Stýská se vám po moři? Udělejte si ho ve svém bazénu

Albixon

02.02.2021

Petra Čermáková

Vzpomínáte s nostalgií na svoji poslední dovolenou u moře? Rozpálená písečná pláž, osvěžující drink a šumění mořských vln. Ale co kdybyste si moře vytvořili u sebe doma? Slaná úprava vody se stala oblíbenou alternativou k sladké vodě čištěné chlórem. Pomocí solničky OXILIFE od společnosti ALBIXON budete mít vodu ve svém bazénu jemně slanou, průzračně čistou, a navíc šetrnou k citlivé pokožce.

Dávno už neplatí, že voda v bazénu musí být jen sladká. Její čistoty lze dosáhnout efektivně také slanou úpravou. Slaná bazénová voda sice nenahradí všechny blahodárné účinky vody mořské, ale je šetrnější k životnímu prostředí i lidské pokožce. Nemusíte mít proto výčitky, když vy nebo vaše děti v bazénu strávíte třeba celý den.

Společnost ALBIXON nabízí ve spolupráci se společností Hayward úpravu slané vody pomocí solničky OXILIFE. Jedná se o ekologičtější a v dlouhodobějším měřítku také levnější způsob, jak udržet vodu v bazénu čistou a nezakalenou.

Slaná voda sice malé množství chlóru obsahuje, ale ten vzniká přirozeně rozkladem rozpuštěné soli. Díky tomu voda nevyvolává alergické reakce a nevysušuje pokožku. Mohou se v ní proto bez starostí koupat i děti nebo osoby s citlivou pokožkou či kožními onemocněními, např. lupénkou nebo atopickým ekzémem. Slaná voda má dokonce mírné antiseptické účinky. Nemusíte mít však obavy, že by voda se slanou úpravou zanechala na vaší kůži nebo plavkách bílé stopy. Oproti pravé mořské vodě je mnohem méně slaná, asi jako lidské slzy, takže nebude dráždit vaše oči ani pokožku.

„Solnička OXILIFE je unikátní v tom, že upravuje vodu kombinací elektrolýzy a hydrolýzy. Voda v bazénu je díky tomu dezinfikovaná nejen pomocí reakce slané vody, ale také pomocí aktivního kyslíku. Bezpečně tak zbaví vodu řas a dalších mikroorganismů“ vysvětluje Jan Puchmeltr, specialista společnosti ALBIXON. Solnička navíc automaticky upraví pH bazénové vody na ideální hodnotu.

Chcete-li mít vodu ve svém bazénu absolutně pod kontrolou, můžete si zařízení dále rozšířit o modul volného chlóru pro automatický provoz nebo Redox modul, který hlídá hodnotu rozdílu mezi dezinfekcí a nečistotami v bazénové vodě. Oblíbené je také doplnění o Wi-Fi modul, pomocí kterého můžete svoji solničku ovládat na dálku přes mobilní aplikaci. Tato aplikace dokáže ovládat až 4 další bazénová zařízení. Jejím prostřednictvím tak můžete spouštět filtrační či tepelné čerpadlo nebo zapnout osvětlení bazénu.

Slanou úpravu vody si můžete zařídit jak v novém, tak stávajícím bazénu. Pokud se tedy rozhodnete v nadcházející sezóně změnit vodu ve svém bazénu na slanou, stačí splňovat požadovaný průměr potrubí a průtok vody. Bazén musí mít dále technickou šachtu nebo jiné místo, kde je uložený filtr. A pak už vám nic nebude bránit nechat se unášet na mořských vlnách přímo u vás doma.

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

https://www.albixon.cz/
Petra Čermáková

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]