Stále váháte s výběrem nejvhodnějšího bazénu?

Albixon

29.03.2019

Lucie Krejbichová

Chystáte se letos už konečně koupat ve vlastním bazénu a vyhnout se tak veřejným koupalištím praskající ve švech? Pokud ano, teď je ten nejvhodnější čas pro výběr a koupi toho správného rodinného bazénu. Zamyslete se nejen nad typem, ale i nad tím, co od bazénu vlastně očekáváte. Bazén je dlouhodobá investice, proto je důležité jeho výběr neuspěchat. Nikdo z nás si přeci nechce pořizovat bazén pouze na přechodné období.

Nejlevnější variantou jsou bazény nafukovací. Jsou vhodné pro všechny, kteří touží po jednoduchém řešení pro letní koupání. Svou konstrukcí však plně nenahrazují bazény zapuštěné. V případě potřeby je možné je během chvíle připravit na koupání. Naopak při jejich ukládání na půdu či do kůlny je ale důležité s nimi zacházet opravdu opatrně, abychom se vyvarovali jejich poškození. 

Jejich zazimování je poměrně náročné. Obsah bazénu je nutné kompletně vypustit. Často je největším problémem kam s použitou a většinou chemicky ošetřenou vodou. Ve vodě je obsažen chlor, a tak je opravdu nežádoucí vodou například zalévat. Velkou nevýhodou nafukovacích bazénu je to, že k nim nelze připojit tepelné čerpadlo ani zastřešení. Možnosti koupání jsou tak omezeny pouze na teplé a slunečné dny.

Nutným příslušenstvím každého nezastřešeného bazénu je plachta. V létě oceníte plachtu solární, naopak v zimě se naprosto nezbytnou stane plachta krycí. Zatímco letní plachta chrání bazén před nečistotami a zabraňuje tepelným ztrátám během noci, silná neprůhledná plachta chrání bazén během dlouhé zimy.

Pokud toužíte po bazénu, který bude k dispozici po mnoho sezón a budete si v něm možno užívat vodních radovánek po delší dobu, zvolte bazény zapuštěné. Nepochybnou výhodou je i větší bezpečnost. Díky kompletnímu zastřešení není potřeba na děti ani zvířata na zahradě neustále dohlížet. Mnohé bezpečnostní prvky totiž zabraňují jejich vstupu do vody bez vašeho vědomí. Při koupání by však měly být děti pod stálým dohledem.

Skimmerové bazény jsou zpravidla zcela nebo částečně zapuštěny do země. Jejich životnost je mnohem vyšší a náklady na údržbu či případné opravy jsou minimální. Velkou výhodou zapuštěných skimmerových bazénů je dostatečné množství doplňujících produktů. Díky těm se může bazén proměnit z relaxační zóny na mnohofunkční sportoviště. Přidáním sítě tak získáte hřiště na volejbal, přidáním branky zase na vodní pólo. Velkým pomocníkem při tréninku v bazénu bude protiproud. Zabudováním protiproudu získáte téměř profesionální prostředí pro plavání a nebudete se tak muset pouze točit v kruhu.

Nejen pro alergiky bude zajímavá varianta slané úpravy vody, jakou je například solnička. Jejím působením se ze slané vody v bazénu získává stopové množství volného chloru, které stačí ke kvalitní dezinfekci bazénu. Voda je slaná asi jako lidské slzy, a tak nedráždí lidské oko ani pokožku, a naopak je zdraví prospěšná. Další variantou úpravy vody je použití desinfekčního ionizátoru. Tento elektrolytický systém využívá principu uvolňování iontů mědi a stříbra, které efektivně působí proti nežádoucím bakteriím a řasám. Pokud se pro něj rozhodnete, ušetříte 75–95 % potřebných chemikálií k ošetřování bazénové vody.

Získejte od 15. března do 15. května 2019 v jakékoli české pobočce ALBIXON svůj vysněný rodinný bazén nebo zastřešení a s ním i příslušenství v podobě automatického vysavače nebo solární sprchy jako dárek. Pokud se chcete o koupi bazénu poradit, doporučujeme vyplnit tento jednoduchý online formulář, který je k nalezení přímo na webových stránkách prodejce. Specialista ze společnosti ALBIXON vás bude co nejdříve kontaktovat a zodpoví všechny dotazy.

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

https://www.albixon.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]