Je nejvyšší čas si pořídit bazén. Letos snadněji a za méně

Albixon

02.05.2017

Lucie Krejbichová

Říkali jste si vloni, že příští léto už budete mít bazén? Teď máte nejvyšší čas si vybrat! Čím blíže k létu si totiž bazén objednáte, tím déle může trvat jeho výroba. A pozor, nově jsou na trhu bazény druhé generace ALBISTONE G2, se kterými díky polystyrenovému ztracenému bednění ušetříte na stavebních pracích i na vyhřívání bazénu. Samozřejmostí je příslušenství, které usnadní údržbu a zajistí bezstarostné koupání.

Novinka ALBISTONE G2 8 mm QBIG

Kdo to myslí s bazénem vážně a chce víc než pouhé cákání ve vodě, pořídí si zapuštěný bazén. Druhá generace patentovaných bazénů QBIG, ALBISTONE G2 8 mm QBIG, navazuje na loňský úspěch pilotní řady. U použitého materiálu ALBISTONE®,homogenního kopolymeru o síle 8 milimetrů, se můžete spolehnout na trvanlivost až padesát let, barevnou stálost a odolnost proti používané bazénové chemii.

U tohoto unikátního řešení se průmyslově vyrobený bazén vloží do speciální stavební thermokonstrukce o síle 25 centimetrů. Ztracené bednění pak uspoří až 70 % stavebních nákladů a zkrátí dobu výstavby o 50 %. Řešení se inspirovalo u nízkoenergetických domů, a tak nepřekvapí, že se použití thermokonstrukce pozitivně odrazí i na případných nákladech na ohřev vody. Bazén je totiž ze všech stran a ode dna velmi dobře izolovaný.

Nové bazény ALBISTONE G2 8 mm QBIG se vyrábí v designovém hranatém provedení, které se opět stává celosvětovým trendem. Trendem, který není uměle vyvolaný prodejci, ale nastavil si jej samotný trh – zákazník.

Vyberte si příslušenství pro pohodlí i radost

Správně zvolené příslušenství zajistí pohodu při užívání i udržování bazénu. Pokud plánujete vodu upravovat chlorem, pohlídejte si, aby váš nový bazén měl automatické dávkování bazénové chemie. Díky němu se nestane, že se jen vaší zapomětlivostí zakalí voda v bazénu.

Nejen pro alergiky bude zajímavá varianta bezchlorové úpravy vody, kde se nejvíce prosazuje takzvaná solnička. Jejím působením se ze slané vody v bazénu získává stopové množství volného chloru, které stačí ke kvalitní dezinfekci bazénu. Voda je slaná asi jako lidské slzy, a tak nedráždí lidské oko ani pokožku, a naopak je zdraví prospěšná.

K bezchlorové úpravě vody slouží i desinfekční ionizátor. Tento elektrolytický systém využívá principu uvolňování iontů mědi a stříbra, které efektivně působí proti nežádoucím bakteriím a řasám. Pokud se pro něj rozhodnete, ušetříte 75–95 % potřebných chemikálií k ošetřování bazénové vody.

Čistotě vody zásadně napomáhá i bazénový vysavač. Ty moderní fungují úplně automaticky, umí vyčistit dno i stěny bazénu, jsou malé a lehké, s velmi jednoduchým, většinou dálkovým ovládáním. Motory vysavačů jsou bezkontaktní a nasávací turbíny jsou vybavené zabudovanou ochranou proti přetížení. Filtrační vak zachycuje i velmi jemné nečistoty, bývá vyjímatelný a omyvatelný. S automatickým vysavačem můžete ušetřit až 50 % času potřebného k vyčištění bazénu.

Fanoušky moderních technologií potěší, že lze na dálku ovládat celý bazén. Stačí na WIFI modul napojit používané příslušenství a přes aplikaci je pak možné řídit dávkování chloru, snižovat pH vody, kontrolovat a ovládat teplotu vody v bazénu, nebo nastavovat dobu spuštění oběhových čerpadel, ohřevu vody nebo světel.

Pro radost a větší užitek z bazénu také zvažte pořízení protiproudumasážních trysek a podvodních reflektorů. Energeticky úsporným a zároveň bezpečným řešením je zastřešení bazénu, s ním si prodloužíte koupací sezónu o několik měsíců a zabráníte nechtěnému pádu do vody, zejména u dětí.  

Chtějte kompletní službu

Pořídit si bazén je zásadní rozhodnutí. ALBIXON proto nabízí řešení, které nezatíží rozpočet a zároveň bude obsahovat vše, co je třeba pro dokonalý zážitek z koupání. Bazénové sety Quattro jsou určeny pro všechny, kteří chtějí mít vyřešeno vše najednou bez jakéhokoliv omezení, navíc za bezkonkurenčně nejlepší cenu na trhu. Bazénové sety Quattro obsahují bazén ALBISTONE G2, a to i v provedení 8 mm, bazénové zastřešení, technologickou šachtu a veškeré příslušenství potřebné k provozu (čerpadlo, pískovou filtraci s náplní, rozvaděč, skimmer, trysky, u vyšších modelů UV lampu nebo solnou jednotku a další). Samozřejmostí je odborné poradenství a desetiletá záruka. 

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

https://www.albixon.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]