DIY inspirace: vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace

Primalex

16.09.2019

Lucie Krejbichová

Postarejte se letos o Vánocích o originální vánoční výzdobu svépomocí. Využijte svou kreativitu a vytvořte si dekorace sami. Inspirujte se tipy značky Primalex a vytvořte své rodině nezapomenutelnou a sváteční vánoční atmosféru.

Přivítejte advent, jak se patří

Ozdobte si vchodové dveře jedinečným vlastnoručně vyrobeným věncem, který bude krásnou ozdobou i v těch nejtřeskutějších mrazech.

Budete potřebovat: asi dvě balení dřevěných kolíčků, záleží však na velikosti věnce, barvu Primalex Fortissimo, pár vánočních dekorací, červenou stuhu, tvrdý karton, nůž, kružítko, štětec.

Je třeba vytvořit dva stejné kruhy. Pomocí kružítka si proto na tvrdší karton předkreslete dva kruhy s jedním středem tak, aby vznikl věnec o šířce 3 cm. Kartonové kruhy i kolíčky natřete červenou barvou Primalex Fortissimo z obou stran. Po zaschnutí připněte kolíčky kolem obou věnců a následně slepte k sobě, čímž docílíte plasticity dřevěného věnce. Adventní věnec dozdobte drobnými ozdobami, uvažte stuhy a zavěste na dveře.

Nic nevytvoří pravou vánoční atmosféru tak, jako světýlka

Co by to bylo za Vánoce bez krásných dekorací ve formě svícnů. Užijte si slavnostní atmosféru se svými nejbližšími ve společnosti příjemné vůně a hřejivého tepla.

Budete potřebovat: zavařovací sklenice nebo skleněné dózy na potraviny, nalepovací plastická písmenka, drobné dekorace (malé šišky, dřevěné ozdoby, suché plody), přírodní provázek, dekorativní stuhu, štětec, smirkový papír, jemnější čajové svíčky, bílou barvu Primalex Fortissimo.

Na sklenici zhruba doprostřed přední strany nalepte plastické písmenko. Zavařovací sklenice natřete barvou Primalex Fortissimo. Až bude barva dokonale zaschlá, vezměte smirkový papír a částečně obruste, aby některá místa byla více či méně průsvitná a světlo svíčky v nich dostatečně zářilo. Hrdlo na závit omotejte přírodním provázkem, některé sklenice můžete ozdobit dekorativní stuhou, uzlík provázku ozdobit malou šiškou či jinou ozdobou. Pak do sklenice vložte čajovou svíčku.

Kouzlo slavnostní vánoční tabule

Ohromte své blízké a přátele slavnostně prostřenou tabulí, která jim naprosto vezme dech. Zlatá barva k Vánocům zkrátka patří.

Budete potřebovat: starší dekorace, svíčky, svícny, skleničky na víno, případně šišky nebo oříšky, sprej Primalex se zlatým efektem.

Nachystejte si všechny dekorace, kterým chcete vdechnout nový slavnostnější vzhled. Nasprejujte je zlatým sprejem Primalex v několika vrstvách a nechte dobře zaschnout. Mějte však na paměti, že by barva neměla přijít do styku s potravinami. Skvělou alternativou je tak ozdobení stopky vínových sklenic.

Základem sortimentu značky Primalex jsou malířské nátěry, které si získaly oblibu jednoduchou aplikací, velkým výběrem druhů a především trvale stabilní kvalitou, která je vedle vlastní laboratoře kontrolována také organizací ITC Zlín. Primalex je jednou z mála značek, jež zavedla certifikaci podle systémů ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001 společně, a získala tak Zlatý certifikát pro integrovaný systém řízení. Obdržela také mezinárodně uznávané certifikáty IQNet. Primalex dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky a barvy na kov i dřevo. Disponuje sítí více než 400 tónovacích center pro tónování nátěrových hmot. Ta je nejširší v rámci České i Slovenské republiky s ideální dostupností pro spotřebitele ve všech regionech.

http://www.primalex.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies