Vsetínský výrobce žaluzií CLIMAX expanduje na sever. Ke Švýcarsku a Francii nově přidává Švédsko

Climax

05.03.2020

Michaela Čermáková

Výrobce venkovních žaluzií, rolet, markýz, pergol a dalšího stínění CLIMAX získal většinový 75% podíl ve švédské firmě Jaretegs Interiör AB. Nákup společnosti s ročním obratem 20 milionů korun CLIMAX financoval z provozního zisku. Vsetínská společnost transakcí získala silného strategického partnera na trhu stínicí techniky ve Skandinávii. CLIMAX vyváží přes 60 % produkce do více než 31 zemí světa a s obratem převyšujícím 1,2 miliardy korun je největším českým producentem stínicí techniky. Dceřiné společnosti má už ve Švýcarsku a Francii. 

„Naší filozofií je mít silné partnery na všech důležitých trzích. Našimi hlavními exportními trhy jsou dlouhodobě právě země západní a severní Evropy. Jaretegs je švédská rodinná firma založená v roce 1956. Její znalost tamního trhu je dokonalá, což pro nás znamená daleko rychlejší vstup do Skandinávie, než kdybychom začínali od nuly. V horizontu následujících tří let tam proto plánujeme několikanásobné zvýšení obratu,“ říká David Žabčík, ředitel společnosti CLIMAX. 

„Severské země pro nás představují zajímavý a rostoucí trh, kde stínění patří do standardního vybavení rezidenční i komerční architektury. K nejprodávanějším produktům zde patří svislé fasádní clony, markýzy, pergoly, venkovní a vnitřní žaluzie. V prodeji nám budou pomáhat také nové showroomy v Göteborgu a v Borås, kde je i sídlo společnosti. Oba showroomy budou plně vybaveny výrobky ze Vsetína,“ dodává Žabčík.

Na zbylý 25% podíl má CLIMAX opci. Během následujících let plánuje CLIMAX ve Švédsku, obdobně jako ve Francii a Švýcarsku, vytvořit vlastní síť montážních firem, aby mohl koncovým zákazníkům nabídnout co nejlepší servis. Ve firmě Jaretegs zůstává současné vedení. CLIMAX bude mít svého zástupce v představenstvu společnosti, aby měl přímý dosah na fungování firmy. 

Společnost CLIMAX je největším výrobcem stínicí techniky v České republice. Zaměstnává přes 500 zaměstnanců a patří k významným zaměstnavatelům ve Zlínském kraji. Na trhu působí již od roku 1993 a po celou dobu své existence klade důraz na kvalitu a špičkové zpracování svých výrobků. Výroba, sídlo společnosti a vlastní vývojové centrum se nachází ve Vsetíně. Více než polovina všech výrobků směřuje na export do zemí západní Evropy. CLIMAX vyrábí venkovní žaluzie a rolety, markýzy, svislé fasádní clony, vnitřní látkové stínění, pergoly, sítě proti hmyzu a vnitřní žaluzie.

https://www.climax.cz/
Michaela Čermáková

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]