Také už se těšíte, až se po zimě vykoupete ve vlastním bazénu?

Albixon

20.03.2019

Lucie Krejbichová

Každý hrdý majitel bazénu se už v jarních měsících těší na koupání a rodinnou pohodu u vlastního bazénu. Pokud se rozhodnete připravit bazén na léto svépomocí, následujte rady a tipy bazénových specialistů společnosti ALBIXON, které vás provedou cestou správného odzimování bazénu. Výsledkem pak bude křišťálově čistá voda doprovázená rodinnou pohodou.

První zásadou správného jarního zprovoznění bazénu je začínat s přípravou už v době, kdy se začne teplota vody pohybovat okolo 10 °C. Při těchto teplotách bazénové vody se totiž zvyšuje možnost růstu řas, tvorba a množení bakterií a různých mikroorganismů a vy se tak vyhnete zbytečným pozdějším komplikacím s ušetřením financí.

Při správném zazimování bazénu byla odpojena čerpadla i ostatní technologie (UV lampa, solnička, ionizátor apod.), částečně odpuštěna voda a na hladině byly umístěny dilatační plováky. Nejprve z bazénu vyjměte všechny dilatační plováky a odstraňte pomocí teleskopické síťky větší nečistoty, jako je listí a větvičky stromů. Zavřete ventily technologií v bazénu a začněte odpouštět zbylou vodu.

Až bude všechna voda odpuštěna, namontujte zpět všechna čerpadla a další technologie. Před montáží se ale ujistěte o jejich čistotě. Poté otevřete veškeré ventily a přesvědčte se o těsnosti jejich spojů. Pokud zjistíte jakýkoli únik bazénové vody, je nezbytné daný spoj dotěsnit. Kontrola těsnosti by však měla probíhat po celou sezónu, a to minimálně jednou týdně.

Před spuštěním čerpadla přepněte funkci šesticestného ventilu do polohy „Filtrace“ a přesvědčte se, že je ve skimmeru umístěn košík pro zachycení hrubých nečistot a nevykazuje žádnou formu poškození. Pokud je vše v pořádku, můžete spustit čerpadla. Po vypuštění vody pečlivě omyjte celý bazén speciálním čističem pro bazénové povrchy. Poté důkladně opláchněte všechny stěny, aby se přípravek následně nedostal do bazénové vody.

Jak na křišťálově čistou vodu

Nejdůležitějším faktorem pro křišťálově čistou vodu po celou sezónu jsou ideální hodnoty pH vody a volného chlóru. Ty by se u pH měly pohybovat mezi 6,5 až 7,6 u chlóru pak 0,1 až 0,6. Tyto hodnoty snadno změříte testerem. Po napuštění vody vždy zjistěte hodnoty pH a případně upravte pouze pomocí produktů k tomu určených. Používáte-li pro údržbu vody pouze chemické prostředky, změřte i hodnotu volného chlóru. V případě údržby bazénové vody pomocí UV lampy rovněž sledujte hodnoty pH.

„Často se setkáváme s dotazy, kdy i přes dodržení všech doporučení voda ztratí křišťálovou barvu a zdá se být kalná. Jedná se však o přirozený jev. Zákazníkům radíme, aby před přidáním bazénové chemie vždy prodloužili dobu filtračních cyklů,“ prozrazuje Vojtěch Drda, specialista společnosti ALBIXON.

Získejte od 15. března do 15. května 2019 v jakékoli české pobočce ALBIXON svůj vysněný rodinný bazén nebo zastřešení a s ním i příslušenství v podobě automatického vysavače nebo solární sprchy jako dárek. Pokud se chcete o koupi bazénu poradit, doporučujeme vyplnit tento jednoduchý online formulář, který je k nalezení přímo na webových stránkách prodejce. Specialista ze společnosti ALBIXON vás bude co nejdříve kontaktovat a zodpoví všechny dotazy.


ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

https://www.albixon.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]