Pasivní bazén? S ALBISTONE G2 je to možné!

Albixon

06.02.2017

Lucie Krejbichová

Společnost ALBIXON a.s. představuje produktovou novinku – bazény nové generace ALBISTONE G2. Jde o inovativní a zatím také celosvětově jedinečné řešení bazénů s instalací v zemi, které využívá polystyrenového ztraceného bednění, podobně jako některé nízkoenergetické nebo pasivní domy.

Spojení bazénů ALBISTONE® a systému polystyrenového ztraceného bednění je zcela novým způsobem řešení bazénů na světě. Speciální tým vývojářů dal dohromady vlastnosti polystyrenu a betonu a vynalezl tak jedinečné řešení, které využívá potenciálu obou materiálů jako celku.

Systém polystyrenového ztraceného bednění zajišťuje oboustrannou izolaci s nízkým součinitelem prostupu tepla. Díky těmto vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem se používá pro stavbu pasivních a nízkoenergetických domů. Využití stejné technologie při konstrukci bazénů pak znamená, že se voda v bazénu udrží teplá výrazně delší dobu, takže ušetříte za energie.

U ALBISTONE G2 se používají pouze taková polystyrenová bednění, která nesublimují, jsou odolná proti stárnutí a jsou hygienicky a ekologicky nezávadná.

Stavba z polystyrenových tvárnic je navíc velmi jednoduchá a rychlá, ušetří práci při montáži stěny i při samotné betonáži. Polystyrenové ztracené bednění je stavebním prvkem, který je schválený Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha.

Co získáte s novou generací bazénů ALBISTONE G2?

Jako jediná firma v ČR nabízí ALBIXON a.s. společně s bazénem i ulehčení stavebních prací a nákladů s tím spojených. Nemusíte oproti klasické stavební přípravě řešit obezdění či oblévání celého prostoru betonem. Například u skimmerového bazénu 3×6 m stačí udělat základovou desku  a následně použít jen 3,5 m³ litého drátkobetonu, vláknobetonu či přiměřeně armovaného betonu. Při standardním obetonování by se jednalo až o 13,5 m³ betonu + výstavbu ztraceného bednění. Úspora se v tomto konkrétním případě pohybuje kolem 35.000 Kč a bude se dále s velikostí bazénu zvyšovat.

Volitelné příslušenství

Pokud jako zdroj vyhřívání vody v bazénu zvolíte tepelné čerpadlo, nemusíte se ani v budoucnosti obávat cen energií a váš bazén už bude opravdu téměř „pasivní“. K zachování teploty vody v bazénu do značné míry přispívá i jeho vhodné zastřešení.

Další příslušenství, které byste měli zvažovat rovnou při nákupu bazénu, je např. slaná úprava vodyprotiproud nebo solární sprchy. Pro snadnou údržbu bazénu je vhodné pořídit si i bazénový vysavač.

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

https://www.albixon.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]