Designérka Primalex radí: Jak na nás působí jednotlivé barvy a jak je v interiéru kombinovat

Primalex

20.01.2020

Lucie Krejbichová

S novým rokem někteří z nás možná přemýšlejí o změnách ve svém životě. Proč nezačít právě s interiérem svého bytu či domu? Nová výmalba stěn umí s pokojem hotová   kouzla. Pomocí správně zvolených tónů lze místnosti opticky zvýšit, snížit, rozšířit či naopak zmenšit. Inspirujte se barevnou paletou 42 odstínů barev Primalex Essence, se kterými jednoduše vytvoříte harmonický a sladěný interiér. Při výběru berte na vědomí i to, že barvy působí též na naši náladu. Své o tom ví i designérka Alexandra Dýcková, která se s Primalex na utváření barevné palety barev Essence podílela.

„Pro to, abychom docílili krásného a příjemného domova, se nemusíme řídit pouze aktuálními trendy. Vybírejte vždy jako hlavní odstín ten, který je vám příjemný a zbylé barvy vhodně nakombinujte. Oblíbenou barvou oblečení spousty lidí je například černá. V černém interiéru by se ale málokdo cítil příjemně,“ radí designérka Primalex Alexandra Dýcková.

„I přes to, že kombinace černé a bílé může na první pohled působit výrazně a tvrdě, jedná se o trend 2020. S černobílou kombinací si lze hezky hrát. Vymalujte stěnu, na kterou dopadá nejvíce světla, černou. Zbylé pak bíle. Docílíte minimalistické a čisté kombinace. Opět jsou také trendem odstíny zelené, modré či tmavě tyrkysové,“ dodává.

Barevné kombinace z palety odstínů barev Primalex Essence pro vás připravila ve spolupráci s Primalex designérka Alexandra Dýcková.

Červená #27 (Horká krev)

Červená je barva energie. Je tak vhodná především pro jedince se silně vyvinutou emoční stránkou osobnosti. Odstín #27 přímo vyzývá k aktivitě. Vybírejte ho tak do místností, ve kterých potřebujete podnítit aktivitu, skvěle bude slušet každé pracovně, ale i jídelně.

Skvělá je červená v kombinaci s odstíny #26, #33 nebo #34. Teplé zemité tóny pálené terakoty fungují perfektně s růžovooranžovými tóny, které vnáší do interiéru atmosféru jihu.

Žlutá #24 (Tajemství léta)

Každá barva má množství odstínů a žlutá není výjimkou. Tlumený útulný odstín kurkumy #24 vytvoří hřejivý pocit domova, díky kterému se v něm budete cítit „jako doma“. Není nikterak zatěžující na naše smysly a dovolí nám si oddychnout a nerušeně relaxovat. Ideální je tak do všech místností.

Odstíny #5 a #33 spolu s kurkumově žlutou vytváří krásnou kombinaci: každá místnost bude pozitivní, hřejivá, útulná, ženská, hravá a něžná zároveň.

Šedá #20 (Cesta do fantazie)

Ani bílá, ani černá. Šedá #20 je nejspolehlivějším základním prvkem interiéru. V kombinaci se starým i moderním nábytkem vytvoří elegantní a klidnou atmosféru
v každém interiéru. Hodí se tak skvěle do obývacích pokojů, ve kterých pak můžete měnit dekorace a doplňky dle nálady nebo třeba ročního období.

Šedomodrý odstín je tak univerzální, že se hodí do všech interiérů, k mužskému i ženskému elementu. Je elegantní a hlavně nadčasový. Skvěle vypadá s přírodními, nažloutlými, béžovými i šedými tóny jako je #8 a #38.

TIP: Kódy barev ve vzorníku napoví, které spolu ladí. Na první pohled se jedná jen o změť čísel a písmen, když ale víte, na co se dívat, odhalí vám, jaké barvy se k sobě hodí. Část kódu před pomlčkou vyjadřuje tmavost a sytost barvy. Když mají odstíny stejnou první část kódu, mají i stejnou intenzitu a budou vedle sebe působit harmonicky. Část kódu za pomlčkou označuje barevný tón, ze kterého odstín vychází. Tato část kódu vám pomůže, když hledáte více odstínů jedné barvy a spíše umírněné kombinace. Například když výklenek ve světle žlutém interiéru chcete vymalovat tmavě žlutou.

Základem sortimentu značky Primalex jsou malířské nátěry, které si získaly oblibu jednoduchou aplikací, velkým výběrem druhů a především trvale stabilní kvalitou, která je kromě vlastní laboratoře kontrolována organizací ITC Zlín. Primalex je jednou z mála značek, jež certifikovala systémy ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001 společně, a získala tak Zlatý certifikát pro integrovaný systém řízení. Obdržela také mezinárodně uznávané certifikáty IQNet. Primalex dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky, barvy na kov a dřevo, zateplovací systém a prostředky na úpravu podkladu. Disponuje sítí více než 400 Tónovacích center pro obarvování nátěrových hmot. Ta je nejširší v rámci České a Slovenské republiky s ideální dostupností pro spotřebitele ve všech regionech. Spotřebitelům jsou na nejmodernějších strojích na počkání připraveny vysoce kvalitní obarvené interiérové, fasádní nátěry a zateplovací systémy, omítky a barvy na kov a dřevo.

http://www.primalex.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]