Tipy pro bezpečnější koupání v bazénu

Albixon

18.07.2016

Lucie Krejbichová

Asi každý, kdo si pořizuje bazén, nebo už ho má, si od svého okolí vyslechnul přednášku na téma bezpečnost. Je to povědomé i vám? Dobrá zpráva je, že bazénový specialista, společnost ALBIXON, má hned několik způsobů, jak bazén zajistit. Přinášíme jejich výčet.

Zastřešení je základ…

zastřešení se ví, že umí prodloužit koupací sezónu. Co se bezpečnosti týká, funguje navíc jako stoprocentní ochrana před nehodami, protože brání nechtěnému pádu do bazénu. Nejčastěji tak chceme chránit děti a domácí mazlíčky, ale hodí se určitě i při večírcích u bazénu v pokročilejších hodinách.

…ale chytré zastřešení je víc

Při výběru zastřešení je potřeba myslet na aretace. Ty drží moduly, ze kterých se zastřešení skládá, bezpečně otevřené nebo naopak zavřené. Ideální jsou dvě aretace na každém modulu a pro ještě vyšší bezpečnost uzamykatelné. Standardně se aretace instalují s přístupem zvenku, ale například nejmenší modul od ALBIXON je má umístěné zevnitř. Vnitřní aretace se nezamyká – když by někdo zůstal zavřený pod zastřešením, dostane se snadno ven.

Samozřejmostí jsou uzamykatelné vstupní dveře do zastřešení, abyste měli vždy vše pod kontrolou.

Pokud chcete předejít ukopnutým palcům, preferujte u zastřešení zapuštěné koleje. KolejeAir od ALBIXON jdou ještě dál. Můžete je zapustit, ale i v případě, že jsou ukotvené na povrchu, zůstávají dokonale pochozí.

A krásné je úplně nej!

Řekněme si to upřímně. Bezpečnost sem, bezpečnost tam, někdo zastřešení nechce, protože se bojí, aby jeho krásná zahrada neztratila na přitažlivosti. Ale ani to už neplatí. Zastřešení může být skutečně nenápadné a nad povrchem téměř neznatelné (jestli hledáte právě něco takového, společnost ALBIXON nabízí model Casablanca Infinity Evo). V nabídce ALBIXON jsou také modely, které naopak nadchnou svým vzhledem. Designovou perličkou je zastřešení Monaco Future, jehož tvar inspirovala kapka. Takže už žádné kompromisy mezi designem a bezpečností.

Aby chemie jen pomáhala

I když vodu v bazénu ošetřujete třeba solí, bez bazénové chemie se úplně neobejdete. Všechny chemické prostředky se mají skladovat v původních obalech, aby bylo dobře zřetelné, o co se jedná. Místo, kde je budete uchovávat, volte s ohledem na děti, a to i v případě, že své vlastní nemáte a chodí k vám třeba jen na návštěvu. Mělo by být dostatečně vysoko a ideálně uzamykatelné. Když chemii používáte, nepodceňujte ochranné pomůcky, jako jsou rukavice nebo brýle.

Náš tip: noční osvětlení

Díky osvětlení bude bazén nejen bezpečnější, ale také krásnější. Zabudovává se při stavbě bazénu do jeho bočních částí. Ať už si vyberete halogenové nebo LED reflektory, můžete se těšit z různých barev, které se řídí podle vkládacích barevných clon. Světlo v noci nejen dobře ukáže kraje bazénu, ale zároveň vytvoří romantickou letní atmosféru.

Pravidla bezpečného bazénu:

1)   Nechtěným pádům do bazénu nejlépe zabrání zastřešení.

2)   Zastřešení zamykejte, aby se nikdo nedostal nepozorovaně dovnitř.

3)   Posuvné prvky zastřešení zaaretujte a zamkněte.

4)   U zastřešení preferujte zapuštěné pojezdy. Nezraníte si tak palce na nohou.

5)   Za horkých dnů při koupání pod zastřešením mějte alespoň jeden segment otevřený, abyste předešli přehřátí organismu.

6)   V dešti se koupat nemá, ale se zastřešením je romantika bušících kapek vaše.

7)   Bazénové osvětlení dobře vykreslí okraje bazénu i za šera.

8)   Veškerou chemii skladujte v původních obalech tak vysoko, aby na ni nedosáhly děti.

9)   Když s bazénovou chemií pracujete, nezapomeňte na ochranné pomůcky.

10) Pamatujte, že povrch okolo bazénu by neměl být kluzký.

11) Děti by v bazénu nikdy neměly být bez dozoru.

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

https://www.albixon.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]