Proč se vyplatí mít/mýt bazén

Albixon

28.02.2018

Lucie Krejbichová

Pokud jste si v průběhu loňského léta na přeplněném koupališti říkali, že příští rok už si vlastní bazén opravdu pořídíte, věřte, že teď je ten nejvyšší čas. Navštivte kteroukoli pobočku ALBIXON a splňte si svůj velký sen. Čím více se léto blíží, tím delší je výroba většiny typů bazénů. Včasná koupě vám zaručí, že již s prvními letními dny si budete užívat vodních radovánek na maximum. Proč se vyplatí mít bazén a jak o něj správně pečovat?

Proč se vyplatí mít bazén

Nespornou výhodou zahradních bazénů je soukromí. Na rozdíl od plného koupaliště si letního dovádění užíváte opravdu jen s těmi, se kterými chcete. Pokud máte navíc pocit, že nejste v ideální formě, na vlastní zahradě můžete trávit čas bez naprostého studu i v plavkách. Zahradní bazén v sobě však skrývá také řadu sportovních možností, se kterými se do vysněné formy dostanete snáze. Pokud upřednostňujete aqua fitness, využijte posilovacích kroužkůopasku nebo návleků na nohy. Tyto pomůcky zvyšují odpor ve vodě a tím zvyšují efektivitu cvičení a zlepšují krevní oběh.

Velkým pomocníkem při tréninku v bazénu je protiproud. Zabudováním protiproudu získáte téměř profesionální prostředí pro plavání. Stanete se tak vytrvalostním plavcem a nebudete omezováni velikostí bazénu. S protiproudem Elegance si navíc můžete vychutnat osvěžující pocit vodní masážní terapie i ve vašem bazénu.

Nepochybnou výhodou je větší bezpečnost. Na vlastní zahradě se nemusíte bát o své cennosti, potomky ani o mazlíčky. Díky kompletnímu zastřešení není potřeba na děti ani zvířátka na zahradě neustále dohlížet. Mnohé bezpečnostní prvky totiž zabraňují jejich vstupu do vody bez vašeho vědomí. Při koupání by však měly děti být pod stálým dohledem.

Tím, že váš dům a bazén bude oddělovat skutečně jen pár metrů zahrady, se koupání stane dostupné v kteroukoli denní i noční dobu, a to třeba již od dubna do října.  Není potřeba žádného dlouhého cestování, které v letních horkých dnech nepatří ke zrovna vyhledávaným činnostem a často bývá důvodem, proč k vodě nevyrazit.

Jako majitel bazénu máte naprosto pod svou kontrolou, jak čistou vodu v bazénu máte a jaké způsoby pro udržení její čistoty preferujete.

Proč se vyplatí mýt bazén

Není lepšího pocitu než skočit v horkých dnech do průzračné vody. Základním předpokladem pro křišťálově čistou vodu je však kvalitní péče pomocí pískové filtrace. Ta slouží k zachycení nečistot obsažených v bazénové vodě za použití přírodních principů. Její podstatou je průtok vody přes filtrační náplň, ve které se mechanické nečistoty zachycují a čistá voda se vrací zpět do bazénu. Náročnost na údržbu pískové bazénové filtrace je minimální.

Dalším předpokladem je přítomnost bazénová chemie. Hlavním prvkem je chlor, který lze do vody přidávat i ve skutečně malém množství díky moderním technologiím pro úpravu vody, jako je UV lampaionizátor a solnička

Základní péčí o vodu v bazénu byla dlouhou dobu pouze chlorová bazénová chemie. Ta je ale čím dál častěji nahrazovaná svými alternativami na bázi soli, kyslíku či iontů. To ocení hlavně ti, kteří při kontaktu s chlorem trpí štípáním očí, zarudlou pokožkou či jinými kožními problémy jako je například atopický ekzém.

Bezchlorová úprava vody pomocí desinfekčního ionizátoru ušetří 75–95 % potřebných chemikálií k ošetřování bazénové vody. Bazénová voda je při průchodu ionizační celou obohacována o ionty stříbra a mědi, které působí jako přírodní desinfekce. Na přání klienta je možno ionizátor rozšířit například o Wi-Fi modul pro dálkové ovládání nebo automatickou kontrolu pH.

Pokud toužíte minimalizovat výskyt plísní, bakterií a řas ve vodě bez použití chemie na minimum, upněte svou pozornost na UV lampy. Ty uchovávají vodu čistou pomocí ultrafialového záření. Tato technologie je velice šetrná k lidskému organismu i životnímu prostředí. Vhodná je však spíše pro menší bazény.

Nejšetrnější způsob sanitace bazénové vody je s pomocí solničky BRILIX a obdobných zařízení. Tento proces využívá pouze vodu, sůl a elektrickou energii. Použitím slané bazénové vody se navíc vyvarujete užití chloru a s tím i jeho typického zápachu. Sůl je čistě přírodní produkt, který je vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou. Výsledkem je jemně slaná mořská voda s antiseptickými účinky. Tím, že bude bazén splňovat přesně všechna vaše očekávání, z něj bude radost maximální.

Bazénový festival

Česká společnost ALBIXON, největší výrobce bazénů a zastřešení v Evropě, zve všechny zákazníky na již tradiční Bazénový festival, který proběhne na všech pobočkách ALBIXON ČR a SK ve dnech
19.–24. března 2018. 
Všem návštěvníkům zde budou nabídnuty hvězdné slevy nejen na bazény ALBISTONE®, ale i na veškerá zastřešení, vířivky BRILIX® a bazénové příslušenství.

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

https://www.albixon.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]