Ulehčete si práci, s moderními technologiemi ALBIXON je i jarní zprovoznění bazénu hračka

Albixon

20.03.2020

Lucie Krejbichová

Každý hrdý majitel bazénu se jistě už teď těší na koupání a rodinnou pohodu u vlastního bazénu. Pokud vám každoroční zprovoznění bazénu svépomocí přijde jako hromada práce, máte dvě možnosti. Povolat odborníka nebo si práci ulehčit. S bazény ALBIXON řady BENEFIT zvládnete jarní zprovoznění bazénu jednoduše během pár chvil. Jeho hlavní předností je to, že jej nebylo potřeba při zazimování vypouštět. Při odzimování tak stačí pár jednoduchých kroků a výsledkem bude opět křišťálově čistá voda doprovázená rodinnou pohodou, navíc se značnou úsporou vody.

Zásadou správného jarního zprovoznění všech typů bazénu je začínat s přípravou už v době, kdy se začne teplota vody pohybovat okolo 10 °C. Při těchto teplotách bazénové vody se totiž zvyšuje možnost růstu řas, tvorba a množení bakterií a různých mikroorganismů. Včasnou přípravou se vyhnete případným komplikacím a navíc ušetříte.

Mějte na paměti, že při správném zazimování bazénu byla odpojena čerpadla i ostatní technologie (UV lampa, solnička, ionizátor apod.), částečně odpuštěna voda a na hladině byly umístěny dilatační plováky.

Odzimování bazénu řady BENEFIT

Zde uplatní bazény řady BENEFIT svou velkou výhodu. Při zazimování nebylo potřeba vodu vypouštět a můžete se tak na odzimování vrhnout rovnou, navíc s významnou úsporou vody. Vyjměte tedy z bazénu plováky společně s hrubými nečistotami. Pokud se jedná o bazén zastřešený, hrubé nečistoty v bazénu většinou nenajdeme. Ihned můžete zpět namontovat všechna čerpadla a součásti technologie. Pak už stačí jen odstranit zazimovací zátky, tím dojde k zaplavení potrubí. Po zaplavení potrubí zkontrolujte vodotěsnost všech spojů. Hladina vody bazénu může nepatrně klesnout. Ve většině případů to ale ani nezaznamenáte. A máte hotovo.

Odzimování klasických bazénu

U běžných bazénu je potřeba vyjmout dilatační plováky, pak otevřete všechny ventily a namontujte zpět všechny technologie. Poté doplňte vodu v bazénu na potřebnou úroveň, klasický bazén byl totiž při zazimování částečně vypuštěn. Otevřením ventilů se zaplaví potrubní systémy. Pečlivě zkontrolujte těsnost všech součástí. Před spuštěním čerpadla přepněte funkci šesticestného ventilu do polohy „Filtrace“ a přesvědčte se, že je ve skimmeru umístěn košík pro zachycení hrubých nečistot a nevykazuje žádnou formu poškození. Pokud je vše v pořádku, můžete spustit oběhové čerpadlo.

Doplněním vody do bazénu se však změnilo její složení, zejména z hlediska obsahu látek zajišťujících její čistotu a průzračnost. Z tohoto důvodu je nutné pečlivě změřit hodnoty jednotlivých komponent a doplnit je na potřebnou úroveň.

Jak na křišťálově čistou vodu

Základním předpokladem pro celoročně křišťálově čistou vodu po celou sezónu je dodržet ideální hodnoty pH vody a volného chlóru. Ty by se u pH měly pohybovat mezi 6,5 až 7,6, u chlóru pak 0,1 až 0,6. Tyto hodnoty snadno změříte testerem. Po napuštění vody vždy zjistěte hodnoty pH a případně upravte pouze pomocí produktů k tomu určených. Po napuštění vody nejprve změřte a upravte hodnoty pH a to i v případě, že úpravu vody provádíte pouze UV lampou. K nastavení úrovně pH používejte zásadně přípravky k tomu určené. 

„Často se setkáváme s dotazy, kdy i přes dodržení všech doporučení voda ztratí svou průzračnost a zdá se být kalná. Jedná se však o přirozený jev. Zákazníkům radíme, aby před přidáním bazénové chemie vždy prodloužili dobu filtračních cyklů,“ prozrazuje Jan Puchmeltr, specialista společnosti ALBIXON.

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

https://www.albixon.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]