budete cítit podobně jako na dovolené u moře.

Pořídit si bazén znamená plýtvat vodou?

Pokud vám leží na srdci plýtvání vodou či vysoké provozní náklady, i v tomto případě si koupání v bazénu můžete dopřát. Řešením je bazén ALBIXON BENEFIT, u kterého není nutné vodu měnit. 

Ohřev vody pomocí tepelného čerpadla je drahý? 

Pravdou je, že použití tepelného čerpadla je nejčastější způsob ohřevu vody, protože má velmí nízké provozní náklady. Navíc je to i způsob ekologický, protože jako zdroj tepla využívá okolní vzduch. Jedná se o velice úsporné zařízení, takže jeho provoz vaši peněženku ani při plném výkonu nezatíží. 

Tepelné čerpadlo nevyužijete jen v chladnějších dnech, dokáže totiž v parných dnech teplotu vody i snížit. Výkon tepelného čerpadla s funkcí INVERBOOST lze regulovat podle aktuální potřeby, díky doplnění o wi-fi modul ho můžete dokonce i ovládat na dálku z vašeho mobilního telefonu.

Koupání v bazénu škodí lidem s atopickém ekzémem?

Již zmíněná slaná úprava vody nevyvolává alergické reakce, ani nevysušuje pokožku. ALBIXON nabízí možnost úpravy vody OXILIFE, která spočívá v kombinaci elektrolýzy s hydrolýzou. Voda 
v bazénu je tak ošetřená nejen pomocí reakce slané vody, ale také aktivním kyslíkem. Mohou se v ní proto bez starostí koupat i děti nebo osoby s citlivou pokožkou či s kožními problémy.

Znamená čištění bazénu spoustu práce?

Pokud svému bazénu věnujete každý týden pouhých 15 minut péče, odrazí se to nejen na kvalitě vody, ale i na celkové časové náročnosti na údržbu. Navíc se správnými bazénovými pomocníky je čištění bazénu rychlé a efektivní. Nečistoty plující na hladině jednoduše odstraníte síťkou na teleskopické tyči, s povlakem na stěnách si zase lehce poradí bazénový kartáč. Nečistoty u dna nejlépe pomůže bez větší fyzické námahy vyčistit bazénový vysavač.

Je bazén nebezpečný pro malé děti?

S kvalitním zastřešením s uzamykatelným vchodem není žádný důvod bát se o děti, že by do bazénu spadly. Jako bezpečnostní prvek funguje i aretace, která také brání zastřešení ve svévolném pohybu a předchází tak jeho poškození.

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

https://www.albixon.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]