Modrá pro kluka a růžová pro holku? Kdepak, vymalujte dětem pokoj po vzoru seveřanů

Primalex

12.02.2019

Lucie Krejbichová

Zkuste se při zařizování dětského pokoje inspirovat čistým skandinávským stylem. Zachováte tak v místnosti volnost, čistotu a nebude zbytečně zahlcen velkými kusy nábytku. Významnou roli hraje nejen celkové vybavení a doplňky v místnosti, ale také barvy. Svou pozornost upřete i na to, aby výsledná malba odolala i náročnému zacházení malého obyvatele.  

V dětském pokoji se děje ledacos a odolnost malby tomu musí odpovídat. Vždy je dobré volit takové barvy, které jsou odolné i vůči znečištění. Primalex Essence je řada prémiových omyvatelných interiérových barev s vysokou kryvostí a snadnou aplikací. Výsledný matný vzhled je neobyčejně odolný vůči otěru i znečištění. Hravě si tak poradí i s náročnými situacemi a špinavými dětskými ručičkami. Pro odstranění běžných nečistot lze použít jen navlhčený hadřík a skvrnu bez poškození nátěru setřít.

 „U barev Primalex Essence lze připravenou nátěrovou hmotu ihned nanášet válečkem nebo štětcem. Doporučuji vždy dvě vrstvy nátěru, hravě se tak překryjí i původní nátěry a výsledek je opravdu perfektní,“ radí odborník a profesionální malíř, Pavel Bačovský. „Ze své zkušenosti vím, že rodiče pro první dětský pokojíček nejčastěji volí výrazné odstíny modré a růžové, které se postupem času rozhodnou přemalovat na ty neutrálnější pastelové,“ dodává. Nejen proto byla celá škála 42 odstínů inspirovaná čistým skandinávským stylem.

 „Výmalba v neutrálních pastelových odstínech inspirovaných Severem je současným největším trendem. Není divu, interiéry jsou vzdušné, čisté, minimalistické, velice prosvětlené, ale stále neobyčejně útulné. S tímto jsme celou paletu odstínů navrhovali,“ vysvětluje designérka Alexandra Dýcková, která se na tvorbě všech odstínů řady Primalex Essence podílela.

Pastelové barvy jsou skvělou volbou. Vždy vnesou do každého pokoje něžnost a následně se s nimi výborně pracuje. „Nebojte se kombinovat modrozelenou #29 se starorůžovou v odstínu #5 nebo béžovou #31 se světle modrou #7. V podstatě nelze udělat chybu. Všechny odstíny jsme volili tak, aby v interiérech vzájemně ladily,“ dodává designérka.

Syté, výrazné a veselé barvy se však nebojte naplno použít v detailech. Pokud jsou děti už větší, rozhodně je do výběru doplňků zapojte. Jedině tak se ve svém království budou cítit dobře a bezpečně. „Pokud se jejich vkus a preference změní, stačí nahradit pouze doplňky a dekorací v nové oblíbené barvě. Odpadá tak potřeba znovu malovat všechny stěny dětského pokojíčku jen proto, že na růžovou je dle vlastních slov už velká,“ radí na závěr spoluautorka barev Primalex Essence. 

Doporučená maloobchodní cena včetně DPH je 520 Kč / 2,5 l a 750 Kč / 4 l.

Základem sortimentu značky Primalex jsou malířské nátěry, které si získaly oblibu jednoduchou aplikací, velkým výběrem druhů a především trvale stabilní kvalitou, která je vedle vlastní laboratoře kontrolována také organizací ITC Zlín. Primalex je jednou z mála značek, jež zavedla certifikaci podle systémů ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001 společně, a získala tak Zlatý certifikát pro integrovaný systém řízení. Obdržela také mezinárodně uznávané certifikáty IQNet. Primalex dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky a barvy na kov i dřevo. Disponuje sítí více než 400 tónovacích center pro tónování nátěrových hmot. Ta je nejširší v rámci České i Slovenské republiky s ideální dostupností pro spotřebitele ve všech regionech.

http://www.primalex.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies