Spolehněte se na nejnovější vymoženosti v péči o prádlo

AEG

23.08.2021

Petra Čermáková

AEG neustále přichází s moderními technologiemi, které zjednodušují péči o prádlo, dbají o bezpečí choulostivých kousků vašeho šatníku, pomáhají alergikům, a navíc myslí i na ekologii.

Pračky, které myslí na všechno

S pračkami AEG SoftWater máte absolutní jistotu, že i vaše nejjemnější prádlo přežije praní v plném zdraví. Jak napovídá již samotný název modelu, tyto pračky jsou první na světě s technologií na odstranění minerálů z vody, které mohou být agresivní vůči tkaninám. Systém filtrace výměnou iontů optimalizuje vodu vstupující do bubnu, díky čemuž prací prášky a aviváže fungují maximálně efektivně i při nižších teplotách a stačí je používat v menším množství, v neposlední řadě snižuje demineralizovaná voda i opotřebení oblečení. 

Péče o oblečení zdokonaluje technologie ÖKOMix, která prací prostředek a aviváž důkladně promíchá s vodou a aktivuje ještě dříve, než dorazí do bubnu, takže všechna vlákna vašeho jemného oblečení budou precizně ošetřena i při zkrácených programech. Je to první technologie pro pračky, která zcela rovnoměrně rozptýlí prací prostředky a aviváž, a tak zajistí čistotu a péči pro každé vlákno. Technologie ProSense® automaticky upraví délku praní podle aktuální náplně, díky čemuž se nemusíte bát prát ani menší várky. Vaše prádlo tak získá ukázkovou péči a vy ušetříte na spotřebě vody a energií. Můžete také použít technologii ProSteam®, která umožňuje ukončit prací cyklus párou, čímž minimalizuje pomačkání.

Alergiky potěší i program Anti-Allergy, který díky správné teplotě pomáhá odstraňovat až 98,7 % alergenů a roztočů a až 100 % všech pylových alergenů z oblečení.

Na odolné nečistoty

Už si nemusíte zoufat, pokud se vám podařilo pořídit si na prádle odolnou skvrnu od inkoustu, kávy nebo make-upu. Situaci vyřeší jedinečné Ultrazvukové pero na odstraňování skvrn od AEG. Stačí jej aplikovat na postiženou oblast a pak prádlo vyprat. Efektivním ošetřením se fleky naruší a při jemném praní v pračce se eliminuje tření tkanin, což snižuje riziko jejich poškození. Ultrazvukové pero je mimořádně účinné při odstraňování skvrn z celé řady různých materiálů.

Rychlé a šetrné sušení

Sušení prádla na zahradě během horkých letních dnů zní sice lákavě, ale je to jen výborný způsob, jak si do domácnosti nanosit prach a alergeny, které se na prádle venku nachytají. Nejlepším celoročním řešením jsou sušičky prádla AEG FiberPro 3DScan, které se postarají i o ty nejchoulostivější kousky vašeho šatníku. 

Systém FiberPro s technologií 3DScan měří vlhkost vláken oděvů a podle toho upravuje délku sušení. Díky tomu nikdy nesuší vaše prádlo příliš dlouho ani krátce. Můžete tak sušit vlnu, hedvábí, trička, kalhoty, a dokonce i funkční péřové bundy. O ochranu choulostivých materiálů se stará i technologie tepelného čerpadla AEG SensiDry, která odstraňuje vlhkost z tkanin již při poloviční teplotě než běžné sušičky, aniž by výrazně prodlužovala dobu sušení. Oblečení tak není vystaveno zbytečně vysokým teplotám a udržuje si svůj vzhled a kvalitu. Nízké teploty navíc pomáhají šetřit energii a jsou šetrné i k životnímu prostředí.

Spojte se s chytrým telefonem

AEG zůstává lídrem inovací i díky mobilní aplikací My AEG Care, která vás provede každým krokem péče o prádlo. Poradce pro péči vám doporučí optimální program pro každý typ oděvu, dokonce i pro jemné tkaniny, jako jsou vlna nebo hedvábí. Stačí zadat typ materiálu, barvu a úroveň znečištění a aplikace vytvoří cyklus na míru. To vše i na dálku – díky internetovému připojení můžete prát prakticky odkudkoliv.

Electrolux je přední světová společnost vytvářející spotřebiče, které již více než 100 let formují život svých zákazníků k lepšímu. K naší misi za lepší život neodmyslitelně patří i náš závazek přinášet důmyslně navržená, inovativní, a hlavně udržitelná řešení. Pod našimi značkami Electrolux, AEG a Frigidaire prodáváme každý rok přibližně 60 milionů domácích spotřebičů ve více než 120 zemích světa. V roce 2020 měla společnost Electrolux tržby 116 miliard SEK a zaměstnávala 48 000 lidí po celém světě.

https://www.aeg.cz/
Petra Čermáková

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies